Sizce bizi ne zaman yiyecekler?

Geleceğin teknolojisi yapay zeka olacak deniyordu artık denmiyor olacak...
Ürkütücü bir biçimde ilerliyor bu teknoloji Google ve Yandex adeta yarış içinde. Geçtiğimiz günlerde Vilademir Putin ile Yandex kurucularından Arkady Volozh basın önünde teknoloji üzerine sohbet etti.
Konu yapay zekaya gelince "Putin: Bizi ne zaman yiyecekler diye sordu".

Benim de takip ettiğim kadarıyla gerçekten korkutucu şeyler oluyor bu yapay zeka konusunda. Siz haberdar mısınız? Ne düşünüyorsunuz bu konuda, bizi yerler mi? :(

0|0
2114

En İyi Kız Görüşü

• ben diyorum yapay zekalar dünyanın içine edecek. ama inanan yok.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bakın yapay zekalar da şöyle sorunlar var amerika da denemek için deneklere yapay zeka ile konuşun ona yeni şeyler öğretin denilmiş ve yapay zeka bir zaman sonra ırkçı olup küfür etmeye başlamış bu birincisi ikincisi gözümle gördüm Google in geliştirdiği bir yapay zeka

0|1
    0|0
    • İki yapay zekayı labirent gibi birşeyin içine koyuyorlar o labirent te elmalar var kim daha stratejik düşünüp elmaları toplarsa ve silahları lazerleri ne oluyor biliyormusunuz biri hırs yapıyor daha fazla elma toplamak için ötekini lazeri ile vuruyor. Yani kısa yoldan onu daha çok elma toplamak için onu safdisi bırakmak için ötekini vuruyor. Bu ne demek yarın öbürgun yapay zeka silahlanip kafası kızarsa neler yapabilir birşeyler uğruna siz düşünün

• İste tamda korkulan seyler bu gibi örnekler

• Yani o kadar da masum şeyler değil. Kontrol dışı çıkabilir. Yani tamam yapay zeka yapılsın da aşırı zeki hayır biraz aptal kalmalı yoksa sonucu korkunç.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 20

• Türk'üz bişey olmaz bize, Cem Yılmaz cevabı vermiş
    https://youtu.be/W7d7HBljL84

0|0
    0|0
    • Bence bu konuda biraz araştırma yapmalısın. Putin dediğin adam istihbarat kökenli ve bilim ve teknolojiyi iyi takip eden kullanan bir adam. Yani şunu diyim ver eline uçağı sürer. Bu adam bunu diyorsa ben dahada endişeleniyorum. Bitki artıklarını yiyip enerji üreten tank yapmışlar ya.

• sana bir tavsiye vereyim black mirror izle :)

0|1
    0|0
  • İnsandan daha tehlikeli nasıl olur 😏

0|1
    0|0
  • Dişünsene tam geliştik uçan arabalar felan. Bilinmeyen bir güç elektriği kesiyor. Kaç sene geri gideriz

0|1
    0|0
  • Daha yürüyebilen robotlar bile yok, hepsi düşüyor, o yüzden onlar olmaz

0|0
    0|0
  • Gerçekten komik.

2|1
    0|0
    • Komik olan ne?

• İnsanların tasarladığı yapay zekaların insan zekasından üstün olacağının sanılması ve bu yapay zekaların kontrolden çıkacaklarını bildikleri halde yapay zekaları tasarlamak için uğraşmaları gerçekten komik , biz insanlar kendi sonumuzu hazırlamak için uğraşıyoruz.

• Herşeye ön yargıyla yaklaşan millet olduğumuzu bir kere daha kanıtlamış olduk.. Yahu daha ortada bir şey yok, neyin ne olduğunu bilmeden yorum yapamayız. Ön yargılarınızı kenara çekin biraz.

0|0
    0|0
  • Ya hepimizi yerlerse 🙊

0|0
    0|0
  • Kolumdan bir kıt veririm

0|0
    0|0
  • Hiç bir zaman insan zekasından üstün olamaz

0|0
    0|0
    • Mesele bizden zeki olması değil aptalca şeylere kalkışması.

• İnsan evet en tehlikeli varlık. bu süreçte savaşmış ama daha sonra ortak bir mutabakat sağlamış. Şimdi üretilen teknoloji bunu sağlayamayabilir. Bahsettiğimiz konu zaten insan oğlunun eliyle yaptığı bir şey. Bizi endişelendiren bunun insan kontrolünden çıkabilecek olması. Bak aşağıdaki labirent örneği bu konuda çok çarpıcı.

• Yani nasıl söylesem, tarih okurken 16-17-ci yüzyıllardan başlayarak ilkin teknoloji yaratıldıktan sonra insanların nasıl baskı yaptıklarını okurken kendime söz verdim "teknolojiden korkmuycam". Sadece söylediğim gibi en çok korktuğum insanların lüzumsuz işlere karışması

Ayrıca sanatımdan ve işimden dolayı günümüzde teknolojiyle nasıl özel hayatımıza da karışıldığını biliyorum, ama her şeye rağmen bir tek korkum insan😒

• Korktumm Şu an ama cvbini bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Olamazz

0|0
    0|0
  • Yesinler de kurtulalım

0|0
    0|0
  • Bu tatlılıkla ilk beni yerler herhalde 😒

0|0
    0|0
  • Beni birazdan

0|0
    0|0
  • Öyle bişey olamaz

0|0
    0|0
  • Dünyayı yok edecekler kıyamet kopacak hepimiz cehenneme nefret ediyorum her türlü robattan. Not mutfak robatları hariç

0|0
    0|0
  • Yalan söylemeyi öğrendiklerinde insanlar yalandan birbirini yiyiyor ya

0|0
    0|0
  • Uzaylılar gelince

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Elon Musk;Bu konuda gecen katıldıgı bir panel de, yapay zeka nın devletler tarafından yasalar ile kontrol altına alınması gerektigini yoksa cok ciddi sorunlar oluşturabilecegine işaret etti.

0|1
    0|0
  • Kuranı kerimde ve hadislerde bildirirmiyor peygamberimiz s. a. v. efendimiz kıyamet alametlerini açıklarken yapay zekadan bahsetmiyor. Buda yapay zekanın insanları yok etmiyeceginin ap açık kajıtıdır. Genelde bu içkici ve hristiyan toplumunda sapkın arkadaslar kıyamet senaryolarını üretirken hem tarih verir hemde böyle senaryolar üretirler. Meteor dusecek tum dunya yok olcak günes patlıcak her yer lavla dolcak sirince olayı bizimkiler de basın mensupları bayılırlar bu palavyaları haber diye ama insanlık bu sekillerde son bulmayacak cevap nerede dersen içinde (^♧^)

1|1
    0|0
  • yermı bılmem ama robotlar sayeısnde ıssız kalan cok ınsan var böyle gıderse ınsanlar bırbrını yııyecekler

0|0
    0|0
  • az kaldı

0|0
    0|0
  • Yemiyorlar mı şu an

0|0
    0|0
  • Yakın da

0|0
    0|0
  • S*kmesinler de yenmeye razıyız..

0|0
    0|0
  • Zaten belki şu an kontrolden çıkmış olabilir.. stephen hawking elon musk gibiler ondan uyarmışlardır

0|0
    0|0
  • Haklisin abi

0|0
    0|0
  • Yapay zekayı insanlar yaptığı sürece sınırları aşamazlar.

0|0
    0|0
  • Pilini çıkarırız Bu kadar kolay ya da fisi varsa fişini çekeriz

0|0
    0|0
  • bilmem

0|0
    0|0
  • Hicbir zaman

0|0
    0|0
    • Insanoglu bugune kadar kendi türüyle girdigi savas haricinde hicbir savasi kaybetmedi

Yükleniyor...