Google, 1.9 milyar kişinin şifresinin çalındığını duyurdu, internette güvenlik için nasıl önlemler alırsınız?

Google ve Berkeley'den araştırmacılar, 1.9 milyar kullanıcının şifresinin web ortamında kara borsada satışa sunulduğunu ve çalınan şifrelerin %25'inin halen kullanılabilir olduğunu tespit ettiler. Google hesabı ile birçok uygulamaya giriş yapıyoruz, bu da demek oluyor ki ele geçirilebilecek hesap sayısı çok daha fazla.Google, 1.9 milyar kişinin şifresinin çalındığını duyurdu, internette güvenlik için nasıl önlemler alırsınız?

1|0
3373

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 33

Erkekler Ne Diyor 73

• Rakam, harf ve sembol icerdigi icin kolay calinamaz.

0|0
    0|0
  • Uzun ve karışık şifreler koymak en mantıklısı. Zaten şifre kırmak için kullanılan programlar belli bir karakter sayısına kadar kullanılabiliyor.

0|0
    0|0
  • O zaman herkes şifresini değiştirmek zorunda kalacak?

0|0
    0|0
  • Benim google' drive'da 12312312312 tane gizli içerigim var yapmayın

0|0
    0|0
  • Hesaba giriş yaptıgım da telefona doğrulama kodu geliyor

0|0
    0|0
  • Şifrelerin Asal sayı olması çalınmasını biraz daha fazla önler. Asal sayı yaparken de ya sonda ya da başlarda bir harf bulundurmak lazım

0|0
    0|0
  • Kendilerinin arkadan sattığı şifrelerden hiç bahsetmiyorlar

0|0
    0|0
  • Al işte, her ay binlerce dolar kazandığım YouTube hesabıma bir şey olursa yakarım çıralarını.

0|0
    0|0
  • Telefon numarasi yedek e mailmi yazarim ve ise yariyor 3kez calinmaya kalkti kurtardim

0|0
    0|0
  • o zaman benimde hesabımın çalınması lazımdı ilginç :D

0|0
    0|0
  • Moruk buradaki insanlar sevgilicilik peşinde adamlar ne anlasın hepsi alaya alıyor 👍

0|0
    0|0
  • Valla inşallah ben yokumdur demekten başka bişey gelmez elimden

0|0
    0|0
  • İyi ki fakirim 😂 Hep zenginlerin çalındı veya ünlülerin 😂😂

0|0
    0|0
  • Hiç önlem almıyorum. Çünkü hesaplarımda hayati tehlike arz edecek veya bir tehdit yok.

0|0
    0|0
  • Google nin açığını ben bile buldum... İstediğim gmail adresini alabiliyorum benimmiş gibi.

0|0
    0|0
  • zor şifre seçiyorum..
    birde bilmediğim pcden veya telefondan hesaplarıma girmem..

0|0
    0|0
  • neyse ki o 1.9 milyar kişi arasında ben yokum.

0|0
    0|0
  • Neyimiz gizli ki?

0|0
    0|0
  • Önlrm aliyorum ve daha hic calinmadı

0|0
    0|0
  • Sifreyi degistirirm bende

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam