Google, 1.9 milyar kişinin şifresinin çalındığını duyurdu, internette güvenlik için nasıl önlemler alırsınız?

Google ve Berkeley'den araştırmacılar, 1.9 milyar kullanıcının şifresinin web ortamında kara borsada satışa sunulduğunu ve çalınan şifrelerin %25'inin halen kullanılabilir olduğunu tespit ettiler. Google hesabı ile birçok uygulamaya giriş yapıyoruz, bu da demek oluyor ki ele geçirilebilecek hesap sayısı çok daha fazla.

1|0
3373

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 33

Erkekler Ne Diyor 73

• Buradan başka sosyal bir hesabım olmadığı için problem olmuyor

1|0
    0|0
  • Özel bişeyler bulundurmuyorum hesaplarımda

0|0
    0|0
  • Güvenlik diye birşeymi kaldıki arkadaşım.

Kimlik bilgilerini verdiğin bankalar veya özel kurumlar onları para karşılığı başka şirketlere satıyor, şirketin biri arıyor seni bütün kimlik bilgilerini söylüyor birçoğunu sen bile bakmadan bilmezken, cep telefonu desen teknoliji diye ağzımızın suyunu akıtan parmak izi okuma, retina okuma ile herşeyin alınıp bir yerlere servis ediliyor ve daha niceleri.

Hepimiz fişlendik ve fişlenmeye devam ediyoruz.

1|1
    0|0
  • Benim telefon doğrulama kodu girilmeden mail hesabına girilmiyor

Şifremi veriyim al aha onların olsun, ne "boklarına" yarayacak telefonum olmadan

0|1
    0|0
  • Google bunu malesef kimseye veremez verdiyse şu anki sistemlerin kapatılması gerek yoksa çok kişinin canı yanar.

0|0
    0|0
  • Sıkıntı yok 2 güvenlik tanımı açık. Şifreyi doğru bile bilse birisi telefonuna ayrıca girmek için kod geliyor bu ben bile olsam. Kötü yanı telefonum kapalıyken ya da ulaşılamıyorken mail hesabıma erisememem. İyi yani kimse hesabına giremiyor. Girmeye çalışan kişiler benim mail adresime ıp adresleri ve bağlantı kurdukları şebeke olarak bildirim geliyor.

0|0
    0|0
  • Sifreyi degistirirm bende

1|0
    0|0
  • Hiç önlem almıyorum. Çünkü hesaplarımda hayati tehlike arz edecek veya bir tehdit yok.

0|0
    0|0
  • Hiç bir ağın sonu yoktur her zaman açık vardır açık olmasa güncelleme gelemez yani şansa gidiyoruz normal bir şey kasmayın

0|0
    0|0
  • Daha interneti kullanan 1.9 milyar yok nerdeyse. Herkesin google hesabı da olmadığına göre... Yalan haber.

Ki böyle bir durum olsa ortalık sallanırdı.

0|0
    0|0
  • O zaman herkes şifresini değiştirmek zorunda kalacak?

0|0
    0|0
  • Telefon onayı olduğu sürece problem yok.

0|0
    0|0
  • Salla gitsin cokta tınn çokta fifi

0|0
    0|0
  • Eğer Google bile şifreleri çaldırıyorsa bizim yapabileceğimiz birşey yok :) Ben Norton IDSafe kullanıyorum şifrelerim için. Ayrıca MAC kullandığım için ekstra bir korumam var zaten.

0|0
    0|0
  • neyse ki o 1.9 milyar kişi arasında ben yokum.

0|0
    0|0
  • Rakam, harf ve sembol icerdigi icin kolay calinamaz.

0|0
    0|0
  • Kendileri satıyor olmasın marketler gibi... 😏

0|0
    0|0
  • Al işte, her ay binlerce dolar kazandığım YouTube hesabıma bir şey olursa yakarım çıralarını.

0|0
    0|0
  • oha be

0|0
    0|0
  • arkadaşlar bir site üzerinden alışveriş yaparken telefonunuza şifre geliyor zaten bu oldugu sürece kredi kartlarınıza dokunamazlar. bir diğeri ise facebook twitter ise alsalar ne yapacaklar

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    53
Yükleniyor... ;