Duyanlara Duymayanlara: Her Burcun En Cafcaflı Angara Pardon Ankara Şarkısını Seçtim

Astrolojiye olan ilgim ve biraz da bilgim doğrultusunda bugün bambaşka bir şeyler yazmak istedim. Sıradan bir astroloji yazısını eğlenceye çevirirken Kuğulu Park, Keçiören Şelale'si, Atatürk'ümüzün anıt mezarı Anıtkabir'i, soğuk, sopsoğuk havası, Atakule'si, memurları, siyaseti, yan yana ihtişamlarıyla gurur kaynağı Türkiye'nin üç büyük üniversitesi, ilginç semt isimleriyle birlikte başkentimiz Ankara'nın etinden, sütünden ve bilumum eğlence içeren her türlü jargonundan faydalanmak istedim. Başlıkta da belirttiğim gibi her burcun Ankara şarkısını seçtim.

Duyanlara Duymayanlara: Her Burcun En Cafcaflı Angara Pardon Ankara Şarkısını Seçtim

Yaşı ne olursa olsun Ankaralı olduktan sonra 'Angara'nın bebesi' diye genellenen, K'ların G olarak okunduğu Los Angelas'ın LA' sı değil Ankara'nın LA' sı diye bir kavrama çoktan ulaşan ve beğenelim ya da beğenmeyelim bir pavyon kültürü olan Ankara , bu yazımda işimi bir hayli kolaylaştırdı diyebilirim. Ankara’dan Türkiye’ye yayılmış kendine has jargonu ve düsturu olan gece hayatı unsurlarından bu kültür, kendine has sözleri ve tarzı ile genel olarak 'Angara havası' diye nitelenen müziğiyle eğlencenin merkezi olmuştur.

Duyanlara Duymayanlara: Her Burcun En Cafcaflı Angara Pardon Ankara Şarkısını Seçtim

Hal böyle olunca herkesin Nişantaşı, Bebek, Kadıköy'de doğup büyümediği gerçeğiyle beraber Vivaldi ile başlayan en şatafatlı, kraliçelere layık düğünlerde bile gecenin sonunda 'Ankara'nın bağları' ile bitmeyen tören yoktur neredeyse.

Uzun lafın kısası, astroloji bilgim ve Ankara şarkılarının / türkülerinin önüne geçilemez enerjisi ile oldukça eğlenceli dakikalar başlasın. :)

● Oğlak burcu

Bugün astrolojik sıralamaya uymaksızın karışık yazmak istedim ve Zodyak'ın en ağır, en oturaklı ve 'toprak insanı' olarak bilinen Oğlak burcu ile başladım. Çok düşünen, az konuşan ve son derece kontrollü olan oğlaklar, Avustralya'da yapılan bir araştırmada 160 bin trafik kazası yapan insan arasında 'en az kaza yapanlar' olarak tescillenmişlerdir. Onların bu oturaklı, ağır yapısına Ankara'nın misketi yakışır diye düşündüm. Sizce de yakışmadı mı? :)

Ertan ERŞAN & Misket

● Boğa burcu

Çok özel bir burçtur boğa. Benimde en iyi anlaştığım insanlardır. Dirayetli, çalışkan, duygusal aile değerlerine bağlı. Fazla kıskanç. Sahiplenen. Amma velakin en çokta yemeğe karşı zaafı olan, dünyaları yiyen, yese de doymayan bir burç olunca bana da ender Ankaralı kadın şarkıcılardan olan Ankaralı Yasemin'den bir şarkı seçmek düştü. Şarkıda 'ömrümü yedin doymuyon' diyerek yemekten ziyade dırdır etmekten bahsediyor ama olsun. Doymuyor doymuyor. Boğa burcu doymuyor. :)

Ankaralı Yasemin & Çokta Deli Oynuyon

● Aslan burcu

Parayı gücü sevmek elbette kusur değildir. Amma velakin Zodyak'ın burçları içinde güce şatafata ve geleceği için yatırıma en fazla önem veren burçtur aslan. Adı gibi aslan gibidir aslında. Biraz yadırgar ilk önce. Ama kendilerini güvende hissettiklerinde, sevdiği insanların yanında çikolatalı puding gibi olurlar. Ben de onların güç seven, yatırım yapan ve eğlenceli, ışığı 1 km öteden fark edilen hallerine ithafen Oğuz Yılmaz'dan bir şarkı seçtim. Şarkıda arabalar, paralar ve eğlence havada uçuşuyor. Tam da onlar gibi. En sevdikleri. :) Aslandır onlar aslan.

Oğuz YILMAZ & Yersen

● Kova burcu

Bilim adamlarının burcudur onlar. Ya delidir ya dahi. Arada kalmışlıkları bu yüzdendir. Zeka fışkıran bünyelerinde hümanist bir çocuk barınır. Büyümeyen ve insanları çok seven bir çocuk hemde. Arkadaşları için fedakarlık yapan, dost olan ama gıcık ettikleri insanlarında azımsanmayacak kadar çok olduğu kovalar, ya çok sevilirler, ya sevilmezler. Bana derseniz ki 'Ee funda Hasan Yılmaz ve biz arasında ne gibi bir bağlantı kurdun.' İtiraf ediyorum. Kuramadım. Ama öyle denk geldi. Affedin. :) Eski ve bir zamanlar çok sevdiğim erkek arkadaşım da kova burcuydu. O yüzden sizi çok iyi tanıyorum. Akraba kadar yakınız kovalar. Kova candır, gerisi heyecan. :)

Hasan YILMAZ & Salla

● Terazi burcu

Konu Ferman Toprak, konu 'hayatı tespih yapanların şarkısı' olunca. Ve üstelik tespih bir sabır timsali gibi karşımızda durunca 12 burcun en ama en sabırlısı teraziler için biçilmiş kaftan oldu. Kültürle ruhunu besleyen, kaliteli yaşamayı seven, sanatçı ruhlu ve sabrın sonunda hep güzellikler olacağına inanan teraziler, sizinde benim gibi denge sorunuz olabilir ama 'hayatı tespih yapanların şarkısı' çok uydu sanki. Ne dersiniz. :)

Ferman TOPRAK & Hayatı tespih yapmışım

Başak burcu

Kadını hanımefendi, erkeği beyefendi niteliklerine uyan ve en belirgin özellikleri duygusal yapıları, temiz, titiz, tertipli ve düzenli olmaları olan başaklar için, bütününü göz önünde bulundurarak olmazsa olmaz 'Erik dalı' şarkısını seçtim. Ne alaka derseniz. Öz kimliğine önem veren, yöresel, özgün olana tutkun başaklar, Ankara şarkıları genelinin en özgünlerinden biri olan bu şarkı size çok uyardı. Uydu da. Size özgünlük ve farklılık yakışır. :)

Ömer Faruk BOSTAN & Erik Dalı

● Yay burcu

Ve geldik yay burcuna. En yakınımda tam 3 tane yay burcu var. Sizi çok iyi tanıyorum yaylar. Hani tabiri caizse ciğerinizi biliyorum. :) Kalbi temiz, biraz gamsız. Hatta birazdan öte fazlaca gamsız. Dert keder sevmeyen ve bünyesinde barındırmayan. Çok iyi yürekli. Güler yüzlü ve yüksek voltaj elektrik akımı veren yaylar için 'La bize her yer Angara' yı seçtim. Dilimize pelesenk olan 'çokta fifi' halk tabirinin Ankara dilinde karşılığı aynı zamanda. Diyor ki; fark etmez bana. Hiç fark etmez. 'La bize her yer Angara' sonuçta. Ee öyle valla. :)

Ankaralı Hüseyin

● Akrep burcu

Ahh akrepler. Vahh akrepler. Sizin için seçebileceğim o kadar güzel Ankara şarkıları varken ne yazık ki seçemedim. Şöyle anlatayım. Akrep demek artık biliyorsunuz. En belirgin özelliklerinden birkaçı kin tutar. Yapılan iyiliği ve yapılan kötülüğü asla unutmaz. İntikam planları yapar. Kendine dost olanı candan sever. Aile değerlerine çok önem verir. Sevdiklerini ölümüne kıskanır. Ve... :) Ben yapı olarak bunları anlatabilen biri değilim ama uygun kelime olarak şehvet düşkünü diyebilirim. Ve buna uygun çok şarkı olmasına rağmen benim yazıma uymayacağı için seçmedim. Ama en güzel Ankara türküsünü seçtim. Daha ne olsun. Ruhunuz şenlensin. :)

Sümer EZGÜ & Fidayda

● Yengeç burcu

Dert babası / anası yengeçler. Duygusal yengeçler. İyi kalpli yengeçler. Daha ne desem bilmiyorum. Genellikle sevgisinin karşılığında vefasızlık gören ve içe kapanan yengeçlerin isyanı gibi bir şarkı seçtim. Sözleri ise beni çok güldürdü. :)

'Laylaylom galiba sana göre sevmeler / hopa şinanay galiba sana göre sevilmeler / Uğramaz mı semtine ayıplar utanmalar / Duysalar ela alem sana ne söyler.' Valla komik gibi algılansa da baya içli ve kederli görünüyor. İnsanın 'Allah Allah' diyesi geliyor. Metin Işık abimizden yengeç burçlarına gelsin bu şarkı da. Pamuklara saralım onları :)

● İkizler burcu

Sırada 12 Zodyak burcunun içinde, özellikle erkeklerinin namıyla anılan ikizler burcu var. İkizler olanlar gülüyor şimdi değil mi? Ee insan bilir kendini. Çok acımasız da olmak istemem ancak erkekleri özellikle çapkın olarak bilinirler. Aynı anda birden fazla insanla konuşabilme ve yakalanmama kabiliyetine sahipler. Kadınları çok tatlı olup erkek ikizlerle aynı kefeye konulmazlar. Hal böyle olunca da Ankara şarkılarının şahı olan rahmetli Ankaralı Namık'tan bir şarkı seçtim. Futbolda Messi, boksta Muhammet Ali neyse bu alanda kendisi bir numara olarak bilinir. Şarkı mı? Eee... Kem ve küm. Dinleyin görün. :)

● Balık burcu

Benim burcum diye demiyorum. Biz balıklar çok iyiyizdir. Çok tatlıyızdır. Özeliz vesselam. Var mı ötesi? Dert dinleriz. Arkadaşlarımıza, ailemize inanılmaz destek oluruz. Moral veririz. Resmen 'Çukur' dan çıkartır, 'Diriliş' i yaşatırız. Amma velakin söz konusu kendimiz olunca hiç bir şey gelmez elimizden. Biraz hüzün severiz. Biraz acı. Ama sonuçta aranılan kişiyizdir. Bizi seven bu halimiz için sever zaten. Hal böyle iken Hasan Yılmaz ve İntizar'dan bu şarkıyı bizim için seçmek farz oldu bana.

'Bu alemde gardaşın çok, denizde kum biz de dalga. Hallederiz sıkıtı yok. Takma düzelir be kanka.'

Hasan YILMAZ & İntizar

● Koç burcu

En sabırsız, en öfkeli, en değişken denilince ilk akla gelenlerdendir koç burcu insanı. Ait olduğu grup gibi 'Ateş' gibidir adeta. Çabuk kalp kıran, haksızlığa hiç dayanamayan ve başkası içinde adalet savaşı veren, zararı yine kendisi göre koçlar koç gibidir koç. Çok çabuk sönen ve kalp kırdığı için pişmanlık duyan koçlar her zaman en başta yer alıyorlardı. Bu kez sona bıraktım. Ve onlar heyecanlı, tutkulu, fişek gibi ruhlarına sakinlik verecek bir sembol türkü seçtim. En bilinen, en tanınan en fark edilen Ankara türküsüdür kendileri. Tıpkı siz koçlar gibi. Fak edilir, fark yaratırsınız. :)

Ankaralı COŞKUN & Ankara'nın bağları

Duyanlara Duymayanlara: Her Burcun En Cafcaflı Angara Pardon Ankara Şarkısını Seçtim

Bugün KizlarSoruyor'da bilgime güvendiğim astroloji konusuna eğlence katarak 'Her burcun Ankara şarkısı'nı seçtim. Ben hazırlık yaparken bile çok eğlendim. Her ne kadar çok dinlemediğim bir tarz olsa da sonuçta var ve eğlence sektöründe önemli de bir yer tutuyor. Konu Ankara şarkıları / türkülerinin astoloji ile harmanlanmasıydı. Amma velakin şu var ki Ankara Türkiye'nin kalbidir. Siyasetiyle kurumsal ağların en gri hallerini hissettiren yapısıyla, aynı zamanda sanatın, tiyatronun ve entelektüelliğin de en çok yaşandığı şehirlerin başında gelir.

Duyanlara Duymayanlara: Her Burcun En Cafcaflı Angara Pardon Ankara Şarkısını Seçtim

Her burcun Ankara şarkısı vardır ama her Türk'ün bir tane Ankara'sı vardır.

Birlik, beraberlik ve eğlencemiz daim olsun.

Sevgiyle.. :)

Duyanlara Duymayanlara: Her Burcun En Cafcaflı Angara Pardon Ankara Şarkısını Seçtim
Duyanlara Duymayanlara: Her Burcun En Cafcaflı Angara Pardon Ankara Şarkısını Seçtim
43
32
Görüşünü yaz

Senin Görüşün Nedir?

En İyi Erkek Görüşleri

 • Ankara milli mücadeledir
  Ankara Atatürk’ü bağrına basan şehirdir
  Ankara bağimsızlıktır
  Ankara umıtsuzluğu delen umut ışığıdır
  Ankara arkadaştır
  Ankara gardaştır
  Ankara dost olunca Angara’dır
  Ankara , Angara olunca candır, can dostudur
  Akrep için seçtiğin türküye de özel bir teşekkür.

  Görüş hala geçerli mi?
  • Bu aydınlatıcı ve güzel yorum için ben sana teşekkür ediyorum.. 😊 İyi ki varsın 🙏

  • Rica ederim 😊

 • aSeS_06

  Hiç aklımda olmayan şehir memleketim oldu, ne de olsa ekmek yediğim yer burası ve sanırım bundan sonraki hayatım Ankara olacak.

  Soğuğun ufak ufak çöktüğü bir Angara akşamında içeriğin içimi ısıttı. Eline sağlık ben beğendim. Bana da Angara'nın Bağları düştü 😊👍

  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşleri

 • __AnKaKuŞu__

  Tek kelimeyle ba-yıl-dım 😀Kendi burcumun (yay) şarkısını bayağı sevdim. Gerçekten uyumları muhteşem. Üşenmedim sevdikleriminkine de baktım. Beni en çok güldüren eşimin yani aslan burcunun şarkısı. Bir şarkı bir burca bu kadar yakışamazdı 😂Emeğine sağlık çok çok.❤

  Görüş hala geçerli mi?
  • Yaa çok sevindim @__AnKaKuŞu__ ' mm. Mutlu oldum. Ön hazırlığı çok sağlam yaptım..😂👍

 • MevanurBilgin

  Bir başak kadını olarak katılıyorum seçiminize ve teşekkür ediyorum başaklarla alakalı güzel yorumunuza 🤗

  Görüş hala geçerli mi?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

3041
 • Mmeksikalı

  Terazi burcuyum. Şarkı uymuş gibi biraz. Belki de cuk diye yerine oturmuşta diyebilirim 😂

 • ArnoVictorDorian

  Erik Dalı'nı almışız yine. 😄 Boşuna Angara' lı değiliz. 😄

 • Damlakatre

  Ahhaaa.. İkizler olmasa bir hayat çekilmez 🤣🤣🤣😈😈😈

  • Teselli işte..😂

  • Damlakatre

   Aahhaaa... yok ya walla bak İkizler tamam kabul ediyorum yazdığın gibiyiz ama hayata renk katan insanlardan oluşur bak...

  • 😊👍

 • Person-Alone

  Eğlenceli ve güzel olmuş, emeğine sağlık. Şarkımı beğenmedim ama yinede güzel.😄

 • Gerçekten de ben sevdim eller aldı gibi oldu koç Burcu olarak 😪 ama ksnin en eğlenceli bencesi olmuş 😅

 • Yengeç burcuyum ve şarkı seçimi cuk diye oturmuş 😂

  • Değil mi ama.. :)

  • Valla öyle ya 😂 şarkı seçimlerin çok süper peki senin burcun ne

  • Balık.

  • Hepsini Göster
 • atombombasietkisiii

  Lay lay lom nakaratından ötesini ezberleyemediğim şarkı 😄 anlamının derinliğini şimdi idrak ettim iyi mi :// ama beğendim 😊

 • Güzel çalışma olmuş Funda emeğine sağlık..

  Balık burcu için tespitlerde on numara😃

  • Ee kendi burcun nasıl olsa.. Biraz ayrıcalığımız olsun balıklar olarak. 😊👍

 • ahahahha lisede ne dalga geçerdik hopaşinanay sana göre sevilmeler diye... Yengeç D <3

 • Cherryblossom22

  Emeğine sağlık😅😅😅lay lay lommus bana sevmeler😆😆😆

 • Sen orda "ahhlayıp, vahhlayınca" eyvah😱dedim yine kötü yorum gelecek akreplere.. Ama sonunu iyi toparladın gönlümü aldın.. 😍
  Teşekkür ederim canım benim, böyle bir türküyle bağdaşlaştırdığın için..🤗
  #Fidayda🖤🖤🖤

 • kovayim evet kovalar candir kovalar ya sevilirler ya sevilmezler kovalar dogrulari soyler. bencen de iyiydi muziyimi dinlemedim evde misafirler vardi. kulaklikta bozuk.

 • Çok güzel olmuş yine ama keske su akrep için...:)))))

 • 'Laylaylom galiba sana göre sevmeler / hopa şinanay galiba sana göre sevilmeler / Uğramaz mı semtine ayıplar utanmalar / Duysalar ela alem sana ne söyler.'

 • DontLoveAnyone

  Balık- düşe kalka böyle geldik takma kanka aşk bizim kalbimize ok gibi saplanmış tey tey tey 😒

 • Akrep Burcuyum ve saz da sürekli çaldığım bir şarkı Fidayda 😊 çok güzel bir bence olmuş elinize sağlık 😇

 • recalar

  Ama çok emek vermişsin ya. Kusura bakma sadece kendi burucumu okudum. Emeklerine sağlık.

 • Boğa burcuyum..
  Teşekkürler harika olmuş...
  Çok eğlendim 😂😂

 • ᗷordoᗷedelli

  Funda bunlari yapmak için ne kadar maas aliyorsun?
  Arkadaşlarla para toplayıp verelim yapmayın lütfen..

  • Bu ne demek şimdi. İltifat mı ediyorsunuz, hakaret mi anlayamadım?

 • Akrep candır gerisi heyecandir😀türkümüz bile çoook güzel😊

 • Erik dalı gerçekten basaga uyabilecek tek oyun havasiydi belkide :)

 • Yay burcu olarak tahminlerin güzel şarkıda güzel.😛 Güzel bir bence olmuş eline sağlık.😀

 • Hee 😄 bize her yer angara 😃
  Lakin gamsız değilim.

 • Eğlenceli bir paylaşım olmuş

  Aslan burcuyum şarkı güzel 😀

 • velentino

  Teşekkürler...
  Boğa burcuyum şarkıyı dinlerim. 😊
  Kanka şarkısı olsa tan benlik derdim.

 • Bilim adamlarının burcudur onlar. Ya delidir ya dahi. Arada kalmışlıkları bu yüzdendir. Zeka fışkıran bünyelerinde hümanist bir çocuk barınır. Büyümeyen ve insanları çok seven bir çocuk hemde. Arkadaşları için fedakarlık yapan, dost olan ama gıcık ettikleri insanlarında azımsanmayacak kadar çok olduğu kovalar, ya çok sevilirler, ya sevilmezler. Bana derseniz ki 'Ee funda Hasan Yılmaz ve biz arasında ne gibi bir bağlantı kurdun'. İtiraf ediyorum. Kuramadım. Ama öyle denk geldi. Affedin. 🙂 Eski ve bir zamanlar çok sevdiğim erkek arkadaşım da kova burcuydu. O yüzden sizi çook iyi tanıyorum. Akraba kadar yakınız kovalar. Kova candır, gerisi heyecan. 🙂

 • yellow_butterfly

  Balık burcuyum ve seçimin çok iyi. En sevdiğim şarkıladandır. :)
  Emeğine sağlık. 🌼

 • bade90

  ikizlere gırmızı motur yapaydın güdüllü ergün den dinlerdik bee

 • mimariçem

  Eğlenceli bir paylaşım olmuş eline sağlık

 • Astroloji tutkunluğu bu olsa gerek

 • cepdoctor

  Ellerine sağlık KS can

 • HayrettinZeybek_

  Sen terazi misin peki

 • Umut1299

  Eline sağlık emek var bu iste ❤

 • Afiliaskaskaskask

  Hayatı tesbih yapmışım sallıyormuşum 😂🤣

  • Evet. Öyle yapıyormuşsun..😂

 • Insafsızhavaaracı

  Goççç um ben

 • Erik dalı çıktı yaa😂😂

 • emrederedevil

  akrepleri resmen gömmüşsün ya aşkolsun.

 • superpsikolog

  Bize her yer angara 😂😂😂

 • Burçlara inanmıyorum. Ankara'yı da hiç sevmem 😣

 • ____e____

  Erik dalı gevrektir 💃💃 emeğine sağlık 😄

  • belmandoo

   İsim çok yaratıcı belirtmeden geçemeyeceğim sayın e :)

 • Ahah harikaymış

 • Bravo üşenmemiş yapmış

 • Hayatı tesbih yapmışım tam bir teraziye göre😂♎

 • iansomerhaldersever

  Erik dalını seviyordum 😅

 • ufukgürerrr

  Bende angaraliyim

 • pamukkskr

  Yengeci iyi seçmişsin 😀

 • Erik dalı harika ya sevdim bunu teşekür ederim :)

 • Hayatı tesbih yapmışım

 • Yengeç için çok güzel seçim 😂😂

 • Ddenizzzz

  Emeğinize sağlık

YÜKLENİYOR...