Yeni Ekran Kartı aldım; Kasa başka monitörde çalıştı, kendi monitörümde çalışmadı. Neden?

No sinyal yazıyor deli ediyor beni ya.

Güncellemeler:
La neler çıkarttınız başıma.. bir monitör değiştim tamamdır :D

0|0
516

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Yeni ekran kartıları yani 10 seri VGA monitorda çalışmaz. ya da ekran kartını takarken Ram çıkarmış olabilirsin. Ramlar takılı değilse ekrana görüntü gelmez. Bİr kontrol et tam oturmamış olabilir.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 4

• Başka monitör kullan

0|1
    0|0
  • Cozunurlukleri uymuyor da o yuzden mi acaba

0|0
    0|0
    • Monitör mü değişmeliyim?

• Maalesef tek care o duruyor. Eğer henüz bir şey yapmadıysanız iyi bilen biri var tanidigim, bilgisayar parcalari toplayip birleştirir falan, teknikerlerden iyi bilir hatta. Saat akşam 10 gibi yazarım

• Bu işlerden anlayan birine yaptırsan daha iyi değil mi?

0|0
    0|0
  • pek bir fikrim yok

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• uyumlulukları kontrol edip neden uygun ekran kartı almadın ki...

0|1
    0|0
  • Monitör modelini ve ekran kartı modelini yaz. Nasıl bağlantı yapman gerektiğini ya da hangi aparatı kullanman gerektiğini söyleyeyim

0|0
    0|0
  • Monitörün eski teknoloji. Hz ve çözünrülüğü değişirip kullanma ihtimalin var. Bu işi çalışan monitörü takıp işletim sisteminde öncelikle yapmalısın.

0|0
    0|0
    • Çözdüm hocam sorunu. Vga benım monitör. Dvı lazım

• ekran kartında vga varsa düşük kalitede olsada görüntü alırsın.

• Ekran kartım DVI hocam, Vga taktım sandım ama meğer anakarta takmışım. Ekrana öyle bağlamışım, sadece DVI girişi var anakarta.

• cozunurlukle alakali olabilir mi? monitorun desteklemedigi yuksekliktedir belki cozunurlugu. diger monitore takip degeri kucult oyle dene bir de

0|0
    0|0
    • Nasıl düşürücem çözünürlüğü? Kasa hiç açılmıyor hocam?

• Yottabyte bilmiycekte biz mi bilecez :) (soran bir yorumuma bak ben çözerim)

• kasayı kapat yeniden açılırken F8 tuşuna bas ard Arda klavye den bir ekran gelecek orada en düşük çözünürlük diye bir yazı var yön tuşlarından o yazının üzerine gel enter tuşuna bas
    inşallah sorunun çözülecek

0|0
    0|0
    • Kardesim hiç acılmıyor ekran o yere kadar gitmiyor. Kaaa calıssa da xalısmada no signal yazıyor

• sonra da Ram in yuvasına üfle ve tak

• eğer dediklerimi yaptın halen gelmedi birde ekran kartı ni kolanya ile sil tak
      görüntü baktın halen gelmedi ekran kartı ni çıkar ana kart üzerinden görüntü almaya çalış. görüntü gelirse ekran kartın arzalan mış olabilir
      hadi sana kolay gelsin 🤗🤗🤗

• Powerın ekrana güç veriyor mu, elektrik akıminda sorun olabilir. Monıtör kablosu sağlam mı.. iyi bak temassızlik olabilir.

0|0
    0|0
  • biosu cikar tekrar tak benimde oyle yapmisti duzeldi

0|1
    0|0
  • Usta sorun monitör de
    Kabloları kontrol et

0|0
    0|0
  • Yeni ekran kartları dvi vga çevirci ile çalışmıyor ancak hdmi vga çevirici ile görüntü alabilirsiniz.

0|0
    0|0
  • Modeli ne akran kartın?

0|0
    0|0
  • Çünkü ekran kartın ana kartla uyumlu olmadı

0|0
    0|0
  • Kabloları yanlış takma aynı haltı kendimde yaptıgım icin

0|0
    0|0
  • ekran kartı seni aldatmış hemen bir şeyler yap

0|0
    0|0
  • pek bir fikrim yok

0|0
    0|0
  • Monitörle alakası ekran kartını çıkar baştan tak çıkarttığında ekran kartını silgiyle sil statik elektrik toplamış olabilir. Bu olmazsa ram çıkar aynı sekılde sil tüplü monitör taksan ekranı verir
    Genelde ekran gelmiyor sorunu ıle karşılaştığımız müşterilerimizin önce ram silgiyle sileriz sonra takar çalıştırız çalışır çalışmazsa ekran kartına bakarız yine çalışmazsa bütün parçaları tek tek yenısını takarak deneriz umarım yardımcı olabilmişimdir

0|0
    0|0
Yükleniyor...