Mutlu Olmak İçin Küçük Tüyolara Ne Dersin?

Merhaba arkadaşlar, bugün sizin mutluluğun, mutlu olmanın aslında çok kolay olduğunu her şeyin bizim elimizde olduğunu anlatmak istedim. Sadece birkaç küçük ipucuyla hayatınızı çok daha mutlu bir hale getirebilirsiniz. Unutmayın, siz mutlu olmak isteyin yeter ki hayat size isteklerinizde geri döner...


1- Yardımsever olun

Mutlu Olmak İçin Küçük Tüyolara Ne Dersin?

Yapılan bir araştırmaya göre, insanın kendine değil de bir başkasına para harcadığı zaman daha çok mutlu olunduğu görülmüş ve bu yüzden sizde elinizden geldiğince yardıma muhtaçlara yardım edin. En mutlu insanları en verici insanlar olduğu araştırmalara göre kanıtlanmıştır ki bizim toplumumuzda da yardımseverlik, birilerine el uzatma oldukça fazlasıyla var mutluluğu buradan yakalayabilirsiniz.


2- Bol bol hayatımızda iyi olan şeyler için şükür edin

Mutlu Olmak İçin Küçük Tüyolara Ne Dersin?


Çünkü insan kendinde olmayan şeylere hep ödenmekte ama kendi elindekilerin değerini hiçbir zaman bilmemek de bu yüzden her gece yatmadan önce bizden kötü olanların durumunu düşünüp iyi hallerimize şükretmeliyiz. Çünkü bizim beğenmediğimiz bir şey belki bazılarının hayalidir. Elinizdekilerin kıymetini bilip şükreden insan mutluluğa her daim bir adım daha öndedir.


3- Hayatınızda yeni bir şeyler denemeye çalışın

Mutlu Olmak İçin Küçük Tüyolara Ne Dersin?


Monotonlaşan hayatımıza yeni şeyler deneyerek renk katıp daha mutlu olabilirsiniz. Ayrıca yeni bir şeyler denemek beyin dalgalarını çalıştırmaya neden olmaktadır. Unutmayın, her daim yenilik yeni Bir hayata başlangıçtır.


4- Kendimize hedefler belirleyin

Mutlu Olmak İçin Küçük Tüyolara Ne Dersin?


İnsan amaçsız bir şey için çalışınca mutsuz olur ama belirli bir hedefleriniz olursa o hedefe ulaşmak için bir amacınız olur. Hedefe ulaşınca da amacınıza ulaştığınız için mutlu olursunuz bu yüzden küçük küçük hedefler koyun hayatınıza hedefleriniz olsun amaçlarınız olsun başarılarınız olsun ki mutlu olasınız.


5- Tarafsız ve inançlı olun

Mutlu Olmak İçin Küçük Tüyolara Ne Dersin?


Yapılan araştırmalara göre, tarafsız olmak insanı daha çok mutlu eder. Çünkü bakış açınızı savunmak yerine çok yönlü düşünüp anlamaya başlarsınız. Yani beyninizin 100'de 99'unu tarafsız olarak kullanabilirsiniz.
İnançlı olun, başarabileceğinize inanın karamsar olup olumsuz düşünmeyin. Baştan kaybetmeyin. İnanarak bir şeyi yaparsanız sonunda hedefinize ulaşırsınız ve mutlu olursunuz.


7- Uyku saatine dikkat edin

Mutlu Olmak İçin Küçük Tüyolara Ne Dersin?


İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre günlük 6 saat 15 dakika uyuyan insanların çok daha mutlu olduğunu kanıtlamışlardır. Bizler de hayatımızı düzene sokup sürekli aynı saatte uyuyup, aralıksız bir şekilde aynı saatte uyanmaya dikkat edelim. Unutmayalım uykusuz bir insan ne kadar mutlu olabilir ki.


8- Arkadaşlıklar edinin sosyal çevrenizi arttırın

Mutlu Olmak İçin Küçük Tüyolara Ne Dersin?


Ne kadar çok arkadaş edinirsiniz sosyal ortamınız o kadar genişler yani yapacak birçok şey bulursunuz bu da sizi daha çok mutlu eder.


9- Romantizm önemli

Mutlu Olmak İçin Küçük Tüyolara Ne Dersin?


Yeni bir araştırmaya göre ilişkisi olanlar, ilişkisi olmayanlara göre çok daha mutlu ama doğru insan bunun için şart sonra mutlu olayım derken mutsuzluğun dibini görmeyin.


10- Kendinize zaman ayırın

Mutlu Olmak İçin Küçük Tüyolara Ne Dersin?


Bakımınız için kendiniz için zaman ayırmayı unutmayın. Çünkü aynada ne kadar çok kendinizi beğenirseniz o kadar çok öz güveniniz artar ve mutlu olursunuz. Ayrıca sevdiğiniz şeyleri yapmaktan kaçınmayın. Sinemaya gidin , çocuklar gibi eğlenin, şarkı söyleyin , dinleyin sevdiğiniz ne var ise yapın.

Mutlu olun, sevin, sevilin çünkü hayat mutsuz olmak için çok kısa ..
Bu günlük bencem bu kadar umarım sıkılmadan okuyup beğenirsiniz hoşça kalın sevgi ile...

Teşekkürler..

Mutlu Olmak İçin Küçük Tüyolara Ne Dersin?
6
9
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşleri

 • WʜᴏCᴀʀᴇs
  Şükretmek başta olmak üzere, tüm yazdıklarına katılıyorum.
  Görüş hala geçerli mi?
 • mistyprenses_
  En çok kendime zaman ayırınca mutlu oluyorum.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

49
 • Hüseyin_33
  Sevgilim olmuyor çünkü engelli ve iyi niyetli temiz kalpli biriyim :D
 • Grininellitonu35
  Bol bol hayatımızda iyi olan şeyler için şükür etmek, mutluluğun ana kaynağıdır...
 • bensherlock
  Çok güzel doğru bir bence olmuş
 • _BeBeRuhii_
  Şükrediceksin beklentisiz yaşıcaksin
 • Yorgunkaptannn
  Gizel paylasim terbikler
 • Vatann341
  Sağlıklı olmam
 • dreagac
  eline sağlık gayet mantıklı
 • Redscorpion25
  Deneyelim bakalım..
 • AtesCan34
  Hayata pozitif bak 😅
 • simsek-mcqueen
  Sanırım uyku kısmı sıkıntılı :)
 • Oglakizzi
  Şükretmekle
 • Afedersinumut
  zamanımızda mutlu olmak çok zor ya
 • Gizli Üye
  Sukredıyorum halıme
  • Vatann341

   Ne mutlu Psikolojik olarakta güçlü ol Mutlu olmaya çalış bak söyle Aşşağıdaki insanlara bak şimdi bedenen birçok engeli var hayat sıkıntıları var Sen Senden Daha güzel daha iyi daha daha daha lara takılırsan kendini mutsuz edersin bırak gitsin onlar kendi hayatını yaşasın biz Allaha kul olmaya calisabiliyorsak bundan güzel birşey yok Allah bizi kusursuz yaratmış elbet bazı özellikler olabilir Ama bizi yaratan Allah öyle emretmiş Yüz hattimizi bendemi kafaya takıyım benden yakışıklı erkekler var önemli olan o yakışıklılık degil Kulluk Kulluk Kulluk önemsemeKıldıktan başkasını

YÜKLENİYOR...