Biten bataryaya karşı alınabilecek en iyi PowerBank hangisi?

Çağımızın akıllı telefonla aydınlanmış zihinleri için şarj yemek yemek su içmek kadar önemli bir hale geldi. Şarjın bu denli önemli olduğu bir dönemde bataryası 1 gün bile gitmeyen telefonlarla resmen bir sınav içerisindeyiz.

Ancak inavotif düşüncelerin geliştirmesi üzerine hayatımıza adeta bir acil durum valfi gibi giren PowerBanklar bize taşınabilir şarj imkanı sunarak güvende olduğumuzu hissettiriyor.

Bu durumda ise insanların akıllarında her zaman en iyi PowerBank hangisi gibi sorular oluyor.

Ben de bu sorudan yola çıkarak amazon. de sitesinde bulduğum PowerBank tavsiyelerini size danışmak istedim. :)
Biten bataryaya karşı alınabilecek en iyi PowerBank hangisi?Peki bunca PowerBank arasından sizce hangisini almak mantıklı?
#PowerBank #HayatKurtarır

Not: KizlarSoruyor.com bu anketteki yönlendirmelerden kazanç sağlıyor olabilir.
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

2|4
111242

En İyi Kız Görüşü

• Bu konuda en iyi olarak marka önermem ama önerebileceğim önemli konulardan birisi, 10000 mAh altı almamanız, 10000 yazsa bile telefonunuzun bataryası 3000 mAh ise 3 kez doldurmaz, 2 kez doldurabilir gerçeği çünkü şarj etme anında güç kaybı yaşıyor bir çok powerbank.

Eğer güç çıkışı düşük bir powerbank alırsanız, kalitesiz olmuş olur, en çok bu konuda dikkat etmeniz gerekli markadan önce, kullanışlı olmaz ve daha az şarj etmiş olursunuz şarj’a taktığınız ürününüzü

4|12
    0|1
    • Kızsın felan ama maşallah teknolojiden iyi anlıyon. Türünün tek örneği ne diyeyim. Helal valla.

• @azenec Sorduğun sorunun cevabını bence gayet içinde belirtmiş.

• @KuroiHoshizora affedersin kullanmadığım için hiç bir fikrim yok😊

En İyi Erkek Görüşü

• Merhabalar,

Günümüzün en büyük problemi elbette ki batarya problemi. Dünya üzerinde bakıldığında son 10- 15 yılda değişen teknolojiler üzerinde en çok ihracat ve ithalat üzerine çalışmalar “batarya” üzeri. Bugünler de elektrikli araba bile üretiminde öncelik bataryaya ayrılıyor. 100 milyar dolar üstünde tesla bataryalara yatırım yaptı. Düşünün, sadece batarya için ayrılan bütçenin değerine. Küçük çaplı telefonlardan veyahutta bilgisayar, tablet türündeki cihazlardan bahsetmiyorum bile :)

Türkiye de yatırım olarak ise en çok dikkat çeken marka Asus ve Sony’ dir. Elimde 10050 mAh değerinde ortalama 4,5 -5 saat götürebilecek bir ürün kullanıyorum ; https://i.hizliresim.com/2J2zo2.jpg

Türkiye de küçük çaplı ortalama 1000 amper ve 2000 amper gibi değerlerde satış yapan en popüler ürün ise TP-Link ürünüdür. Genellikle ben bu markayı hediyelik olarak insanlara sunarım. Hem zarif, hem taşınabilir hafif ve bir çok tarzda hediyelik marka.

Elbette ki, patlama riski ve cihazımızın güç dengesini bozması olası olan ürünlere ve hayati durumları arz ettiği için yedek bataryalar satın alırken muhakkak bilinen marka, bilinen teknolojik ürün satan şirketler gibi yerlerden temin edilmeli. Aksi takdir de olabilecek herhangi bir sorunda iade edilemez, can ve mal kaybı konusunda yetkili firma bulunmayan ve dava açma gibi bir hakkınız da olmayabilir.

Düşük amperli ürünlerin bozulma ihtimali daha olasılıklıdır ömrü daha kısadır. Alırken muhakkak bunlar da aklınızda bulunsun misal ; Bir ürün ortalama 1.2 volt çıkışa sahiptir. 3.6 – 3.7 Voltluk da bir değer döndürür yani 2000 mAh değerinde ki bir ürün ortalama 1.5 -2 saatlik devir yapar bu da tabiki kullandığınız tablet, telefon gibi doldurma kapasitesine bağlı olup değişiklik göstererek size yardımcı olur. Ama sizlere tavsiyem muhakkak 10000 üstü mAh değerine sahip ortalama 5-6 saat götürecek ürünler alın. Kullanım konusunda yarı yolda bırakmaması ve ürünün çabuk yıpranmaması için bu yüksek amperli ürünlere talep etmek en doğrusu.

0|2
    1|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 110

• 2 farklı power bank kullanıyorum biri sony cp-f5 model 5000 mahlık ince hafif taşıması kolay gün içerisinde gayet yeterli geliyor. Diğeri ise uzun yolculuklarda kamplarda filan kullandığım aukey 30000mah power bank oldukça ağır ve iri bir power bank. İkisi de ihtiyacımı ve beklentimi karşılıyor. Memnunum öneririm.

1|1
    0|0
  • Powebank’ta en iyisi kesinlikle Pineng markası. Türkiye’de var mı bilmiyorum fakat ben 10000 mAh kullanıyorum çok memnunum

0|1
    0|0
  • Bence en az 2 usb girişi olması faydalı, 3 de kaymaklı olur ama fazla sanki. O yüzden D şıkkı bana uygun sanırım.

0|1
    0|0
  • En yüksek güç daha uzun giden ve bittikçe dolma fırsatı sunan powerbank demektir. GÜç = enrji= herşey demektir xD

0|2
    0|0
  • ben de bu furyaya katılık bir heves 10000 mah xaomi powerbak aldım. cihazda sorun yok güzel ama ihtiyacım olmuyor. iphone var bende günlük şarjım yetiyor. yola falan çıksam da yetiyor uçakla gittiğim için. öyle olmasa bile artık her yerde priz bulmak kolay. yani o ağır powerbanki taşıyacağıma prize takarım daha iyi kafası oluyor...

0|0
    0|0
  • Powerbank kullandim bir ara ama oyle yuksek özellikte bir sey degildi bunlar gayet iyiymiş 🤔

0|1
    0|0
  • Şarj edemediğim zamanlarda kurtarıcı oluyor , açıkçası ben pek anlamam cocuklar kullanınca bize de faydası oluyor :)

0|1
    0|0
  • bence en iyisi bu gibi yaani DigiBuddy 11000 mAh Çift Usb PowerBank :)

0|1
    0|0
  • 20000 mAh kullaniyorum 1 dolduruyorum 4-5 gun gidiyor kafam rahat oluyor en azindan

0|1
    0|0
  • Ben 2yı dedim. Hic bir fikrim yok. Araştırmalıyız almadan.

0|1
    0|0
  • Slim olan sik duruyor onu alirdim ben ama powerbank olayi onemli daha guvenebilecegim marka tercih ederim.

0|0
    0|0
  • Ya bu powerbanklar de telefonun ömrümü kısaltıyomus diye duydum

1|1
    0|0
    • Telefonlar zaten verilen 2 yil garantinin uzerine hala kullanilabiliyorlarsa kullanani tebrik etmek lazim. Teknoloji ne kadar ilerlerse omru o kadar kisaliyor ve seni yenisini almaya zorluyor zaten. Asil omur kisaltan powerbank degil zaten sensin yaninda powerbank oldugu icin %30 a dusmeden once bitmesin diye sarja takarsan pil omrunu evet kisaltir fakat telefon omrunu sanmiyorum🙄

• Valla bende özel bir şirketin hediye ettiği poweer bank var yetiyor 😄😄

0|1
    0|0
  • Powerbank'in telefon bataryalarını bozduğuna dair söylentiler var. Bu konuda bilgili olan arkadaşlar aydınlatabilir mi?

0|0
    0|0
    • kaliteli marka alırsanız sıkıntı olmaz, İYi markaların powerbanklarının iç sistemleri devre kesicileri Texas instruments çipli oluyor ve en az QC 2.0 destekliyor, diğerlerine birşey diyemem.

• Size tavsiye edebileceğim amper olarak en az 10.000 mAh olur, marka olarak original olmak kaydıyla Xiaomi veya Besiter Maya serisi (Kontrol çipleri Texas instruments olan) ve en azından QC 2.0 (Quick Charge= Çabuk Doldurmayı) destekleyen bir powerbank alabilirsiniz. Tel şarjda iken oynamak ucuz telefonlarda ölümle sonuçlanır. eğer kullandığınız şarj adaptörü çakma ise veya telefonunuzun pili çakma ise evet şarj sırasında kullanmak çok tehlikelidir.

• @Firehose Çok teşekkür ederim, faydalı oldu.

• Ankerin 10.000 maH i kullaniyorum 5 yildir gayet de memnunum. 1 saat icinde tamamen doluyor telefon. Bunlarin kablolari da cok iyi. 4 kullanimlik gidiyor

0|0
    0|0
  • ttec in ki çok iyi bence götürüyo yani beni 3 kez şarj ediyo bide fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 100 tl civarıydı

0|0
    0|0
  • Kullanildikca enerjileri dusuyor. O yuzden yetecek kadr die dusunmek yerine gercek bir depoyu terch etmekk lazm

0|0
    0|0
  • Power telefonun içinde olsa keşke. Bide onunla uğraşıyoruz.

1|0
    0|0
  • Kesinlikleeee AAB 20800 olanı. Burdan bile dikkat çekici 🙄

0|0
    0|0
  • abi kesinlikle AAB 20800 hiç kullanmadım ama baktığım zaman çekici duruyor :) bilmiyorum yani kullanan varsa bize de söylesin

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    90

Erkekler Ne Diyor 241

• AAB 6600 mAh AttoXL PowerBank
    Bu en ideli bence. :)

0|0
    0|0
  • Önemli olan ne kadar yüksek kapasiteli olduğu değil. Ne kadar rahat taşınabilir ve hafif olduğudur.

0|0
    0|0
  • Powerbank alacaklar için markaya çok dikkat etmelerini tavsiye ediyorum. Özellikle Çin gibi ülkelerden çok fazla yapılan ithalat, bazı ürünlerin kalitesini değerini bozmuş durumda. Batarya, pil gibi ürünler hem sağlık hemde güvenlik açısından çok dikkat edilmesi gerekilen ürünlerdir.

0|1
    0|0
  • Bu tür taşınabilir bataryalar can kurtarıcı olduğu gibi risk grupları da yüksektir. Telefonunuzun bataryasını bir kez dolduracak ürünlerin seçilmesi kendimce daha faydalıdır. Diğer türlü daha uzun süre etkileşimde olan, olabilecek taşınabilir bataryaların patlama riski oldukça yüksek olabilir.

0|1
    0|0
  • En iyisi priz. Dayanıklı değiller ve yeterli şarj sayısı sağlayamıyorlar diyecektim ki binlik binlik mahları gördüm vazgeçtim. Meğer bizdekiler yetersizmiş. Bir ara bakayım hem kışın sık sık elektrik gitmeleri de oluyor.

0|1
    0|0
  • En küçüğünü işaretledim.
    İki tane powerbankım var, biri 2.600 mAh, diğeri 16.000 mAh.
    Küçük olan her zaman daha pratik oluyor.
    Uzuuuun süre elektriksiz kalırsam ancak o zaman büyüğüne ihtiyaç duyabilirim.

0|1
    0|0
  • markasını bilmiyorum ama güneş enerjisi ile kendini doldurup sonrada telefonu dolduran powerbanklar var biraz pahalıdır belki ama muhteşem bir teknoloji..

0|1
    0|0
  • 13000mAh lık var bende sırt çantamda bulunduruyorum kullandığımda ilk fırsatta şarj ediyorum 😊
    Bazen evde veya iç ortam bir yerde bile kullanmak pratik olabiliyor, prize yanaşmak zorunda kalmıyorum
    Telefonum şarj olunca hemen powerbankı şarja takıyorum 😊

0|0
    0|0
  • Xiomi 20.000 mah almak daha mantıklı (3.7V olması lazım standart)
    Samsun ve lg'nin bataryaları'da güzel kaliteli oluyor.
    TTEC 5000 mah kullanıyorum lg g2'yi 2.5 kez şarj ediyor. Yanında bakır ince kablosuyla gelmesi güzel ama o kablo biraz kısa pratik aslında..

0|0
    0|0
  • Sevgili Woody bunların hepsi mükemmel. Çok gerekli icat peki GirlsAskGuys’da xper puanlarıyla Amazon’da alışveriş seçeneği varken neden KS’de yok? @KizlarSoruyor

0|0
    0|0
  • Amper cikisi yuksek powerbank sec bence. Amperin yuksek olmasi telefonu daha hizli sarj etmesi oluyor. Marka olarakda bakarsan xiomi markasi guzel bir marka. Usb cikisi senin tercihin 2 tane telefon ayni anda sarj ederim diyorsan bilemem sadece telefonunda kullanacaksan 1 ideal. Gunde ne kadar sarj ediyorsun ona gore sec derim. Kayiplarida dusun. Lakin en onemlisi dikkatli bir sekilde koru. Bomba gibi patlar bataryalar. Harici ya da dahili fark etmez. Ondan kullanici yorumlarida dikkat et

0|0
    0|0
  • Pili cikan telefon candir degistir sarjoru devam et bide pilini telefon haricinde sarj eden aparatin varsa bos pili cantada sarj et powerbankle kafa rahat

0|0
    0|0
  • Gm5 sürekli aktif olarak 7-8 saat elimden düşmeden şarjı %20 kalıyor memnunum şarjı iyi dayandığı için bunu kullanıyorum özellikleride iyi iphoneye değişmem

0|0
    0|0
  • Akıllı telefonlarda 10000 altı telefonun bataryasını bıtırır

0|1
    0|0
  • Hiçbiri değil, xiaomi'nin 10k ve 20k olan 2 tane powerbankı var, 10k olanda qc2.0 20k olanda qc3.0 var. Bu devirde hızlı şarj özelliği olmayan powerbank alınmaz.

0|1
    0|0
  • 1 defa doldurması kafıdır. Daha büyükleri daha çok yer kaplar ve ağır olur.

0|1
    0|0
  • Samsungun 10000 lik powerbankini kullanıyorum aynı zaman da hızlı sarj ettiği için Şu an rakipsiz bence

0|1
    0|0
  • 20.000 lik hızlı şarj özellikli xiaomi almıştım. Tek negatif tarafı birazcık büyük olması. AMa nereye gidersem gideyim kendimi onunla çok güvende hissediyorum. marka olarak ta xiaomi bu segmentte başarılıdır. Tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • İyi markalarsan alsanız keşke samsung , xiaomi , asus biraz pahalı olur diğerlerine göre ama sonuçta hep aldığınız birşey değil

0|1
    0|0
  • çabuk dolan ve çabuk şarj eden her türlü powerbank olur bence :)

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    221
Yükleniyor...