Akıllı telefonda hangi işletim sistemini güvenli buluyorsunuz?

Akıllı telefonda hangi işletim sistemini güvenli buluyorsunuz?Android, İos ve Windows Phone işletim sistemlerini kullanmış biri olarak; en güvendiğim, neredeyse hiç virüs kapmayan işletim sistemi Windows phone'du. Kullanıcı azlığı nedeniyle Windows phone ile uğraşan kötü niyetli yazılımcılar olmuyordu.😀

• Google'nin linux tabanlı android işletim sistemi.
    A seç
  • Apple'nin İos işletim sistemi.
    B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|1
3079

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 30

• Windows phone ve ios platformlarını denemiş, android’i gözlemlemiş biri olarak ben de windows phone diyorum. Uygulamaların kök klasörüne yapımcılar dahi erişemiyor kurulduktan sonra, zaten Windows Phone'a uygun bir virüs yok. Aynı zamanda popüler bir platform olmadığı için kimse uğraşmıyor. Yoksa her türlü platformda virüs tehlikesi vardır. Ama bu en az wp’dedir.

0|2
    0|0
  • Aslında hiç biri güvenli olmasada iOS diyorum. Bilgisayarlarda en güvenli işletim sistemi ise linux tabi...

0|1
    0|0
    • Bir ara mobilde ubuntu sesleri vardı ama şimdi yok :( Hoş apple da linux tabanlı pcde ama.

• tuşlu telefon sistemini

1|2
    0|0
  • iOS daha güvenli geliyor.

0|0
    0|0
  • iOS.

0|0
    0|0
  • Telefona neden virüs bulaşır bulaşmaması için ne yapmalıyımm? Bu konuda yardımcı olabilecek biri var mı acaba..

0|0
    0|0
  • Hiç birini

0|1
    0|0
  • Tabi ki iOS. Güvenlik açığı olmayan -olsa bile anında düzeltilen- tek işletim sistemi. Uğraşsan sokamazsın virüs falan.

2|0
    0|0
    • senin son yıllarda hacklanan ıcloud hesaplarından ve bu hesaplardan internete sızan görüntülerden haberin yok galiba.

• Haberim var. İyi günler 🖐🏻

• Kullanmadım ama apple dedim resmen böyle bir algı olstu çünkü 😀

0|0
    0|0
  • ios bence

0|1
    0|0
  • Bence hiç biri güvenli değil şu an android kullanıyorum

0|0
    0|0
  • Kendi güvenliği ni kendin sağlarsan saha iyi 2 si de hep güvenliğini sağlamıyor bide herkeze karşı sağlamıyor güvenlik

0|0
    0|0
  • salak insanlar iphone kullanmalıdır çünkü applestore harici bir yerden bişi indirmeye izin vermiyor ne salak mal olsanda telefona virüs bulaştıramıyorsun ama zeki insansan android de işini görür.

0|0
    0|0
  • Andrios

0|0
    0|0
  • Insanoglunun elinden cikmis bir seye ne kadar güvenilirse o kadar 😊

1|0
    0|0
  • Ayooos

0|1
    0|0
  • İOS💜

0|0
    0|0
  • İos iyi ya

0|1
    0|0
  • Ios şimdiye kadar en güvenlisiydi

0|0
    0|0
  • Hicbiri guvenli degil bana gore

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    10

Erkekler Ne Diyor 79

• Android candır. :):

0|2
    0|1
  • Kapalı ve hiçbir şey yapmana izin vermeyen ios

0|0
    0|0
  • Android

0|0
    0|0
  • İos diyorlar

0|0
    0|0
  • İos 11 güzel

0|1
    0|0
  • Ayos kanks

0|1
    0|0
  • Ios daha guvenli olabilir fakat kullanissizligi rezalet. Hicbir esneklik yok, kucuk ama benim icin onemli arayuz eksiklikleri var. Atari kadar basit ama bir o kadar fonksiyon eksikligi yuzunden kullanisi zorlastiran bir tasarimi var iphone'larin. Iphone kullanan insana zengin gozuyle bakilir hep ama olay fiyat degil. Iphone'dan daha pahali android telefon aldim cunku ios urunune para vermem. Zaten neyse ki asgari ucretli insanlarin bile cogunda iphone var da yavas yavas ekonomik guc gostergesi olmaktan cikti.

0|0
    0|0
  • Symbian Java... Nokia N73 ... WAP kullanmazsan sıkıntı yok... Nihayetinde o da zamanına göre akıllı telefon özelliklerine göre... :D :D :D... Kerneline bakacak olursak ve unix tabanlı olarak ve de market denetimini de ön plana çıkarırsak ios derim... 10. x den yukarısına çıkmayın...

0|0
    0|0
  • android sistemi daha güvenli sanki bence

0|1
    0|0
  • Android tercih ediyorum

0|1
    0|0
  • Windows phone kulladım Lumia 1020 ile birlikte ve sistemin kendi yarattığı arızalar vardı, ekran kilidi girmeme izin vermiyordu ve girsem bile menü açılmıyordu, defalarca formata rağmen düzelmedi, verilerimi kaybettim. onun dışında evet virüs bulaşmıyor ve ios kadar seri desem yeridir gerçekten çok hızlı ve performanslı, kamerası ayrı bir güzellik, uygulama desteği kötü. Benim görüşüm eğer geliştirilmeye devam edilseydi kesinlikle Windows Phone olurdu fakat o da bitti o yüzden yüksek donanımlı bir telefon olmak şartı ile Android diyorum.

0|0
    0|0
  • ios bence..

0|1
    0|0
  • Nerede çokluk, orada bokluk diyorsun yani. :)

0|0
    0|0
  • Android daha güvenli teknik olarak.

0|0
    0|0
  • Virüslük birşey yok cihazlarda önemli olan dinlenememesi bir kişi telefonu eline aldığında 5 dakika içersinde cihazınız için gereken casus yazılımı indirirse cihazınıza gelen her türlü mesajdan aramaya kadar haberdar olabilir dinleyebilir ortam sesini dinleyebilir ve hatta kameradan görüntü alabilir bunların yanında da cihazınızın içersinde gezinebilir. Bu konuda ne Android ne Windows tam koruma garantisi veremiyor. Sadece ios bunu başardı şuana kadar (bende Android kullanıcısıyım)

0|0
    0|0
  • İlk once sunu soylemeliyim ki bütün isletim sistemlerinin acigi vardir hicbiri tam anlamiyla güvenli degildir ama bana gore ios androidten daha guvenli neden diye soracak olursaniz Android'in her seyi ortada ama iosun degil bence bu yeterli bir sebep:)

0|0
    0|0
  • <3 3310 <3

REİS

0|1
    0|0
  • windows phone için artık iyi niyetli yazılımcılar da uğraşmıyor :D şaka bir yana hala windows phone kullanan biri olarak (Microsoft Lumia 950) benim de cevabım windows phone olurdu (ama şıklara koymamışsın) :)

0|0
    0|0
  • Yazılımdan güvenlik açıklarından bilgisi olmayan cahilleri görerek inadına Android diyorum ayriyeten Applenin saçmalığı olan tek bir şifre ve kullanıcı adı ile telefonu web tabanlı yönetmek nedir len :D adamların bir hesabı çalınsa duman oluyorlar :D açık kaynak kodlu yazılımlar her daim iyidir yarım elmaya boş bileşenleri için fazla para dökmeye gerek yok :D işe yaramaz ha bir gösteriş merakı varsa o başka ama dediğin gibi Windows es geçilemez aralarından yine android seçerim ama sadece fanatiği olduğum için ama ciddi bir görüş istersen harbi windows en güvenlisi ;) :D

0|0
    0|0
  • Eskiden symbiandı. Şimdi ios...

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    59
Yükleniyor... ;