Akıllı telefonda hangi işletim sistemini güvenli buluyorsunuz?

Akıllı telefonda hangi işletim sistemini güvenli buluyorsunuz?Android, İos ve Windows Phone işletim sistemlerini kullanmış biri olarak; en güvendiğim, neredeyse hiç virüs kapmayan işletim sistemi Windows phone'du. Kullanıcı azlığı nedeniyle Windows phone ile uğraşan kötü niyetli yazılımcılar olmuyordu.😀

• Akıllı telefonda hangi işletim sistemini güvenli buluyorsunuz?Google'nin linux tabanlı android işletim sistemi.
    A seç
  • Akıllı telefonda hangi işletim sistemini güvenli buluyorsunuz?Apple'nin İos işletim sistemi.
    B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|1
3079

En İyi Kız Görüşü

• Windows phone ve ios platformlarını denemiş, android’i gözlemlemiş biri olarak ben de windows phone diyorum. Uygulamaların kök klasörüne yapımcılar dahi erişemiyor kurulduktan sonra, zaten Windows Phone'a uygun bir virüs yok. Aynı zamanda popüler bir platform olmadığı için kimse uğraşmıyor. Yoksa her türlü platformda virüs tehlikesi vardır. Ama bu en az wp’dedir.

0|2
    0|0
    ARTIK GEÇERLİ BİR GÖRÜŞ DEĞİL

En İyi Erkek Görüşü

• Ios daha guvenli olabilir fakat kullanissizligi rezalet. Hicbir esneklik yok, kucuk ama benim icin onemli arayuz eksiklikleri var. Atari kadar basit ama bir o kadar fonksiyon eksikligi yuzunden kullanisi zorlastiran bir tasarimi var iphone'larin. Iphone kullanan insana zengin gozuyle bakilir hep ama olay fiyat degil. Iphone'dan daha pahali android telefon aldim cunku ios urunune para vermem. Zaten neyse ki asgari ucretli insanlarin bile cogunda iphone var da yavas yavas ekonomik guc gostergesi olmaktan cikti.

0|0
    0|0
    ARTIK GEÇERLİ BİR GÖRÜŞ DEĞİL

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 29

• Tabi ki iOS. Güvenlik açığı olmayan -olsa bile anında düzeltilen- tek işletim sistemi. Uğraşsan sokamazsın virüs falan.

2|0
    0|0
    • senin son yıllarda hacklanan ıcloud hesaplarından ve bu hesaplardan internete sızan görüntülerden haberin yok galiba.

• Haberim var. İyi günler 🖐🏻

• Aslında hiç biri güvenli olmasada iOS diyorum. Bilgisayarlarda en güvenli işletim sistemi ise linux tabi...

0|1
    0|0
    • Bir ara mobilde ubuntu sesleri vardı ama şimdi yok :( Hoş apple da linux tabanlı pcde ama.

• salak insanlar iphone kullanmalıdır çünkü applestore harici bir yerden bişi indirmeye izin vermiyor ne salak mal olsanda telefona virüs bulaştıramıyorsun ama zeki insansan android de işini görür.

0|0
    0|0
  • Kullanmadım ama apple dedim resmen böyle bir algı olstu çünkü 😀

0|0
    0|0
  • Kendi güvenliği ni kendin sağlarsan saha iyi 2 si de hep güvenliğini sağlamıyor bide herkeze karşı sağlamıyor güvenlik

0|0
    0|0
  • Insanoglunun elinden cikmis bir seye ne kadar güvenilirse o kadar 😊

1|0
    0|0
  • Telefona neden virüs bulaşır bulaşmaması için ne yapmalıyımm? Bu konuda yardımcı olabilecek biri var mı acaba..

0|0
    0|0
  • Bence hiç biri güvenli değil şu an android kullanıyorum

0|0
    0|0
  • Apple tabiki.. Sadece telefonda değil. pc yerine mac tercih edenlerdenim...

0|0
    0|0
  • tuşlu telefon sistemini

1|2
    0|0
  • İOS💜

0|0
    0|0
  • ios der geçerim...

0|0
    0|0
  • Hiç birini

0|1
    0|0
  • iOS güvenli buluyorum.

#KeyifliPaylasimlae

0|0
    0|0
  • iOS.

0|0
    0|0
  • İos iyi ya

0|1
    0|0
  • Ayooos

0|1
    0|0
  • Ios şimdiye kadar en güvenlisiydi

0|0
    0|0
  • ios bence

0|1
    0|0
  • iOS daha güvenli geliyor.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    9

Erkekler Ne Diyor 78

• Kapalı ve hiçbir şey yapmana izin vermeyen ios

0|0
    0|0
  • Android

0|0
    0|0
  • İos diyorlar

0|0
    0|0
  • İlk once sunu soylemeliyim ki bütün isletim sistemlerinin acigi vardir hicbiri tam anlamiyla güvenli degildir ama bana gore ios androidten daha guvenli neden diye soracak olursaniz Android'in her seyi ortada ama iosun degil bence bu yeterli bir sebep:)

0|0
    0|0
  • Virüslük birşey yok cihazlarda önemli olan dinlenememesi bir kişi telefonu eline aldığında 5 dakika içersinde cihazınız için gereken casus yazılımı indirirse cihazınıza gelen her türlü mesajdan aramaya kadar haberdar olabilir dinleyebilir ortam sesini dinleyebilir ve hatta kameradan görüntü alabilir bunların yanında da cihazınızın içersinde gezinebilir. Bu konuda ne Android ne Windows tam koruma garantisi veremiyor. Sadece ios bunu başardı şuana kadar (bende Android kullanıcısıyım)

0|0
    0|0
  • Symbian Java... Nokia N73 ... WAP kullanmazsan sıkıntı yok... Nihayetinde o da zamanına göre akıllı telefon özelliklerine göre... :D :D :D... Kerneline bakacak olursak ve unix tabanlı olarak ve de market denetimini de ön plana çıkarırsak ios derim... 10. x den yukarısına çıkmayın...

0|0
    0|0
  • Android ve iOS'un virüs açısından pek bir farkı yoktur. Yani profesyonel bir hacker sızmaya çalışsa ikisine de sızabilir. Ancak kullanıcı sayısına baktığımız zaman Android işletim sisteminin kullanıcı sayısı çok daha fazla olduğu için Androide virüs yazacaktır. Aynısı windows phone için de geçerli.

Uzun lafın kısası; kullanıcı sayısı en az olan işletim sistemi en güvenilir işletim sistemidir.

0|0
    0|0
  • windows phone için artık iyi niyetli yazılımcılar da uğraşmıyor :D şaka bir yana hala windows phone kullanan biri olarak (Microsoft Lumia 950) benim de cevabım windows phone olurdu (ama şıklara koymamışsın) :)

0|0
    0|0
  • Wirüs geçmişte kaldı artık herşey izlenebiliyor çok güçlü dediğiniz şifreleme sistemleri geliştirilen algoritmalar sayesinde çok kısa zamanda çözülüyor. Hatta ekrana rokunduğunuzda beliren işaretçi nasıl dokunduğunuz göz hizzanız hatta karakteriniz hakkında bilgi veriyor.

0|0
    0|0
  • Windows Phone güvenli dediğin gibi ama kullanımı bir dert, uygulama olmaması bir dert... Android seviyorum

0|0
    0|0
  • <3 3310 <3

REİS

0|1
    0|0
  • Çoğu insan gelişmiş telefon kullanıyor ama hakkını veremiyor... En stabil işletim sistrmi tabikide İOS

0|0
    0|0
  • He güvenli he şuana kadar bir sıkıntı olmadı bir sıkıntı olursa atarım çöpe

0|2
    0|0
  • İos daha güvenli kişilerin verilerini devletie bile paylaşmıyorlar.

0|0
    0|0
  • hiçbiri güvenli değil dostum. hepsi de hacklanmaya gayett müsait işletim sistemleri.

0|0
    0|0
  • hiçbiri. hepsi şu uygulamada verilerinize erişime izin verilsinmi buna verilsinmi oan verilsinmi derken kök hücrelerimize kadar haberdarlar

0|0
    0|0
  • Uğraşırsa virüs kapar ama. Ios virüs kapmayacak tek sistem bunca insan veya bunca büyük şirket neden macbook alıyor sanıyorsun

0|0
    0|0
  • En iyi telefon iPhone dur. En iyi işletim sistemi ise iostur.

1|0
    0|0
  • Windows çok kötü. IOS ise zor geliyor bana. O yüzden Android :)

0|0
    0|0
  • Ben hiç birini güvenli bulmuyorum... teknoloji başlı başına belâ, bir yerde mutlaka patlak veriyor

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    58

Benzer Benceler

Yükleniyor...