REGL DÖNGÜNÜ KOLAYCA TAKİP ET!

Orkid

Külliyen Zarar İnsanları ve Durumları Kafaya Takmama Sanatı

IAmarPresterAen

Biz, insanlar kafaya takma işini çok seviyoruz. Özellikle bize zarar veren, ruhumuzda iz bırakmış insanları kafaya takmadan duramayız. Ev temizliği yaparken kafana bandana tak, güneşli havalarda parka giderken şapka tak, saçlarını toplamak için toka tak ama insanları ve konuları kafaya takarsan takıntılı biri haline dönüşmeye başlarsın.

Olayları birey olarak (aile, sevgili, arkadaş) ya da konu olarak (eğitim, kariyer, sağlık) gibi kafaya takıyoruz. Örneğin; Beni niye sevmiyor? Bana niye değer vermedi? Ben şimdi bu yaşımda nasıl iş bulurum? Acaba beni aldatıyor mu? Tarzında sorularla beynimizi sürekli ve yoğun bir şekilde tek bir noktaya odaklayarak takarız. Bu da kafamızda bazı şeyleri kurmamıza sebebiyet verir ve senaryo yazmaya başlarız. Sonra bir bakmışsın kafaya taktığın fare beynini kemiriyor. Kafanı kemiren fareye kapan kur rahatla yoksa kafanı bir güzel pisler. Şimdi pislememesi için gerekli önlemler ve yöntemler nelerdir onlara bir bakalım.

Külliyen Zarar İnsanları ve Durumları Kafaya Takmama Sanatı

1- Problemi bul ve onu söbele

Külliyen Zarar İnsanları ve Durumları Kafaya Takmama Sanatı

Her zaman kafaya takmanın temel bir sebebi vardır. Temel problemi bulursan atomu parçalarcasına ya da sevgiline asılan kızın saçlarını yolarcasına parçala. Sen problemi parçalamazsan o seni parçalar. El mi yaman yoksa sen mi yamansın? Kararı verecek sensin defalarca kafanı kurcalayan problemi başka alanlarda ararsan çözümü bulamazsın. Başkasına suç atarak çözemezsin. Günahı işle sonra şeytana suçu at. O yaptı dersen, hep o suçlu dersen kendi yaptığın hataları göremezsin. Kafanda kurduğun labirentte kaybolma. Kuruyor isen de arkana ekmek kırıntısı bırak. O zaman şarkımız gelsin. Teoman- Aşk kırıntısıyla doymaktansa...

2- Elinden gelen her şeyi yap

Külliyen Zarar İnsanları ve Durumları Kafaya Takmama Sanatı

“Elinden geleni ardına koyma” sözü vardır. Kullan bunu. Elinden gelenin en iyisini yaparak kafanda oluşan tüm olumsuz vakaları sil. Senin kimliğine zarar veren insanların kimlik bilgilerini kafandan silerek kafanı boşaltabilirsin. Beynini özgürleştirmek senin elinde. Başkasının eline verirsen, başkası da senin eline verir. “El elden üstündür” ve sen geleceğini başkasının ellerine bırakırsan elini kaybedersin. Bir bakmışsın kolunu, ardından tüm benliğini.

Burada yapman gereken A'dan Z'ye kadar plan kurmak. Kafana taktığın çamur mevzuyu A harfinden antibiyotik alarak kurtulabilirsin. Yeni bir aşk, yeni bir iş, yeni bir yaşam tarzı. Hepsi senin elinde ve kontrolünde olursa asla ama asla sıkıntı çekmezsin. Birinci plan tutmazsa ikinci plana geçer kafandaki problemi çözersin. Çözüm odaklı ol ve çöz bütün bulmacaları.

3- Önünde duran engelleri ve bariyerleri geç

Külliyen Zarar İnsanları ve Durumları Kafaya Takmama Sanatı

Bu başlığa iş hayatından örnek verelim. Aynı iş yerinde çalıştığın birisi sana mobing uyguluyor ya da başarını kıskandığı için önüne taş koyuyor. Bunları sen kafana takıyorsun. Acaba neler olacak? Ne yapmalıyım diye düşünüyorsun. Taş mı koydu önüne hemen en yakın ent ağacından rica edip bir tutam dal alıyorsun. Sapan yapıyorsun. Senin önüne koyduğu taşı alıyorsun yaptığın sapan ile kafasına ateş ediyorsun. 2 kişi seninle uğraşıyorsa bir taşta 2 kuş vuruyorsun. Sonra büyük usta Keman Sunal modu aç ve bir taşta 2 enayi kuş vurdum deyip durumla eğlen. Karşına tahtadan engeller mi koydular? Çağır tahta kurularını kemirsin. Hiç kuruları senin tahta kurularını yenemez. Kafana takma ve duvar varsa matkapla del geç hepsi bu.

4- Geçmişi silgi ile sil

Külliyen Zarar İnsanları ve Durumları Kafaya Takmama Sanatı

Sen, geçmişte sana yapılan tüm hatalara, yanlışlara ve kötülüklere gelecek hayatında özel arazi tahsis edersen kafanda kaçak kat çıkan müteahhit kılıklı insanlar türer. Kafanda tapusu sende olmayan bir ev mi istiyorsun? Hayır, nolamaz. Buna izin veremezsin. Geçmişinde yaşadığın olumsuz olayları alıyorsun lavanta kokan bir silgi siliyorsun. Zaten silginin güzel kokusunu kokladıkça kendinden geçeceğin için kafada güzelleşmiş olur. Geçmiş kötü anıları sil ve kendine cennet bahçesi kur.

5- Sosyal alan fethi yap

Külliyen Zarar İnsanları ve Durumları Kafaya Takmama Sanatı

Seni üzüntüye, strese sokan mevzulardan kurtulmanın en kolay yolu başkalaşmaktır. Başka alanlarda takılmaktır, o alanlarda kendini gerçekleştirmektir, kendini bulmaktır. Sosyal çevreni seni mutlu eden, sana menkul kıymetlim diyen insanlarla çevir. Hayatı zorda olan bir hayvan al ve hayatını kurtar. Portakal ağacı dik. Canını sıkma portakal sık diyorum. Diğer türlü kafana sıkıyorsun. Hemen pes etme. Ya resim yapamıyorum en fazla Cin Ali çiziyorum deme. Cin Ali'nin tam ortasına yuvarlak çiz. Al sana Türk kası. Yap işte akıl kasını. Kurtar kendini sana zarar veren ve görüntünü bozan zararlı yağlardan ve parazitlerden.

Umarım kafanızı boş yere meşgul eden tüm olumsuz düşüncelerden kurtarırsınız. Unutmayın ki sizi kurtaracak en yakın cankurtaran yine sizsiniz. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Gözlerinizde çiçek açsın. Arılar konsun bal yapsın. Balı da bedavaya getirdik hadi iyisiniz.

Külliyen Zarar İnsanları ve Durumları Kafaya Takmama Sanatı
12
12
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşleri

 • __AnKaKuŞu__
  Genelde umursamaz bir yapıya sahibim. Ama sanırım bu ara biraz takıntılı olmuşum sanki. Bunda karantinanın etkisi çok diye düşünüyorum. Evde otur otur kuruyosun kafada. Sosyalleşince beyinde çöp birikmiyor en azından.😅
  Seni bu güzel ve bilgilendirici benceden dolayı tebrik ediyorum brotherim 🌺
  Görüş hala geçerli mi?
  • Rica ederim sister bak tam kafaya takıyormuşsun sana uygun yazı olmuş 🤣🤭

 • darknesssgirll
  1. maddeki foto çok komikmiş ya. Gerçekten çok güzel öneriler genelde bende bunları uygulayan biri olarak işe yaradığını söyleyebilirim. Eline emeğine sağlık ☺️👏🏻
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1012
 • Gozlerimi aciyorum ve bunlari uygulamaya koyuyorum. Tesekurler💙
 • Figendoruk
  Çok güzel öneriler :) Kafama hiç takmıyorum
  Aldatan sevgilime story'den şarkı armağan ediyorum bağıra bağıra söylüyorum.
  Şarkı da hep mi beni bulur dallamalar diye bir laf var , içimin yağı eriyor.
  Zeyn diye bir kız söylüyor
  Şarjımı sana harcayamam :)
  • Teşekürler
   Kafana takma zaten takarsan kafa allak bullak olur

 • ѵαℓεɳƭเɳσ
  Hocam eline yüreğine sağlık...
  Yine güzel Bence.
  Katılıyorum ve her zaman doğru.
  Bazen problemleri bulmadan elinden gelen her şeyi yapmadan pes etmek olmaz.
 • Fth37
  Şair boşuna dememiş: Gençliğimin en güzel yıllarını verdim; daha iyisi yok mu? dediler. Ne yapsan yaranamazsın. S#ktir et gitsin.
 • Choclate123
  Öyle olmuyor işte yazıdaki kişi tam olarak benim kafamda kürüyorum senaryolar çılarıyodum her konu üzerine böyleyim birde
  • Keşke öyle olsa diyorsun 😊

  • Choclate123

   Hayır kötü senaryolar kuruyorum

  • Choclate123

   Keşke öyle olmasa diyorum

  • Hepsini Göster
 • superpsikolog
  Onu ve o tipleri umursamayınca kendileri yok oluyor. Hatta o kadar çok üzülürlerki teselli etmek isteyebilirsiniz :)
 • YazDostuum
  Acılarımızın çoğu geçmişte saklı. Geçmişi değiştiremeyiz. Bizi biz yapan kazandığımız savaşlar değil, kaybettiğimiz savaşlardır. Kaybederek değil, kazanarak öğreniriz. Çok güzel bir içerik olmuş 👍 Emeğine sağlık 🌺
 • hotketchup
  Güzel paylaşım ama yapabilen var mı ki bunları keşke okunduğu kadar kolay olabilse
 • İstanbuul_
  Geçmişi silgi ile sildim. Çok teşekkürler. Emeğine sağlık
 • Sürekli kafamda kötü senoryalar kuruyorum neden napicam ben
 • reddrubby
  Ailem dışında diğer insanları silebileceğim bir silgim var. Ama bu sadece o insanlar üzerinde işe yarıyor. Durumlar hâlâ boğazımda düğüm.
 • Hepsi çok doğru kesinlikle 👌🏼
 • Ahhhh bir yapabilsem :) ellerine sağlık reis
 • PolyannaElisa
  Eline sağlık. 🌸Ben bunları yapamıyorum ki. ☹️
 • HürreemSultaaN
  Kafaya takmamak en güzeli 🌺
 • fazla muahtap olmamak lazım bunlarla
 • Leading_Leader
  Ülkede çok var onlardan...
 • Ultrasonreyz
  Eline sağlık.
 • Aliistanbul3455
  Kafayı takmak muhatab olmam
 • TunahanYİĞİTT
  Çok güzel bı sanat bence bu çok seviyorum
 • Architecture38
  vurdumduymazlık sanatı
 • Gizli Üye
  Afiyet olsun e
YÜKLENİYOR...