Google, 1.9 milyar kişinin şifresinin çalındığını duyurdu, internette güvenlik için nasıl önlemler alırsınız?

Google ve Berkeley'den araştırmacılar, 1.9 milyar kullanıcının şifresinin web ortamında kara borsada satışa sunulduğunu ve çalınan şifrelerin %25'inin halen kullanılabilir olduğunu tespit ettiler. Google hesabı ile birçok uygulamaya giriş yapıyoruz, bu da demek oluyor ki ele geçirilebilecek hesap sayısı çok daha fazla.Google, 1.9 milyar kişinin şifresinin çalındığını duyurdu, internette güvenlik için nasıl önlemler alırsınız?

1|0
3373

En İyi Kız Görüşü

• Genelde Şifremi Güçlendirmek için sonuna Anlamsızca Yıldız koyarım! Çalamazlar benim şifremi, Güçlü çünkü :D

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Ya bunca koruma şifre çalındı diyemezsin öyle bir firma sahibiysen bunu sen bilerek verirsin ancak bu serverlere ulaşmak imkansız Hele google gibi firmanın servine

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 32

• Geçirsinler bakalım ne olacak.

0|1
    0|0
  • Siber güvenlik denen birsey kalmadi oyuzden hicbir mallware korumuyo allaha emanet gidiyoruz. Devletlerin en onemli kurumlarinin siteleri bile gizli bilgiler hackleniyo

0|0
    0|0
  • Dünya'da internet kullanan insan sayısı 1.9 milyardır zaten

0|0
    0|0
  • Başka bir yerden hesabıma giriş yapılınca mail geliyor, kendi bilgisayarımdan çıkış yapıp girsem bile.

0|0
    0|0
  • Oha, bizlerde o çalınan şifreler arasında olabiliriz

0|0
    0|0
  • Aman gizlim saklim yok şifremi degistirmesinler ben de gireyim xjdkxkkdod

1|1
    0|0
  • Önemli belgeler mailimde durmaz ıvır zıvır var sosyal medya hesabım da yok kafam rahat yani

0|0
    0|0
  • Güvenligi biz değil onlar sağlıyor. Calinmissa eğer onlar mesul.

0|0
    0|0
  • Güvenlik kodları giriyorum çalınma gibi olaylar olduğu zamanda hemn bildirim geliyor

0|0
    0|0
  • Bu ve benzeri haberlere inanmıyorum.

1|0
    0|0
  • Bütün bilgilerimiz her yerde var.

0|1
    0|0
  • yandık desene

0|0
    0|0
  • google amcayada güven kalmadı. d

0|0
    0|0
  • 1.9 milyar kişi az bir rakam değil

0|0
    0|0
  • Ellerine ne geçiyor anlamıyorum.

0|1
    0|0
    • bilgi zengin insanların ünlü insanların bitcoinle ödeme alıcaklar :D senin benim gibi garibanla uğraşmazlar

• Cumhurbaşkanının google hesabı önemli bizimkini fazla takmıyorlar

• Amaan koy gotw

0|2
    0|0
  • Önemli yerlere üye değilim. Çalsınlar 😂

0|1
    0|0
  • Pohu yedik

0|0
    0|0
  • Valla sifreyi zor karakterlerden secin

0|0
    0|0
  • Ciddi misinzzz

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    12

Erkekler Ne Diyor 72

• Buradan başka sosyal bir hesabım olmadığı için problem olmuyor

1|0
    0|0
  • Özel bişeyler bulundurmuyorum hesaplarımda

0|0
    0|0
  • Güvenlik diye birşeymi kaldıki arkadaşım.

Kimlik bilgilerini verdiğin bankalar veya özel kurumlar onları para karşılığı başka şirketlere satıyor, şirketin biri arıyor seni bütün kimlik bilgilerini söylüyor birçoğunu sen bile bakmadan bilmezken, cep telefonu desen teknoliji diye ağzımızın suyunu akıtan parmak izi okuma, retina okuma ile herşeyin alınıp bir yerlere servis ediliyor ve daha niceleri.

Hepimiz fişlendik ve fişlenmeye devam ediyoruz.

1|1
    0|0
  • Benim telefon doğrulama kodu girilmeden mail hesabına girilmiyor

Şifremi veriyim al aha onların olsun, ne "boklarına" yarayacak telefonum olmadan

0|1
    0|0
  • Sıkıntı yok 2 güvenlik tanımı açık. Şifreyi doğru bile bilse birisi telefonuna ayrıca girmek için kod geliyor bu ben bile olsam. Kötü yanı telefonum kapalıyken ya da ulaşılamıyorken mail hesabıma erisememem. İyi yani kimse hesabına giremiyor. Girmeye çalışan kişiler benim mail adresime ıp adresleri ve bağlantı kurdukları şebeke olarak bildirim geliyor.

0|0
    0|0
  • bunun için yapılabilecek 2 önemli unsur var.

1- telefonla doğrulama özelliğini açma
    2- Şifreleri değiştirme

0|0
    0|0
  • arkadaşlar bir site üzerinden alışveriş yaparken telefonunuza şifre geliyor zaten bu oldugu sürece kredi kartlarınıza dokunamazlar. bir diğeri ise facebook twitter ise alsalar ne yapacaklar

0|0
    0|0
  • Her linke tiklamayin p*rno izlemeyin indirmeyin normalde para olupta bedava olan hicbirsey guvenli degildir

0|0
    0|0
  • Sıkıntı yok. İki adımlı doğrulama açık. Şifremi bilen birisi bile olsa telefonuma gelen kodu girmek zorunda yoksa giremez mail hesabıma. Ayrıca mailde arama gecmisim ya da ziyaret ettiğim yerlerin geçmiş kaydını da tutmam.

0|0
    0|0
  • İstediğin önlemi al ne fark eder? Bir siteye girdiğinde bile en az 5 program tarafından takip ediliyoruz. İstedikleri an istedikleri kişinin fişini çekebilirler :)

0|0
    0|0
  • Daha interneti kullanan 1.9 milyar yok nerdeyse. Herkesin google hesabı da olmadığına göre... Yalan haber.

Ki böyle bir durum olsa ortalık sallanırdı.

0|0
    0|0
  • Google bunu malesef kimseye veremez verdiyse şu anki sistemlerin kapatılması gerek yoksa çok kişinin canı yanar.

0|0
    0|0
  • Googlenın hack yediği bu dünyada biz ne yaparsak yapalım nasıl önlem alırsak alalım illaki açığı bulunacaktır
    Mac alacaksın internet kullanmayacaksın öyle süs gibi duracak

0|0
    0|0
  • dolandırıcıların bana adresimi söyleyip dava dosyalarını yollarız dediğinden beri artık bilgilerimin ifşa olduğuna %90 eminim. Tek korkum geçmişimi yüzüme çat diye vurup sen ne ayaksın lan demeleri

0|0
    0|0
  • https://www.tenor.co/GwPo.gif haklısın bir önlem almalıyım.

0|0
    0|0
  • Eğer Google bile şifreleri çaldırıyorsa bizim yapabileceğimiz birşey yok :) Ben Norton IDSafe kullanıyorum şifrelerim için. Ayrıca MAC kullandığım için ekstra bir korumam var zaten.

0|0
    0|0
  • Hiç bir ağın sonu yoktur her zaman açık vardır açık olmasa güncelleme gelemez yani şansa gidiyoruz normal bir şey kasmayın

0|0
    0|0
  • Benim email adresim başka bilgisayar ya da tlfondan saniyesinde mesaj geliyor ve konumu geliyor

0|0
    0|0
  • atma la kaynak ne her duyduguna inanırsan yaşayamazsın

0|0
    0|0
  • çaldırmasalarmış kendilerinin vermediğini nerden bilcz

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    52
Yükleniyor...