Kadınlar Tarafından Saygı Görmek İsteyen Erkeklerin Anlaması ve Uygulaması Gereken 8 Şey Nedir?

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır KS'ye girmiyordum. Girmişken bazı sorulara göz attım. Hoşuma gitmeyen, kadınlar hakkında yanlış bilinen şeyler olduğunu fark ettim. Her erkeğin anlaması gerektiğini ve hayatına uygulaması gerektiğini düşündüğüm bazı şeyler var. Aynı zamanda kadının erkeğe karşı olan psikolojisinden bahsettim. Bunları paylaşmak istiyorum.

1) Kadınların paraya gelen varlıklar olduğunu düşünmeyi bırakın. Bu şekilde kendinizi kandırmayın.

Kadınlar Tarafından Saygı Görmek İsteyen Erkeklerin Anlaması ve Uygulaması Gereken 8 Şey Nedir?

Kendinize güvenin biraz. Parası olan erkeği anında arzulayıp cinsellik yaşayacak kadın basit kadındır.
Kadınlar parası olan erkeği çekici bulmazlar. Özellikle de eğer baba parası ise ve baba parasıyla gösteriş yapıyorsanız emin olun üzerinize kusmak isterler. Çoğu erkek, belki kendisiyle cinsellik yaşar beklentisi/düşüncesi ile kadınları babasının parasıyla tavlamaya çalışıyor. Baba parasına gelecek olan kadın basit kadındır ve kurnazdır. Siz onu değil, o sizi kullanır.

Kadınlar paranızı değil, parayı kazanabilecek zekaya ve potansiyele sahip olmanızı çekici bulurlar

Düşünün ki, kendi işinizi yapıyorsunuz. Kendi ayaklarınız üzerinde duran bir erkeksiniz, kendi zekanızla, kendi emeklerinizle, tüm hırsınızla kendi işinizi inşa ettiğinizi ve gelir kaynağı oluşturduğunuzu düşünün. İşte kadınlara çekici gelen şey budur. Sizin o işe karşı olan tutkunuz, hırsınız ve o işten elde ettiğiniz kazançlardır kadına çekici gelen şey.
Ayrıca hiç bir kadın, sırf paranız için sizinle çıktığını düşünmenizi istemez. Hiç bir kadın o denli basit bir kadın olarak izlenim vermek istemez. Her kadın rahat, konforlu bir hayatı arzular fakat sırf paranız için sizinle ilişkiye başlayacak olan kadın kurnaz kadındır unutmayın. Ondan sevgi beklemeyin. Hayatınıza sokmayın. Siz işinizi yapın, paranızı kazanın zaten kadınların dikkatini çekeceksiniz. Dediğim gibi para kazandığınız için değil, para kazanabilme gücüne / potansiyeline sahip olduğunuz için dikkat çekeceksiniz ve arzulanacaksınız.

2) Sosyal medyada kızlarla iletişime geçip beklenti içerisinde olmayın


Kadınlar Tarafından Saygı Görmek İsteyen Erkeklerin Anlaması ve Uygulaması Gereken 8 Şey Nedir?

Emin olun kadınlar her şeyin farkındalar. Ne amaçla mesaj attığınızın farkındalar. Masum erkek taklidi yapıp da, "selam :)" tarzı bir mesaj atarak kendinizi düşürmeyin. Sırf cevap verdi diye ayrı bir beklenti içerisine de girmeyin. Onlarca erkek tarafından mesaj yağmuruna tutulanlar var. Sırf arabayla fotoğrafınız var diye kızın size olumlu dönüş yapacağını düşünmeyin. Kadınlar bunun farkındalar zaten. Eğer size pozitif dönüş yaparlarsa, sizin sırf arabanız olduğu için sizinle görüştüğünü düşüneceğinizi biliyorlar. Bunun sebebi ise biz erkekleriz. Öyle düşünmeseniz bile kadın bunu umursamaz. "Ya belki de öyle düşünmüyordur" demez.

Erkeklerin kadınlara yakıştırdığı lakaplar yüzünden, kadınlar bir duvar ördüler ve ön yargılara sahip oldular. O duvarların inşaatçılarıyız biz. O duvarı yıkmak da bizim elimizde. Fakat o kadar kolay olmayacak.

Kadınların sıkıldığını kabullenin. Düşünsenize bir sürü erkek "merhaba, selam" tarzı mesajlar atıyor. Hepsi aynı. Ardından gelen mesajlar şöyledir:

"Ne yapıyorsun?" - (10 yıllık arkadaşmışsınız gibi şu soruyu sormayın.)

"Ne okuyorsun?" - (En sıkıldıkları sorudur, sormayın.)

"Cennetten düşerken canın yandı mı?" - (zuhahahahaha)

"Bu ne güzellik :) :)" - (Güzel olduğunu zaten biliyor, böyle yazınca emin ol aa tanışalım ya çok kibarsın demeyecek)

"Aynı yerde oturuyoruz sanırım :)" - (Hayır yani aynı yerde oturuyor olabilirsin, beklentin ne?)
Kısaca vaktinizi sosyal medyada harcamayın. Kızlarla tanışmak istiyorsanız sokağa çıkın, kendinizi geliştirebileceğiniz aktivitelere katılın, sosyalleşin, yüz yüze gidin konuşun (çoğu kız yüz vermeyecektir).. Öz güveninizi dışarıda yansıtın. Instagram'da orada burada itiraf sayfalarına hoşlandığınız kız hakkında mesajlar yazmayın. Madem hoşunuza gitti, gidin yüz yüze konuşun tanışın. Sosyal medya sizin değerinizi düşürür. Özellikle de gösteriş yapıyorsanız. Asla ama asla her kıza mesaj atan, her kızın fotoğrafını beğenen tiplerden olmayın. O beğeniler sizi kızın gözünde değerli yapmaz.

3) Yukarıda yüz yüze konuşun fakat çoğu kız yüz vermeyecektir dedim. Bu sizi olumsuz etkilememeli.

Kadınlar Tarafından Saygı Görmek İsteyen Erkeklerin Anlaması ve Uygulaması Gereken 8 Şey Nedir?

Her kız yüz verecek diye bir şey yok. Kendinizi onların yerine koyun. Toplumsal bir baskı var. Dediğim gibi ön yargılar yüzünden biz erkeklere karşı duvar örerler ve basit bir kız olarak görünmemek için psikolojik olarak rahat hissetmezler. Konuşmayı reddeder ya da yüz vermezler. Sırf yüz vermedi diye "o**spuya bak" demeyin. Empati kurun.

4) Öncelikli odak noktanız yalnızca kızlar olmamalı

Kadınlar Tarafından Saygı Görmek İsteyen Erkeklerin Anlaması ve Uygulaması Gereken 8 Şey Nedir?

Amacınız sosyalleşmek ve yeni insanlarla tanışmak olmalı. Kendinizi buna programlayın. Kız bulacağım aga, sevgili yapacağım aga kafasında olmayın. Kız olmazsa olmaz kafasıyla yaşamayın. Kendinize değer verin ve hayatınıza yeni insanları sokun. Sosyalleşin. Kadın-erkek ayırt etmeksizin insanlarla konuşun. İletişim becerilerinizi geliştirin. Bu sayede hem kadınların gözünde abaza bir profil çizmezsiniz, hem de çekici bir hale gelirsiniz. Fakat yapıyormuş gibi yapmayın. Gerçekten yapın. Zamanla zaten her şey kendiliğinden olacaktır. Yeter ki fazla zorlamayın.

5) Arabayla gaz verip, son ses müzik dinlemeyi bırakın

Kadınlar Tarafından Saygı Görmek İsteyen Erkeklerin Anlaması ve Uygulaması Gereken 8 Şey Nedir?

Genellikle kızların bol olduğu okul sokaklarında, caddelerde araçlarla gaz veren, son ses müzik açıp camı yarılayan ve kendisine bakan kızlar gördüğünde ortalığı tozu dumana katan erkekleri görmüşsünüzdür. Heh işte o erkeklerden olmayın beyler. Dünyanın en itici şeyi çünkü. Arabanız güzel olabilir, pahalı, seksi bir arabaya sahip olabilirsiniz fakat gösterişe ne gerek? Siz o arabaya sahip olduğunuzu bilerek zaten kendinize gösteriş yapıyorsunuz. İnsanlara gösteriş yapmanıza gerek yok.

Ayrıca kızların size bakmasının sebebi biraz da aslında "nereden geliyor bu müzik??" merakı yüzündendir. İnsan ister istemez merak edip bakar. Tabi ki de pahalı arabaya bindiği için içindeki erkeğin tipini merak eden kızlar da var. Fakat sadece bakarlar. Sadece bir merak yani. Bu yüzden "aha baktı kesin verecek" düşüncesine girmeyin.

6) Yeri gelecek kadına olan ilginizi belli etmeniz gerekecek.

Kadınlar Tarafından Saygı Görmek İsteyen Erkeklerin Anlaması ve Uygulaması Gereken 8 Şey Nedir?

O zaman sanki her gün geliyormuş gibi her kıza hevesli hevesli yaklaşmayın. Bir beklenti içerisinde olmayın, çünkü kadınların gözünde ezik/fazla hevesli bir erkek imajı çiziyorsunuz. Bir beklenti içerisinde olduğunuzu gayet iyi biliyorlar. Onları şaşırtın. Beklenti içerisinde değilmiş gibi davranmayın. Gerçekten bir beklentiniz olmasın. Öyle bir zaman gelecek ki, bir kızın sizden hoşlandığını fark edeceksiniz. Fakat hemen atlamayın. Zaman tanıyın, gözlemleyin. Eğer kız size hoşlanma belirtisi veriyorsa, adım atma zamanı.

Yine de çok beklenti içerisinde girmeyin ki, kaybettiğiniz zaman hayal kırıklığına uğramayasınız.

7) Vücudunuz sizin sanat eserinizdir

Kadınlar Tarafından Saygı Görmek İsteyen Erkeklerin Anlaması ve Uygulaması Gereken 8 Şey Nedir?

Spor yapın. Evet bence her insanın spor yapması gerekiyor. Vücudunuz sizin sanat eserinizdir. Ona iyi bakın. Kendinizi müzedeki bir tablo gibi düşünün. Çirkin tabloların arasında yer almak istemezsiniz değil mi? En göz alıcı tablo olmak istersiniz. Bu sizin elinizde. Spor yapmak ayrıca erkeklerin testosteron hormonunu üst seviyeye çıkarır ve düzenler. Bu sayede hem daha tok bir ses tonuna sahip olur, hem de daha erkeksi hissedersiniz. Vücudunuzu şekillendirin. Aşırıya kaçmayın. Düzenli spor yapın ve sağlıklı beslenin.

Kendinize iyi baktığınızda, kendinize saygı gösterdiğinizde, başka insanlar tarafından da saygı göreceksiniz. Yalnızca kadınlar değil, erkeklerden de saygı göreceksiniz. Unutmayın, saygıyı insanları ikna etmeye çalışarak elde edemezsiniz, saygıyı kendinize saygı göstererek elde edersiniz. Siz kendinize saygı gösterirseniz, insanlar da size saygı gösterir.

8 ) Kıskanç, baskıcı, kısıtlayıcı davranışlar sergilemeyin.

Kadınlar Tarafından Saygı Görmek İsteyen Erkeklerin Anlaması ve Uygulaması Gereken 8 Şey Nedir?

Kız arkadaşınız varsa onu bunaltmayın. Kısıtlamayın. Dozunda kıskanın. Kıskançlık ilişkinin katilidir ve çekiciliği öldürür. O sana baktı, bu sana baktı deyip de kızın canını sıkmayın. Biz erkekler her şeye bakıyoruz. Kapalı bir kadının ayak bileğine bakanlar bile var. Düşünce şeklinizi değiştirin. Onlar yalnızca bakarlar, bu kadın beni tercih etmiş ki benimle birlikte diye düşünün.
Kız arkadaşınıza güvenin. Güvenmiyorsanız bunu onunla konuşmalısınız. Ya bir anlaşmaya varın, ya da ayrılın, vakit kaybetmeyin. En başta kendinize güvenmeli ve diğer erkekleri kafaya takmamalısınız. Unutmayın, bir kadın istemediği sürece hiç bir erkek ona yaklaşamaz, iletişim kuramaz. Ona buna yüz veren sevgiliniz varsa, bu zaten ayrı bir problem, ayrılın gitsin.

Oraya gitme buraya gitme, onla görüşme bunla görüşme kafasında olmayın. O sizin kafeste tuttuğunuz bir hayvan değil. Öyle hissetmek de istemez zaten.

Bir yanlışını görürseniz uyarın ve güzelce açıklama yapın fakat çocuk muamelesi yapmayın.
- Javathon


3|5
2743

En İyi Kız Görüşü

 • Bu benceyi her erkek mutlaka okumali. En nefret ettiğim şey erkeklerin kadının hayatı üzerinde söz hakkına sahip olduğunu sanması. Evet, hayatı kisitlamaktan bahsediyorum. Su anki erkek arkadaşım beni kısıtlamaya çalışmıyor, bu yüzden ona aşık oldum 😍

  0|1
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

Benzer Benceler

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 26

 • güzel bir yazı olmuş. Özellikle bir erkeğin bunların farkında olduğunu bilmek güzel :) emeğinize sağlık

  2|1
  0|1
  • Amacım tüm erkeklerin bu farkındalığa ulaşmasını sağlamak.
   Teşekkür ederim.

 • Onaylıyorum👍👏elinize sağlık

  0|1
  0|0
 • Güzel

  0|1
  0|0
 • Evet gerçekten hepsi doğru 👏👏

  0|1
  0|0
 • 👏👏

  0|1
  0|0
 • Emeğine sağlık. :) :)

  0|1
  0|0
 • Eline sağlık, çok güzel yazmışssın.

  0|1
  0|1
 • Emeginize sağlık.

  0|1
  0|1
 • Iyimis

  0|1
  0|0
 • Çok güzel yazmissin

  0|1
  0|0
 • Offf çok uzun yazmışsın okurken sıkıldım

  0|1
  0|0
 • 0|0
  0|0
 • Çok haklilar

  0|0
  0|0
 • Elinize sağlık.

  0|0
  0|0
 • Beyfendi olmalı

  0|0
  0|0
 • güzellllll

  0|0
  0|0
 • Pandiklerine sağlık.

  0|0
  0|0
 • Eöiğine salık çok güzel olms

  0|0
  0|0
 • Hakli

  0|0
  0|0
 • HKliiii

  0|0
  0|1
 • Kismen katiliyorum sana 👍

  0|0
  0|0
 • Haklısın

  0|1
  0|1
 • Katılıyorum 👏👏👏👏

  0|1
  0|1
  • bir erkek özgüvenli kendi ayakları üzerinde durabilen, tek bir kadına ait olmayı bilen, kız düşürmek adı altında sosyal medyada her gördüğü kıza mesaj atmamalı erkek böyle yapınca kızın gözünde basit konuma düşüyor. Mesela bna mesaj atan erkekler hakkında şunu düşünüyorum "sadece kız olduğum için" yani illede benim değil bna mesaj atarken başka kızlarada atıyor biliyorum hangisi dönüş yaparsa yeter ki kız olsun bunları biliyoruz yani veya çok itici oluyorsunuz.

 • Daha iyi yazılamazdı

  0|1
  0|0
 • Çok emek vermişsin süper olmuş emeğine sağlık

  1|1
  0|0
 • Doğru

  0|1
  0|0

Erkekler Ne Diyor 42

 • 1.2. Ve 5. maddelwre çok çok fazla katılıyorum. Bu sitede her kadına mesaj atıp hepsi için ayrı hayaller kuran dengesiz yapışkan insanlar var. Ben erkek olduğum halde utanıp iğreniyorum, kadınlar ne yapsın?
  Eline sağlık çok iyi eleştirel bir yazı olmuş 👏

  0|1
  0|0
 • "yüz yüze gidin konuşun (çoğu kız yüz vermeyecektir)"

  Buraya katilmiyorum. Onay aramadan, Pozitif, Ozguvenli tam bir erkek gibi davranip hafif bir gulumseme ile konusamayacağin kiz oranı %5-10dur.
  Ayrica konunu eksik buldum deginmen gereken bazi onemli konular daha var.

  Bunun disinda güzel yazmissin, tebrik ederim.

  0|0
  0|0
 • Panpa gardaş, makaleyi alıntı mı yaptın yoksa bu yollardan yıllarca geçip tecrübeli mi oldun? :)
  Kadınlar için Erkeklere öğüt vermek genel de kadınların işidir.
  Hani ne kadar erkek olsak da, unutma ki sevgili olarak tanıdığın tek adam sensin. Ama bir kadın onlarca erkeği sevgili olarak tanımıştır :)
  Yani demem o ki, panpa gardaş kimi erkek için ilişkilerde doğal duruşu gereği, hep kadınların ilgi gösterdiği kişidir ona sorarsan sana der ki;
  Sadece kendin ol, görüntüyü ve şekilciliği bir kenara koy ve hiç bir kadını ulaşılacak bir hedef gibi görme. Çünkü hemcinste dahil, kimse kimseden üstün değildir.
  Onu yapma, bunu yap şunu yapma bunu yap gibi her öneri; ilerde yaşanacak bir facianın sebebidir. Belki adamın karakteri o? İki gün yapmacık oldu, 3. gün ne olcak? :))
  Panpa gardaş..

  0|0
  0|1
  • Hayır alıntı değil, kendi tecrübelerimden yola çıkarak yazdığım bir yazı bu :)
   Yalnızca burada değil farklı site ve bloglarda da kadın-erkek ilişkileri üzerine yazı yazıyorum. Facebookta 380 kişilik grubum var. İlgileniyorsan ismini vereyim göz at :)

  • Hepsini Göster
  • @TyLer-_Durden Yeğen pampa, sen tüm kadınları Tofaşk'çı mı sanıyorsun :)
   Henüz keşfetmeye devam edin, bir gün anlarsın pampa.
   Popüler erkeklere bir bakın, yaptıkları şey Duruşlarını sergilemektir.
   Bu duruş; ortamın yavşağı da olabilir, ortamın safı da :)
   Yalnız özgüven konusunda haklısın, sadece özgüveni olanlar duruşunu sergileyebilir.
   Yoksa, arkadaşım olacağım ilgi toplayacağım diye kendini maymun eden ergen ve ergen sonrası tipleri çok gördüm yani :)

  • tofascilari kastettigimi sandiysan yaniliyorsun. hersey ozguven de bitmiyor, ozguven ile durusunu sergilersin ama ozguven ile tanisip arkadas olmaktan oteye gidemessin. arkadaşım erkek dedigime kufur olarak bakma.
   iyi kalpli adam vardir ve adam gibi adam vardir aradaki farkı anlarsin artik.

 • Türk erkeği olarak kendimizden neden ödün verelim geç bu işleri baştan aşağı oyunculuk yapmayız neysek o. Kadınlar gücü sever. Baştan aşağı yalan bir bence olmuş . Erkek erkekliğini bilecek öyle başkasına göre renk değişen bukalemun olmayacak. Ayrıca başkası için etkilemek için neden vücut yapalım beğenen olduğun gibi beğenmeli. Kızlara oynayan şov amaçlı bence olmuş. Az karakterli olun.

  0|0
  0|1
 • Doğru ama karşı isterken sizde aynı kafa darlığına düşüyorsunuz.. Bide ilk tanışma anı ile ilerisi kadınlar için değişiyor erkek sabit kafada zaten.

  0|1
  0|1
 • hepsi dogru ama para ile kızları etkilemek de var bence para da önemli pir faktör

  0|2
  0|0
 • Kendini tanıyan çok az kadın erkekte zekaya odaklanıyor..
  Geri kalan kesim ya vücuda ya da cüzdana odaklanıyor.

  0|1
  0|0
 • Tamamıyla şekilcilik. Ayrıca paranın önemi de çok büyük, dışarda nice manzaralar gördüm

  0|0
  0|0
 • 1 kesinlikle yanlış ali ağaoğlunun sevgilisine bakabilirsiniz yeterince ortada

  0|0
  1|0
 • elinze sağlık

  0|1
  0|1
 • Kızlara uzak allaha yakın olun yeter :)

  0|3
  0|1
 • Emeğine sağlık

  0|1
  0|0
 • Guzel paylasım

  0|1
  0|0
 • Emeğine Sağlık.

  0|1
  0|0
 • Gayet doğru

  0|1
  0|0
 • Emeğine sağlık.

  0|0
  0|0
 • Çok güzel bir yazı olmuş tebrikler

  0|1
  0|0
 • Eline sağlık

  0|1
  0|0
 • Doğru

  0|1
  0|1
 • Eline sağlık

  0|1
  0|0
 • Kız seçemiyom ben uğraşmıyom da zaten

  0|1
  0|0
 • Emeğinize Sağlık

  0|1
  0|0
 • Bos isler hep. Kadinlar namkor varliklardir.

  0|1
  0|0
 • para ve araba kadınların sevdıgı

  0|2
  0|0
 • Ise yariyormu bunlar 😉 eline sağlık

  0|0
  0|0
 • Guzelmis

  0|0
  0|0
 • Saygı istiyoruz saygı :(

  0|0
  0|0
 • 1. ve 8. maddelere katılmıyorum diyebilirim.

  0|0
  0|0
 • Yanlis kizlara gorw dogru

  0|1
  0|0
 • güzel yazmışsın

  0|0
  0|0
 • Erkeklerden görüşlere devam
  12
Yükleniyor...