İçinizde Allaha inanmayan var mı? Sebepleri?

Ben inanmamaktan öte artık isyan ediyorum, adaletinden şüphe duyuyorum.. Haketmediğim bir sürü şey yaşadığım için adil olmayan bir şeye tapmayı reddediyorum. Yorumlarınızda lütfen önyargılı olmayın

0|1
49

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 9

• Belkide bircok aç insandan.. belki yatağa mahkum ölümü bekleyen hastadan... gencecik kuzusunu doyamadan şehit vermis anadan... Elleri ayaklari olmayan birçok engelliden... Kucucuk yaşında lösemi olan birçok kuzucuktan... Belkide dünyada milyonlarca çaresiz perişan insandan daha iyi olma ihtimalin vardır...
    Hiç düşündün mu burada yazacak kadar sağlığın imkanın ve sağlığın var...
    Birdaha dusunmeni rica ederim sadece..
    Hadsizlik ettiysem özür dilerim...

1|0
    0|0
    • 6gün

Kibar ve hümanist yorumunuz için teşekkür ederim

• Dünyada yaşanan onca zülme sessiz kalması. Hacca giden Hz. Muhammed ve yanındaki kişilerin susuzluktan ölmesin diye kumdan su çıkmasını sağlayan tanrı, Afrika'da susuzluktan ölen mazlumlara sessiz kalıyor. Kabeye saldıran ordu üzerine ebabil kuşlarıyla taş yağdıran tanrı, Dünyada mazlumlara saldıran ordulara sessiz kalıyor.

1|0
    0|0
  • Ben inanmıyorum fakat burada yaşamayacağım kadar uzun bir konu. Senin durumunda söyleyebileceğim şey Allah' a ya da başka bir yaratıcıya inansan da inanmasan da yaşadıklarının sorumlusu olarak dünya dışı bir varlık arama. Olaylar sebep sonuç ilişkisiyle ilerler. Bu zinciri geriye doğru takip edersen sıkıntılarının esas sorumlu şuna ulaşırsın.

1|0
    0|0
  • O kadar dua ettim hic kabul olmadi yardim istedim etmedi. Ustune daha cok sorun verdi. Dini inancimi yitirdim neredeyse

1|0
    2|0
  • Bende bu aralar senin gibi düşünüyorum. İsyan etmiyorum ama şüphelerim var ve adalet denen bişey yok. Ben bunları hakettiğimi düşünmüyorum...

1|0
    2|0
  • Neler Yaşadığını anlatırsan sana yardımcı olurum bu konularda bilgiliyim övünmek olmasın istersen mesajda atarsan detayli cevaplarım

0|0
    0|0
  • Sende kendince haklısın

1|0
    1|0
  • inanmıyorum. Nedeni ise.

Allah yaratılmamıştır. Hep vardır denirken dünyanın evrenin allah tarafından yaratıldığının söylenmesidir.

Allah yaratılmamış ve hep var denebiliyorsa dünya evren insanlık vs vs vs hep var diyebiliriz.
    ya da
    evren insan dünya yaratılmıştır diyorsa allah yaratılmıştır diyebiliriz.
    Bunun gibi yüzbinlerce örnek var.

1|0
    3|0
    • 6gün

2 tane saygısız kendini bilmez - vermiş... Yobaz beyinliler.

• Gizli yapmak zorundayım çünkü kimseyle uğraşamam. İnanmıyorum çünkü kibirli bencil bir varlık tanrı olamaz. Kibir ve bencillik söylendiği gibi insana mahsus duygularsa onda neden bolca var?

1|0
    3|0
    • 6gün

Dünya'da yaşanan onca zulüm haksızlık açlık yokluğuna delilken varlığınin delili için sadece bir kitap olması şaşırtıcı bence... İyi birşey olursa ondan şükret kötü birşey olursa yine ondan şükret ama sorma sorgulama sadece şükret bana bunun mantıklı olduğunu kimse anlatamaz.

Kızlar Ne Diyor 4

• Dışarda köpekler kediler yavru yavru karnı birbirine geçmiş soğukta aç ve gözlerinden çaresizlik hüzün okunuyor. İnsanlar aynı. Sen kendi hayatını görüyorsun sadece ama burda bu kadar çektikten sonra cennetini napayım? Cehenneme neden gidiyorum madem biliyor günah işleme yetkim var.

0|0
    3|0
    • 6gün

Bir insanın babası onun kaderi mesela. Babandan yediğin kazıklar, maddiyatsızlık, aşağılanma, kimsenin seni adam yerine koymaması, okuma şansının bile elinden alınması.. bence öyle ordan bakıldığı gibi değil

• Diyosunuz ki "Ben bunları haketmedim". Sadece kendi açınızdan baktığınızın farkında mısınız? Ya da şöyle bir örnek veriyim. Peygamber Efendimiz de bir sürü sıkıntı çekmiş. Sürekli acılarla boğuşmuş. Peki o hakedecek bir şey yaptı mı? Yapmadı. O da bir insandı sonuçta ve isyan edebilirdi. Ama etmedi. Ayrıca daha çok yolunuz var. Belki ilerde çok güzel günler görüceksiniz. Bu kadar sabırsız olmayın derim :)

2|1
    0|1
  • Peki haketmek için ne yaptın?

0|0
    0|1
  • Hakettiğin şeylere kendin sebebiyet vermiş olamazmısın? Allah kullarını sınavdan geçirir imtihan için geldik unutma. Zorluklara sabırla katlanıp Allah'a isyan etmezsen geçersin bu imtihanı. İsyan ediyosan zaten dinden çıkmışsın kafirsin. Tercih senin.

0|0
    0|1
    • 6gün

Bir insanın babası onun kaderi mesela. Babandan yediğin kazıklar, maddiyatsızlık, aşağılanma, kimsenin seni adam yerine koymaması, okuma şansının bile elinden alınması.. bence öyle ordan bakıldığı gibi değil

• 6gün

ordan şurdan bakma olayı değil de gerçekleri söyledim herkesin sıkıntıları var emin ol benim senden daha büyük sıkıntım var ama Allaha inancım sevgim saygım sonsuz bunun suçlusu neden Allah? neden ona suç yüklüyorsunuz maddiyat ve babanızın kazıları yüzünden? inancın yoksa inanma herkesin kendi tercihidir ama bu dünyada ne yaparsak kaderimiz herşeyi sadece bizim elimizde ve sıkıntıları imtihandır.

• 6gün

Kabalaşmaya gerek yok, güzel bir dille yorumlayın. Neyse.. Esen kalın

Yükleniyor...