Nedir Bu Çekim Yasası Ve Nasıl İşler? Hayatınız Sizin Elinizde!

TevfkAydn

Merhaba arkadaşlar. Siteye bir yıldan biraz uzun bir süre önce katıldım ve sonra uzun bir ara verdim. Bunun sebebi belki o zaman için sitenin işleyişini tam olarak anlayamamış olmam olabilir. Zaman konusu da benim için bir sorundu o zamanlar. Şimdilerde gerek görüşlerim ve gerekse sorularımla bayağı bir aktiflik gösteriyorum. Geçenlerde "Çekim yasasını biliyor ve kullanıyor musunuz?" şeklinde bir soru sormuştum ve o soruda bu konuyla alakalı bir bence yazacağımı da açıklamıştım. Bu konuyu kendi hayatımdan da bazı örneklerle anlatmaya çalışacağım. Ancak şunu belirtmek isterim ki bu yazı rehber niteliğinde bir yazı olmayacak. Daha ziyade "bu nedir" tarzında bir bence olacak. Bu konuyla alakalı gerek internette ve gerekse çeşitli kitaplarda ziyadesiyle bilgi mevcut. Amacım sizi çekim yasasından haberdar etmek ve size olumlu yönde bir katkı sağlamak. Çayınız kahveniz hazırsa başlayalım. :)

Düşünceler enerji açığa çıkarır ve bu enerji evrende yolculuk eder.
Düşünceler enerji açığa çıkarır ve bu enerji evrende yolculuk eder.

Çekim Yasası Nedir?

Öncelikle çekim yasasının ne olduğundan bahsetmek gerek. En kısa tabiriyle çekim yasası, duygu ve düşüncelerimizin bir enerji açığa çıkarması ve bu enerjinin aynı frekansa sahip diğer enerjileri etkileyerek düşüncelerimizde ki şeyleri hayatımıza çekmesidir. Düşüncelerimiz enerji açığa çıkarır ve bu enerji evrende yolculuk eder. Bu yolculuk esnasında benzer frekanstaki enerjileri de çekerek düşüncenin kaynağına yani kişiye geri döner. İşte bu sürece çekim yasası denir. Düşündüğümüz ve yaptığımız her şey hayatımızı etkilemektedir. Pozitif düşünce pozitif sonuç getirir, negatif düşünce ise negatif sonuç getirir. Bu yüzden düşündüklerimize ve söylediklerimize çok dikkat etmemiz gerekir.

Çekim yasasını aynı zamanda İslami bir temele de oturtmak isterim. Bunun için iki örnek vereceğim. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) bir hadis-i şerifinde şöyle buyurur, "Sizden biri konuştuğu zaman ya hayır söylesin ya da sussun." Burada görüyoruz ki çekim yasası temelde İslam'la bağdaşan bir düşüncedir. Hadis-i Şerifte anlatılmak istenen hepimizin bildiği üzere konuşurken güzel söylemek gerektiğidir. Çünkü dilimizden dökülen her şey dua hükmündedir.

Yunus Emre
Yunus Emre

Türk edebiyatının 13. yüzyıla damgasını vurmuş büyük ozanı Yunus Emre'nin şu sözleri konuya çok güzel bir örnek olacaktır, "Dil söyler kulak dinler, kalp söyler kainat dinler." Gerçekten de kainat insanı dinler. Nasıl dinlemesin ki, insan da kainatın bir parçası değil midir? Şu koskoca kainatı yaratıp insanın hizmetine sunan Allahü Teala (c.c), tüm o yıldızları, galaksileri ve gezegenleri boş boş dönüp dursunlar diye yaratmış olabilir mi? Yaratılmış hiç bir şey boş ve amaçsız değildir. Yaratılmışlar olarak her zerremizle bir amaç için buradayız.

Örneklerde de görüldüğü üzere çekim yasası altı boş bir teoriden ibaret değildir. Her şey enerjiden oluşur. Düşüncelerimizde enerji açığa çıkarır ve açığa çıkan bu enerji kendisine bezer enerjileri hayatımıza çeker. Peki çekim yasasını nasıl kullanırız? Bunun için temel bir kaç adımı vereceğim. Daha fazlasını araştırıp öğrenmek sizlere düşüyor. :)

Hayatta bir hedefimiz olmalı
Hayatta bir hedefimiz olmalı

Tam Olarak Ne İstediğinize Karar Verin

Hayatta bir amacınız olmalı. İki kere iki dörttür kadar net bir amaç. Ne yapmak istediğinizi bilmeli ve bunu hayal etmelisiniz. Hedefinize ulaştığınızı hayal edin. Eğer mutlu oluyorsanız bu sizin için doğru hedeftir. Başarmak hayal etmeyle başlar. Hayaliniz enerjiye dönüşür ve yolculuğuna başlar. Ancak siz onu güçlendirmelisiniz. Yoksa bir işe yaramayacaktır. Nasıl mı? Sabırlı olun, anlatıyorum. :)

Her zaman pozitif olun
Her zaman pozitif olun

Pozitif Olun

Hedefinize yürürken daima pozitif olmalısınız. Negatif düşünürseniz olumsuzlukları çekersiniz. Hayal ederek evrene gönderdiğiniz enerjiyi pozitif düşünceleriniz ile güçlendirmelisiniz. Her zaman "başaracağım" demlisiniz. Gülümseyin ve amacınıza ulaştığınızda ne kadar mutlu ve huzurlu olacağınızı düşünün.

İnanmak başarmanın yarısıdır.
İnanmak başarmanın yarısıdır.

İnançlı Olun

Başaracağınıza dair inancınız tam olmalıdır. Evrenden ya da yaratıcıdan asla şüphe etmeyin. İstediğinizin size geleceğini bilin. Bir cuma vaazında vaiz şöyle bir şey söylemişti, "Dua ettiğiniz zaman kabul edileceğinden şüphe etmeyin. Her zaman, <ben dua ettim ve duam kabul oldu> demelisiniz. Duanızın kabul olacağından şüpheniz olmasın." Sadece bilinç değil bilinç altında da şüphe taşımıyor olmalıyız. Unutmayın, bir şeye inanmadığınız sürece o şeye asla sahip olmazsınız.

Nedir Bu Çekim Yasası Ve Nasıl İşler? Hayatınız Sizin Elinizde!

Harekete Geçin

Hedefinizi belirlediniz, pozitif düşündünüz, başaracağınıza inandınız artık harekete geçme zamanı geldi. Hedefiniz için çalışmanız gerekir. Yapmanız gerekenlerin bir listesini çıkarın ve adım adım ilerleyin. Bazen tökezleyip düşebilirsiniz. Olsun, ayağa kalkın ve yola devam edin. Sakın vazgeçmeyin. Siz hiç bir şey yapmadığınız sürece her şey hayal ettiniz diye ayağınıza gelmez. Evren siz çalıştığınız sürece size hizmet eder. Dualarınız onlara ulaşmak için çabaladığınız müddetçe kabul olunur. Zengin olmak istiyorum deyip oturarak asla zengin olmazsınız. :)

Minnettar olun ve şükredin.
Minnettar olun ve şükredin.

Minnettar Olun

Elinizdekilerin kıymetini daima bilmelisiniz. Sahip olduklarınız için şükretmelisiniz. Evrene teşekkür ederseniz her zaman cömert davranır. Şükrünüzü bilirseniz daha iyisine sahip olursunuz. Kendimizden örnek verelim, bir arkadaşımıza yardımcı olduğumuz zaman karşılığında bir teşekkür bekleriz. Arkasını dönüp öylece giderse bir sonraki sefere aynı cömertlikle yardım etmek istemeyiz. İşte yaratıcı ve evrende böyledir. Şükrettiğiniz sürece her şey daha güzel olur.

Çekim yasasının ne olduğu ve nasıl çalıştığı hakkında bilgi vermeye çalıştım. Bu konuda daha detaylı bilgi ve kaynak internette bolca mevcut. Umarım faydalı ve sıkılmadan okuyacağınız bir bence olmuştur. Dua edin, azmedin, başarın ve şükredin. Bir başka bence de görüşmek dileğiyle. Kendinize çok iyi bakın. :)

Nedir Bu Çekim Yasası Ve Nasıl İşler? Hayatınız Sizin Elinizde!
12
28
Görüşünü yaz
12Kız Görüşü
28Erkek Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

 • machiva
  Müthiş detaylı ve ayrıntılı bir yazı olmuş, ilk okumaya başladığımda bir yazının özeti gibi geldi ama sonrasında devam edince gerçekten Çekim Yasası denilen şeyin bu kadar detaylı ve ayrıntılı açıklaması yapılamazdı diye düşünüyorumç

  İnançlı olup dua ederek istemek (kalpten istemek) ve gerçekten olacağına inanmak pozitif düşünmek insanın yaşamına çok fazla şey katıyor ve en nihayetinde insan istediği şeye nail oluyor.

  Eline gelen şeyi isteyip eline geldiği sürede öyle bir olgunlaşıp tecrübeleniyor ki gelene minnettar oluyor. Teşekkür ediyor, Tebessüm ediyor.

  Hayatı, yaşamı, günlerimizi, her anımızı da güzel kılan bu değil mi sahiden.

  O sebepten Allah'ım bir evim olsun yerine Allah'ım İstanbul ili Beşiktaş ilçesinde şu yerde teraslı 2+1 evim olsun demek sizi hedefinize daha da inandıracak ve yaklaştıracaktır.

  İnanın
  Sevdim 2 Kişi
  Görüş hala geçerli mi?
  • TevfkAydn

   Çok teşekkür ederim çok güzel bir yorum 😊🙏🙏

  • machiva

   rica ederim

En İyi Kız Görüşü

 • KədiGülü
  O zaman evrene güzel enerji gönderelim bize daha güzel enerji göndersin, çok fazla bir enerji göndersek belki daha çok gelecektir, istemek gibi bir şey bu bence, iste olsun, ama içten çok istemekte önemli bence.

  Eline emeğine sağlık güzel olmuş.
  Sevdim 1 Kişi
  Görüş hala geçerli mi?
  • TevfkAydn

   Kesinlikle öyle. Istemeyi bilir ve içten niyet eder çalışırsak elde edemeyeceğimiz şey yok. Teşekkür ederim ☺️🙏

  • Eig için teşekkürler.

  • TevfkAydn

   Rica ederim.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1127
 • IAmarPresterAen
  Harika yazı emeğinize sağlık
  Sevdim 1 Kişi
 • spacescom
  "Düşünceler enerji açığa çıkarır ve bu enerji evrende yolculuk eder."

  Ne güzel bir söz, düşüncelerimizi evrene dürüst bir şekilde gönderip gerçekleşmesini beklemek işte çekim yasası ve ben bu yasaya inanıyorum
  Sevdim 1 Kişi
  • TevfkAydn

   Çok teşekkür ederim güzel yorumunuz beğeniniz için

 • DaRealBribery
  Bilgilendirme için teşekkür ederim, emeğine sağlık. Bu konular gerçekten ilgimi çekiyor. Hiç sıkılmıyorum bu tür benceleri okurken. 😊
  Sevdim 1 Kişi
  • TevfkAydn

   Rica ederim, yorumun için çok teşekkür ederim 🙏☺️

 • yarakim
  Gravity deniyor sanırım, filmi de çekilmişti. Julia Roberts başrolde oynuyor, güzel film.
  Sevdim 1 Kişi
  • TevfkAydn

   İngilizce de The Secret olarak geçiyor. Kitabı da var hatta. Ama Gravity yi bilmiyorum. İlk fırsatta izlemek isterim. Teşekkürler 😊

  • yarakim

   Ben de Secret kitabını okumak isterim :))
   Güzel yazmışsın bu arada, ben bu çekim yasasına farklı bir zaviyeden bakıyorum.

  • TevfkAydn

   Herkesin farklı bir bakış açısı vardır. Tekrardan teşekkür ediyorum. :)

 • selmma44
  Çekim yasasına inanıyorum.
  İşe yarar bilgiler olmuş emeğine sağlık
  Sevdim 1 Kişi
 • superpsikolog
  Başınıza gelmesini istemediğiniz şeyleri, düşünmeyin, konuşmayın ve dinlemeyin.
  Sevdim 1 Kişi
 • HarleyQueen12232
  Çok güzel bir paylaşım olmuş ellerinize sağlık 👏 faydalı bilgiler için de ayrıca teşekkürler🌼🌼
  Sevdim 1 Kişi
  • TevfkAydn

   Rica ederim. Yorumunuz için ben teşekkür ederim. Faydalı olduysa ne mutlu bana. 🙏☺️

 • marjinalgirl2367
  Eline sağlık:-) çok güzel bir bence olmuş:-) yazdıklarını sonuna kadar okudum çok doğru bilgiler yazmışsın:-) bende bu konuyla ilgili Bilinçaltının Gücü kitabını okuyorum inanç sistemimizin gücünü evrenin işleyişini güçlü telkinlerle öğreten güzel bir kitap:-) teşekkür ederim
  • TevfkAydn

   Yazı da bazı eksikler var yayınladıktan sonra geldiler aklıma özellikle örneklerim vardı nasıl da çıktı aklımdan. Çok teşekkür ederim, o kitabı duymuştum ama okumadım henüz. Mutlaka alıp okumak istiyorum. Rica ederim 😊😊

 • Semih34_
  Aslında mantıklı yönleri var bu düşğncenin pozitif düşünde pozitif enerji gibi 👍
  Sevdim 1 Kişi
  • TevfkAydn

   Kesinlikle, iyi olacağına inanırsak iyi olur, kötü olacak dersek kötü olur. Beyin neye inanırsak onun için çalışır. Teşekkürler 🙏☺️

 • cokıyıbırı07
  paylaşımıznız için teşekkür ederim ellerinşize ve bilgilebdimeniz için sağolun
  Sevdim 1 Kişi
  • TevfkAydn

   Rica ederim, yorumunuz için asıl ben teşekkür ederim. 😊🙏

 • DeathlessMonk
  çekim yasası sadece inanca dayalı plasebo etkisi olan bir durum bana göre
  Sevdim 1 Kişi
 • cagınkaraman
  Güzel paylaşım
  Sevdim 1 Kişi
 • SwordOfDemocles
  Elinize sağlık
  Sevdim 1 Kişi
 • _BaşBelası_
  Güzel paylaşım elleriniz dert görmesin
  Sevdim 1 Kişi
 • 27esmerim
  Güzel paylaşım elinize sağlık 😊
  Sevdim 1 Kişi
 • -_öcüüüü_-
  Eline sağlık
  Sevdim 1 Kişi
 • yecüc_mecüc
  Güzel paylaşım , sağol🙏🏻
  Sevdim 1 Kişi
 • Turkish____wolf
  Çok güzel
  Sevdim 1 Kişi
 • biradetmehmet
  Emek vermiş yazmışsın 👏
  Sevdim 1 Kişi
 • VesSelamTR
  Saçma bişeymiş
  Sevdim 1 Kişi
  • TevfkAydn

   Eleştirin için teşekkür ederim 🙏

  • VesSelamTR

   Rica ederim anlayışınız için

 • GelPcPcc
  Teşekkürler
  Sevdim 1 Kişi
 • Alfa80
  Yunus tan alıntı güzel olmuş
  Sevdim 1 Kişi
 • doanylmz
  Evet güzel tavsiyeler.
  Sevdim 1 Kişi
 • ayhani647
  Guzel yazi begendim
  Sevdim 1 Kişi
 • SsertTErkek
  Güzel anlatımlı bir yazı olmuş
  Sevdim 1 Kişi
 • YatakOdasıEğitmeni
  Guzel bır yazı olmuş 👏👏
  Sevdim 1 Kişi
 • Ben_arıza
  Yasa önemli
  Sevdim 1 Kişi
 • UDixon
  ne işe yarıyormuş
  • TevfkAydn

   Yazı da özetle bahsettim ne işe yaradığından, intetnette bol bol bilgi ve kaynak var. Amacım sizleri bundan haberder etmekti. 🙂

 • Nüktedâr
  Harika
 • Akbeyy_52
  Hep yalan dolan ya Hiçbir şey gerçek değil
  Sevdim 1 Kişi
 • Uye609099
  tam olarak bılmıyorum
  Sevdim 1 Kişi
 • Kiyaslanyanbebis
  Çok doğru bence ama yapması Or
  Sevdim 1 Kişi
 • Gizli Üye
  Teşekküler
  Sevdim 1 Kişi
 • Gizli Üye
  Ayyy mükemmel bir bence olmuş elinize sağlık 😌hımmmm; odaklanıp verdim enerjimiiiiii, güzel olan her şeyeeee talibiz evrende🦋oh🌱
  Sevdim 1 Kişi
  • TevfkAydn

   Aynen öyle, çok teşekkür ederim 🙏☺️

 • Gizli Üye
  Ben hiç anlamam bu işlerden
  Sevdim 1 Kişi
 • Gizli Üye
  Teşekkürler açıklayıcı paylaşım için
  Sevdim 1 Kişi
 • Gizli Üye
  Çekim vardır yasası da vardır
  Sevdim 1 Kişi
 • Gizli Üye
  Güzel yazı olmuş
  Sevdim 1 Kişi
YÜKLENİYOR...