Google ve İŞKUR YouTuber yetiştirecek! Youtuber olmak ister miydiniz?

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ile, Google işbirliği yaparak gençlerin yeni gelir kapısı olacak YouTuber'lık eğitimlerine başladı. Bu doğrultuda altı ilde "Nasıl YouTuber olunur?" kursu verilecek.
Google ve İŞKUR YouTuber yetiştirecek! Youtuber olmak ister miydiniz?
İŞKUR ve Google tarafından yürütülmekte olan “Türkiye İçin Dijital Dönüşüm Hareketi” ile Türk gençlerine YouTuber'lık eğitimi verilecek. Türkiye'de bu işi yapan gençler kurdukları kanallarla takipçi sayılarını artırarak binlerce lirayı bulan kazanç elde edebiliyor.

Youtuber olmak ister miydiniz? YouTuber'lık eğitimlerine katılır mısınız?

5|6
6974

En İyi Erkek Görüşü

• Süper ya şaşırdım

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ben youtuber olsam millet kalpten gider.😀

0|0
    0|1

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 73

• evet ülkemizde zaten yeterince canım olmadığı için işkur'a canım yetiştirme kursundan dolayı teşekkürü bir borç bilirim. Bence öğretmen olarak şu genci alabilirler.
    https://www.youtube.com/watch?v=AVgyiU-KGzw

0|0
    0|0
  • Türkiye'nin ekonomisine, üretimine ve eğitim ihtiyacına ışık tutabilecek müthiş bir uygulama.
    Artık onlar düşünsün bence :D :D

3|2
    0|0
  • Türkiye' de 1 Milyon izlenmeye 500 Dolar kazanarak çok zengin olur ya. Dalga geçiyorlar milletle. Ancak sponsorluklardan vs. para kazanılabilir. Onu da 30.000 takipçisi 1.000.000 izlenmesi olanlar vs. kazanır. Yani 30 - 40 kişi reklam sponsorluğu ile para kazanıyor diye kaç bin gence yalan yanlış heves ettiriyorlar.

0|2
    0|0
  • Taklitçilikten özgün ve hayal gücüne dayalı bir yol izlerse gençlerimiz, başarı kapıları açık.

Film ve dizi sektörü Türkiye de başladığı günden beri yeşilçamı saymazsak berbat ötesi kalitede devam etmekte.

0|1
    0|0
  • Olabilirim Aslında 🤔

1|1
    0|0
  • Youtuber olmak isterim fakat bunun icin sadece bazi bilgisayar programlarina ihtiyacim var onlari da internetten bulabilirim. Onu haricinde ekstra bir egitime ihtiyacim yok. Ki zaten o kurslarda insanlara ders verecek yetenege sahip olduguma inaniyorum. Gerek diksiyon, gerek espiritüellik, gerek hazir cevaplik, gerek nerede nasil bakip nasil tepki verecegini bilmek, ses tonuna ayar cekmek, nerede nasil konusup insanlari nasil etkileyecegink bilmek, insanlarin neyden ve neden etkilendigini bilmek, güncel konulara hakim olmak vs vs vs.

0|0
    0|0
    • Ah dostum, halkımız senin gibi bu düşüncende olduğu için bu tarz kurslara ihtiyaç duyuluyor.
      Youtuberdan anladığınız sadece oyun videosu çekmek galiba. Üretkenlik ve film sektörü bu. Kadraj, ses, ışık, senaryo ve yüzlercesi. Bunların neresindesin?

• @RienQuell öyle tabi. Herkes sahneci olamaz ama. Ki bilgisayar ile yapilan şovlar zaten çok amaçlıdır. Yani sahne performansı dedigimiz hem sahnede hem sokakta insanlarla iç içe ve etkileşime girerek yapilan şeyi herkes yapamaz. Burada da devreye bilgisayar giriyor. Adam evinin odasinda dünyadan soyutlanmis vaziyette youtuberlik yapiyor. Ve cokta basarili. İşte dedigimiz gibi adam neyi nasil sunacagini cok iyi kavramiş.

• sanat gibidir bu. oyuncuları da bunları da seri üretime soktular ortalık paralı sanatçı kaynıyor.
    böyle olmaz bu iş, para için oyunculuk yapan, youtuber lik yapanlar kendini belli ediyor. kaliteden falso veriyorlar.
    isteyerek yapmak yerine şimdi, ofis çalışanı gibi sırf maaş için çalışacaklar.
    saçmalık

0|1
    0|0
  • İşim olmaz ama bir onerim var. İdris ustanın videolari ders diye gösterilmeli.

0|1
    0|0
  • Evet isterdim :D 1000 derece sıcak bıçak ve Gülmeme Challenge videoları ile köşeyi dönerdim. Tabii bir de slime ve ölüm şakası yaptım videoları.

0|0
    0|0
  • İnternet oro pusu olmak istemezdim

0|2
    2|0
  • Yurtdışında yapılanları bizim Türk youtuberları taklit ediyor. Yeni içerik üretme diye bir şey yok.
    Gerçekten ustalıklarını sergileyen, youtuberlar var. Onlara gerçekten saygım sonsuz.

0|0
    0|0
  • Ne kaa güzel :D bunun için eğitim mi alınır la :D biraz diline sahip çık gelene geçene buyrun efenim ayağı yap yiter gayri :D

0|0
    0|0
  • bana herkes ol diyor ama oyun pcsi toplucam yazın umarım kafamdaki planı yaparim

0|0
    0|0
  • İstemem

0|0
    0|0
  • :) Gülünç buluyorum

0|0
    0|0
  • Eğitim ücreti verilecekse olabilir :D haha

0|0
    0|0
  • şu an ki youtube kitlesi ne ki? adam akıllı kanal çok az sayıda. boş boş böğürmeler alakasız küfürler, tabi bunları takip edenlerde 13 15 yaş grubu :D
    umarım güzel içerikler üretebilirler.

0|0
    0|0
  • elde ki yetenekli youtuber leri alsınlar.

1|0
    0|0
  • İstemem

0|1
    0|0
  • 5Bin takipcim var zaten youtubede cs go hayranlari felan ama bilmiyorum cikip konusmayi beceremem sanirim😂

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    53

Kızlar Ne Diyor 68

• Cok iyi gençleri iyice internete bağlasınlar ki dünya da olup bitenin farkına hiç varmasınlar, ultra kodomanlarda halkı sömürmeye devam etsin :D Versene bilim eğitimi gençlere o da olmadı yazılımdı webti teknolojiydi aktuer eğitimi ver you tuber nedir?

0|1
    0|0
  • Mesleğim üzerine yardımcı olmak isterim.

0|1
    0|1
  • beliri seviyedeki insanlara eğitimi verilmeli ve hakkını verecek insanlara izin verilmeli.. 10 yaşındaki kız makyaj videosu atıyor ondan makyajmı öğreneceğiz her önüne gelen youtuba açarsa facebook gibi ninelerimize dedelerimize ufak ergenlere kalır youtube

0|0
    0|0
  • işkur önce iş için müracat edenlere iş bulsun bu sonra ki iş.. işkurun hiçbir haberinede inanmıyorum hep yalan

0|2
    0|0
  • Kursun ne üzerine yoğunlaşicagina baktım. Aslinda güzel konular. Youtuberlıktan çok bilişimi kapsayan bir kurs. BEN VARİM 😂

0|0
    0|0
  • istemem

0|0
    0|0
  • istemem

0|0
    0|0
  • Yav o işkur önce insanlara iş bulsun böyle boş işler yapacağına

2|0
    0|0
  • Mantıklı bir yaklaşım olmuş tebrik ederim.
    Mesleki gelişim ve eğitim de gelişen teknoloji çağında uyumlu ve paralel olmalı diye düşünüyorum.

0|0
    0|1
  • Youtuberların bir çoğu kalitesiz geliyor bana.

0|0
    0|0
  • istemezdim

0|1
    0|0
  • hayır valla ben hergün bir kameranın önüne geçip 'merhaba arkadaşlar, bugün bimdeki abur cuburları yeme challenge yapıyoruz!! ' diyip her kelimenin arkasına arkadaşlar getirmek istemezdim :)

0|1
    0|0
  • istemezdim, ugruna youtuber olunacak bir konu göremiyorum :/ olsam baris özcan gibi olmak isterdim ama ona yetisebilecegimi sanmiyorum

0|0
    0|1
  • İhtiyacım yok :)

0|0
    0|0
  • Yutubır yetiştirmeye ne gerek var önüne gelen herkes yutubır bu memlekettte zaten

0|2
    0|0
  • Ben istemem

0|0
    0|0
  • yok bebenin bale pabucu

0|0
    0|0
  • bende başlamak istiyordm kardeşimin 150.000 üstü abonesi var YouTube da tutulurddumdaaaa erkek arkadaşım izin vermiyor

0|0
    0|0
  • Baya para kaldırıyorlar.

0|0
    0|1
  • çok garip ama istemezdim

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    48
Yükleniyor... ;