Düşük iPhone 8 talebi Apple'a zarar ettirmeye devam ediyor. Talebin bu kadar az olma sebebi sizce nedir?

iPhone 8 satışlarıyla ilgili olumsuzluklar, Apple'ın borsada %2.3 oranında değer kaybetmesine neden oldu. Apple satış rakamları ile ilgili bilgi vermesede yeni modele yeteri kadar talep olmadığı için hisseleri düşüşe geçmiş durumda.

Apple yeni ürünlerinde beklenen talebe sizce neden ulaşamadı? Ürünlerin fiyatı mı yoksa insanların alım gücümü işleri zorlaştırıyor?Düşük iPhone 8 talebi Apple'a zarar ettirmeye devam ediyor. Talebin bu kadar az olma sebebi sizce nedir?

0|0
1616

En İyi Kız Görüşü

• Hem alım gücü hem fiyat.
    Çünkü insanların artık mantığına yatmıyor. "Neden alayım ki?" Sırf 8 çıktı meraktan bir bakayım diye insanlar ona bütçe ayırmak istemiyor. Ve bence keriz kandırma oyununu apple artık insanlara çok çaktırdı. Bir modelin üstüne azıcık bir ekleme yaparak piyasaya sunuyor. Üstüne fazladan fazladan insanların tüm beklentilerini karşılayacak bir ürün çıkartsa belki böyle olmaz. Şimdi 7 ve 8 arasında ki farkları bilen varsa saysın örneğin, 7'yi bırakmak için makul bir sebep olması lazım ama.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• dünyada ciddi anlamda ekonomik daralma olduğu ( Burası Türk vatandaşları için => henüz bir önceki modelin taksitlerini aldığı asgari ücret veya asgari ücretten hallice bir gelir ile bitirememiş <= ( buradan ssonrası genel ) Aya, marsa, plutona giden uzay mekiklerinden hallice işlemcileri, ram vb. kapasiteleri olan oyuncakları ile sosyal medyada yediğini içtiğini sçtığını paylaşan kitlenin daha fazla özellik, görsellik sunmayan - sunamayan yeni bir ayfon alacak hevesi olmadığı için satış yapamıyor olabilir. Apple pazarlama stratejisi artık değişmeli

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 15

• Hiçbir yenilik getirmeksizin devamlı bir üst model çıkartıyorlar ve bu çıkış tarihleri birbirlerine çok yakın olmaya başladı

0|2
    0|0
  • Daha Türkiyeye resmi olarak tamamen giriş yapmadı bence o yüzden yoksa kasım-aralık gibi zaten yeni iphone alanların sayısı yine yükselir

0|0
    0|0
  • İnsanlar ozeniyor borcun altına girerek alıyorlardı. Sutten ağzı yanan insanlar almayı bıraktı mesela. Teknoloji kurtları da iphone 7'den üstün neredeyse hiçbir özelliğinin olmadığını biliyor neden alsınlar ki? Bu sene alınabilir tek model iphone X'ti ama 1.500 lira maaş alan adam peşin fiyatı 5.800 lira olan vergi ve fatura zamlarıyla 8-9 bini bulan bir telefonu niye alsınlar? Nasıl alsınlar? Adam bir telefon alıp aç mı gezecek!

0|0
    0|0
  • Para tuzağından başka birşey değil 5s almıştım 3 sene önce hâlâ 5s kullanıyorum :) fiyatlara bakıyorum değiştirmek istiyorum ama uçmuş derecede

0|1
    0|0
  • hep aynı telefon bence insanlar sıkıldı şimdi ben 5 kullanıyorum arkadaşım 6 kullanıyor ikisinin arasında bir fark göremiyorum (fark elbette var ama kullanacağım şeyler değil)

0|1
    0|0
  • Fiyat değil hafi Trnin alım gücü düştü de bütün dünyanın düşmedi ya adam dünya çapında sarış yapamıyor neden? Çünkü 6da ekleme yapmayı bıraktı. Şu an elimde iphone7 var ilk alırken 6s-7 farkı azdı 7 aldım ama 6/6sim olsa hayatta 7 almazdım hatta 6sı varken 7 alan arkadaşlarıma zengin bile olsalar salak gözüyle bakıyorım 😂 Xin satışları nasıl bilmiyorum ama Trde çok gitmez çünkü alım gücümüzün çok üstünde dünya genelinde nasıl bilemiyorum

0|0
    0|0
  • Alım gücü değil şekli değişiyor açıkcası 6s plustan sonrası gereksiz 7 de alınır plusı falan ama o orta duşun dokunmatik olmasını ben beğenmiyorum şu an 5s kullanıyorum gerçekten süper telefon apple ın her şeyi süper ama 8 gereksiz hele de 10 varsa gereksiz millet 7 leri satıp üstüne koyup 10 alacak

0|0
    0|0
  • Sürekli aynı telefonlar piyasada

0|0
    0|0
  • Daha iphone 7 çıkar çıkmaz bikaç özellik daha ekleyip iphone 8 çıktı demekle çok abartmışlar tadı kaçtı daha doğrusu

0|1
    0|0
  • Fiyattttt

0|0
    0|0
  • Kotu olmis

0|0
    0|0
  • İnsanların alım gücü. Nede olsa Dünyada nereye giderseniz gidin milyondolarlık iş adamı da iphone kullanıyor asgari ücret ile çalışan insanda 24 36 ay borca girip almaya çalışıyor ama nereye kadar? Birinin takdisi bitmeden bir başka model geliyor.

0|0
    0|0
  • Cok pahali cok

0|0
    0|0
  • 6 s kullanıyorum 8 almam için bir sebep var mı

0|0
    0|0
  • Habire yeni telefon çıkıyor bir durun ya daha yeni iPhone se aldım benimki eskiyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Çok sık aralıklarla ve yetersiz yeniliklerle üretim yapmaya başladılar

2|0
    0|0
  • O paraya gider araba alır insanlar hurda murda 5 6 bin tl ye bir brodway alır onun sarjına vereceğim parayı lpg ye yatırırır tura çıkarım bu ne biçim fiyat...

0|1
    0|0
  • bilgisayar fiyatına önceki versiyonlarından hiçbir özelliği olmayan telefon çıkarırlarsa böyle olur
    işe yaradığı için değil popüleritesi yüzünden satıyor yoksa beş para etmez telefonlar dfdfdfd

2|0
    0|0
  • Apple'ın birkaç basit özellik ekleyip marketteki parayı toplama stratejisini insanlar artık farketmeye başladı Apple resmen enayi yerine koyuyor insanları

0|0
    0|0
  • Farklı bir özellik dikkat çekici bir özellik yok bence ondan olabilir bak Samsung rakip firma 10 dakika’da hızlı şarj edebilen şarj standını çıkardı

1|1
    0|0
  • Fiyatı çok yüksek. Demek ki kerizligin de bir sınırı varmış.

0|0
    0|0
  • Erken çıkardı piyasaya

0|0
    0|0
  • Oh batsın kodumun armutları

1|0
    0|0
  • Daha 6s alamadık adamlar 8 diyor :d

0|0
    0|0
  • Ios gibi artik demode bir kapali yazilim kullanmasi

0|0
    0|0
  • Fiyat ve alım gücü yani ikisi de

0|0
    0|0
  • 6s kullanıyorum bence en büyük talepte 6s ye Şu an

0|0
    0|0
  • Apple 6 dan beri tasarım ve arayüzde zerafeti bıraktı. Ondan.

0|0
    0|0
  • Annasının a*mı gibi pahali yaparsalar her sene kaybederler oh olsun batsın aamk sirketi. Insanlar da koyun gibi hala iphone aliyor

1|1
    0|0
  • arz talep meselesi. talep yok.

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;