Duygusal Problemlerim var yardımcı olur musunuz lütfen?

Ben 18 yaşımdayım, fakat bu sorumun altına 'daha çok küçüksün bu yazdıklarını büyüyünce okuyacak olursan gülersin' temalı yorumları sileceğim. Çünkü hayır, gülmeyeceğim. Geçen yıl kendimi korumak üzülmemek için zihnime ördüğüm duvarları bu yıl kıramıyorum. Ne aşk, ne acı, ne mutluluk, ne özlem.. Hissedemiyorum bildiğiniz. Aklı başında, ne olduşunu bilen bir kızım Allah'a bin şükür. Küçüklük 'ergen aklı' nda değilim. O yüzden o yorumlarını kendinize saklayın. Acı çekmemek ve kendimi korumak için kendi ellerimle örmüş olduğum duvarları şu an kıramıyorum. Ve amacım ters tepti acı çeken taraf ben oluyorum. Sizden tek isteğim bunları yaşamış birisi varsa ya da psikoloji okuyan, en azından bana yardımı dokunabilecek birileri yardım edebilir mi lütfen? Teşekkürler.

0|0
15

En İyi Erkek Görüşü

• Merhaba kardeşim,
    Küçüksün ama çok küçük değilsin. Neyin ne olduğunu anlayabilecek yaştasın. Aklı başında ne olduğunu bilen bir kızım yazmışsın. Ne güzel, kendini korumak için ördüğün duvarları neden kırmak istiyorsun?

Ben neler neler yaşadım, hangi birini anlatayım ki!
    İnsanlar menfaatci ve çıkarcı, oscarlık oyuncu, göründüğü gibi değiller, olduğu gibi görünmüyorlar. Dikkat et ve uzak dur.

Aşk mı? Acı mı? Mutluluk mu? Özlem mi?

Aşk için erken daha okulun yok mu? Önce bir okulunu oku, mesleğini eline al. Sevgiliden uzak dur, mesele sevmek.

Acı hissetmemek çok güzel değil mi? Çok isterdim, keşke bende acı hissetmesem, canım acıyor..

Mutluluk biziz, bizim içimizde biz neyde istersek onda görmesini bilirsek görebilirsek bizimdir. Kör olursak, suçu bizdedir yine. Mutluluk şarkılarda, şiirlerde, kimi zaman böyle anlık iletiler de kimi zaman luna parkta, sahillerde sinemalarda. Kimi zaman balık tutmakta, bağırmakta çağırmakta, kimi zaman bebeklerde, çocuklarda. Mutluluk kimi zaman tebessüm de kedi köpeklerde, hayvanlarda. Mutluluk herşeyde, çünkü mutluluk biziz, kişinin kendisidir mutluluk. Biz neye istersek, ona mutluluk bulaştırırız, hastalık gibi. Neyden istersen mutlu olursun, olabiliriz.

Özleyecek bir şeyler olmayabilir şu an bu normal bir şey. Zamanla olabilir. Özlemek güzeldir özlenen de özlüyorsa eğer...

Sen tam olarak ne istiyorsun?

1|0
    1|0

En İyi Kız Görüşü

• Seni o kadar iyi anlıyorum ki ama ben artık hissetmiyorum o duvarlar benim üzerime yıkıla yıkıla bana hissetmemeyi öğrettiler çünkü

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 4

• Duvarları örmeni anladım. Haklısındır da
    Lakin yıkmak isteme sebebini anlamadım.
    Bunu bilmeden bir şey söylemek zor.

0|0
    0|0
  • Alanım Psikoloji Yardımcı Olabilirim.

0|0
    0|0
  • Her şeyi çok takıyosun, takma.

0|0
    0|0
  • Ne yaşadın peki

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...