Avrupa'nın en büyük Uzay Araştırma Merkezi'ni Türkiye kuruyor. Sizce içini doldurabilecek kadar bilim adamımız var mıdır?

Avrupa'nın en büyük Uzay Araştırma Merkezi'ni Türkiye kuruyor. Sizce gelişmeye başladık mı?

Tamam biliyoruz zaten gelişmekteyiz ama gelişmek yolla olmuyor.

1|0
1928

En İyi Kız Görüşü

• Adamlar yapmaya çalısıyo en azından gelişmekde olan bı ulkeyız gelısmeye cabalıyoruz nıe bu kadr ön yargılısınız kı, beyin göçü vermekdense iyifir

2|6
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Çok güldüm buna 2 seneye bakımsızlıktan kapanır. Hala kılıçdaroğlunun atletini konuşan bir hükümetle 15 senedir hangi teknolojik atılımımız oldu da bu olsun. Hani avrupanun en büyük film platosunu kurup hollywooda film çekiyorduk nerde o filmler nerde o plato
    daha araba yapamayan bir ülke uzaya mı gidecek yoksa uzay üssü mü kuracak

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 18

• Gelişiyoruz evet.

0|2
    0|0
  • Eleştiri budalası köstekgiller anında soruya doluşmuş. Adamlar en azından bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. İyi ya da kötü, yeterli ya da yetersiz. Sizin gibi kıçlarını koydukları yerden klavyeyle çağdaşlık taslamıyorlar. Sorsan hayatında bir kez belgesel izlememiş, bilimsel bir makale okumamış insanlar, gelip burada ukalalık taslıyorlar. Şu ülke nasıl kalkındırılır bir gösterin de biz de görelim artık yahu! Böyle sadece gevşek gevşek eleştirip, dalga geçmek hiçbir şey kazandırmıyor çünkü. Gelişimini tamamlayamamış ergenler..

0|2
    0|1
    • Onlara kalsa habire heykel yaparlar... Kalkmışlar burada konuşuyorlar. :) Gül geç...

• @Objektif_Münekkit Genelde öyle yapıyorum ama arada böyle tutamadığım da oluyor kendimi.

• Organik hoşaf yapan bilim adamları ile doldururlar 😂😂😂

2|2
    0|1
  • Vardır

0|1
    0|0
  • Nerede kuruluyor?

0|1
    0|0
  • olmasa kurulmazdi ki çoğu zaten gerekli donanim olmadığı için yurtdışına gidiyor.

0|1
    0|0
  • Varsa da çoğunu Amerika falan kapmıştır

0|0
    0|0
  • koyun var

0|1
    0|0
  • Ciddi beyin göçü var ülkemizde, haklılar da gitmekte.

0|1
    0|0
  • tek yollari mi goruyon

0|2
    0|0
  • Evet eğer bilim afamlaeimizin veyahutta bazi araştırmacilarimizin önu acilirsa orayi dolduracak ve hatta taşacak insan bulunur bizim ulkemizde

0|0
    0|0
  • Yoktur😂

0|1
    0|1
  • Hayır gelismedik. Ayrıca Türkiye şu anda böyle bir şey kuracak durumda degil.

0|2
    1|3
    • gelismedik degil gelismekte olan ulkeyiz derslerde bile bu anlatilir ayrica bak biraz etrafina 20 yil oncesine ve simdiki yillara bak anlarsin

• Konumuz uzay istasyonu sadece. 😊

• tabiki yok 😏 kpssyle YGS LYS ile alırlar 😂😂

0|0
    0|0
  • Hayır. Onuda Japonya'dan alırız anca.

0|0
    0|0
  • gururluyuz o zaman asın bayrakları 🇹🇷🇹🇷🇹🇷

0|0
    0|0
  • bilim adamı ne arar la Türkiye de

0|0
    0|0
  • yollada oluyor ama o bilim adamlarini devlet cikartmiyor ortaya calisin olun bilim adami gelistirin ulkenizi

0|1
    0|0
    • Bilim adamlarını devlet çıkarmıyor ama eğitim sistemini devlet düzenliyor her sene değişen eğitim sisteminin yetiştirdiği nesilden ne beklenir ki?

• @chapfallenboy evet bu konuda hak veriyorum sana insAllah ileriki zamanlarda duzelir

Erkekler Ne Diyor 27

• Yapılan yollar bile çürük peh..
    Gelişmek demek , milli hasılanın reel artışı + ekonomi modelinin değişmesi, evrim geçirmesi + toplumda sosyal kültürel ve politik ilerlemeler demektir. Bu üç alanın üçünde de ilerleme var mı? YOK. Ara elemana önem veren , vasatçıyı toparlayan bir iş gücü var ortada, bu gelişmişlik değil. Gelişmeye adım atmakta değil bu , ortada gelişmeye dair bir şey yok. Gelişen ve devamlı büyüyen bir şey var o da dışa bağımlılık..
    Uzay Araştırma Merkezi için Ana elemanlarımız var mı?
    Elin adamı geliyor, ülkende fabrika kuruyor, çok ucuza da çalıştırıyor , mühendislerine verdiği maaşlar kendi ülkesinden "düşük" . Mühendisler 5bin maaşı görünce sazan gibi atlıyor (atlamak zorunda) . Elin adamı parayı çok güzel bir şekilde götürüyor. Devlet, milli beyinleri elinde tutamıyor, daha doğrusu tutmuyor. Kurumların başına vasat insanlar getirtiyorlar. Vasat insanlar, vasatçılığı doğuruyor, vasatçılık ile gelişmek pozitif yönde olmuyor maalesef..
    Birde 20 -30 yıl önceki halimize bak şimdiki halimize bak diyen angtlar var. Ulan zaten zaman değişiyor, global bir değişim var, sende o rüzgarda savruluyorsun ister istemez gelişim olacak ama gelişim bu değil bir kere (en başta yazdım ne olduğunu). i
    Gelişmenin temeli EĞİTİMdir. Eğitim ortada , rezaletin 5. boyutu. Leş gibi bir eğitim var. Evrim i inanç olarak görenler var yahu , millet mabadıyla güler.
    Gelişmekte olan ülke şunların üstünde duran ülkedir. Bilime yatırım yapar, Eğitimin evrenselliğine önem verir, Hukuku üstün tutar, İdeolojik kavgalara yer vermez, İşi ara elemana değil ana elemana verir ve ana eleman yetiştirilmesine yatırım yapar.

0|0
    0|0
  • Organik hoşaftan sonra güzel bir atılım olmuş

Yüksek ihtimalle de uzay araştırma enstitüsüne kpssden atanamayan öğretmenleri gönderirler

0|1
    0|0
  • din öğretmeni din hocası deseydin kesinlikle derdim ama bilim adamımı yapma bu ülkede herkesin tek gayesi var doktor avukat mühendis olmak onu olamıyorsa işte diğer para getirebilecek popüler mesleklere yöneliyorlar ne gibi mesela pdr yok işte ilahiyat okul öncesi öğretmenlik bunları yapamıyor musun? beden öğretmenliği pmyo gibi şeylere yöneliyorsun hiç bir şey mi olamıyor biraz para biraz ıkınma 2 yıllıklardan sağlıkçı çıkıyorlar bizim sistemimiz bu kim bilim adamı olmaya ne için uğraşsın =D + biraz da bu avrupanın en iyisini yapıyoruz lafı artık beni çok baydı adamlar yol yapıyor avrupada bile böyle yok diyor adamlar alt geçit yapıyor avrupanın en iyisi diyor adam kıyamette bile ayakta durabileceğine inandığı avrasyayı açıyor avrupanın en iyisi diyor su basıyor filan hani gelen de bizim en iyisi biraz lafta kalıyor umarım lafta kalmaz

0|0
    0|0
  • Bir gezegen keşfedip bir tane uydu fırlatmakla işinde usta olmuyorsun :D önemli olan büyük olması değil iş yapabilmesidir bence.

0|1
    0|1
  • İçinde çalışacaklar illa Türk olacak diye bir kaide yok. Verirsin parasını getirtirsin dışarıdan. Her ülkenin yaptığı gibi...

0|1
    0|0
  • Sanırım Bursa ya benim yaşadığım şehre kurulacak Bursa nın neresinde kurdukları önemli dinci taraflara kurulursa caiz değil denerek taşlanabilir

0|1
    0|0
  • Gönül ister ki olsun fakat şu an ülke durumu ortada yıllarca desteklediğimiz siyasetçiler artık bıktırdı TÜBİTAK salak sürüsü doldu keşke kesinlikle var deseydim ama Çok az organik hoşaftan sonra da ümidim çok azaldı

0|1
    0|0
  • bilim adamina ne gerek var bizim allahimiz var ya o gönderir 2 3 tane ülkemiz bilime önem vermek yerine batil inançlarla ugrastigi için allah saçmaligiyla

1|1
    0|1
  • Var tabi Nihat Hatipoğlu var

0|1
    0|0
  • O kadar bilim adamımız yok. Boş bir yapıt olacak. ya da içini avrupalılarla dolduracaklar.

0|1
    0|0
  • Nasa dahil birçok kritik görevde çalışıyor insanımız. Biraz Avrupa ve ABD karşısında eziklik hisseden vatandaşımız da başını kaldırıp katkıda bulunursa neden olmasın..

0|1
    0|0
  • inşallah doldururuz

0|1
    0|0
  • başınada cübbeliyi getirdikmi tamamdır.💣😎😂

0|1
    0|1
  • Avrupa değil de Türkiye kuracak olsa gelişmeye başladık derim

0|1
    0|2
    • Avrupa kuruyor demiyor. Dikkatli oku. Bakar kör senin gibiler olsa gerek.

• hmm olabilir. ama lisansın çok kötü birini uyarmak için çok kötü bir dil kullanıyorsun dostum. ama bilinç altı işte Türkiye'den böyle birşey beklemedigim için beyin o şekilde okumuş demek ki

• Bilim adamıyla degilki torpillilerle dolacak içi işte millet icraatta görsün

0|1
    0|0
  • Sende iktidar düşmanlığı hissettim kardeş. Kaç yılda yapılan yeniliklerden sadece yolları mı görüyorsun? Nankör olma.

0|1
    0|1
    • Ne alaka boş konuşma. Hangi partiye oy verdiğimi dahi bilmiyorsun. Biz oy verdiğiz partiye körü körüne bağlanmıyoruz birader. Yanlışını da doğrusunu da destekliyoruz. Sen rahat ol biz teşkilat olarak 11 sene de senin bildiğinden çok daha fazlasını yaptık. Orada ironi var ama anlamak biraz kabiliyet istiyor. Boş lakırtılı insanları sorularımda sevmem.

• Tamamen dışa bağımlıyız bakalım bunun parasını hangi vergilerle alacaklar adamlar emeklemeden koşmaya çalışıyor. Önce eğtimde reform yap sonra kur.

0|0
    0|0
  • Yapsınlar da sonra tebrik ve teşekkürü defalarca ederim

0|0
    0|0
  • Bunu nerden duydun

0|0
    0|0
  • Kayseri'ye kurulmali uzaylilara pastirmada satarsak olur bu is

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam