ARKADAŞLAR BİLGİSAYARDAN ANLAYAN?

Gizli Üye
Benim bir dizüstü bilgisayarım var, ASUS marka 12GB RAM - 4 GB EKRAN KARTI (Nvdia 940MX)- 1TB DEPOLAMA ALANI, bu bilgisayarda sadece LOL oyunu yüklü başka hiç bir şey yüklü değil ama olağan üstü bir şekilde ilk açtığım zaman yarım saate yakın beklemem lazım veri işleyebilmem için, dün ben bu bilgisayara CTRL+ALT+DELETE tuşundan format attım daha doğrusu bilgisayarı sıfırladım (Youtube'da bir videoda izlemiştim Shift tuşuna basılı tutarak yeniden başlatıyorsun full sıfırlayana kadar devam ediyorsun zaten ne olduğunu bilirsin sen.) Abi velhasıl ben bu sıfırlama işlemini yapmadan evvel oyun sırasında bilgisayarım arada donsa da hiç FPS bir anda düşme problemi yaşamıyordum ekran kartı güncel olduğu sürece, dün oyuna girdiğim vakit ekran kartını vs her şeyi güncelledim optimize ettim oyunu, oyuna bir girdim abi sanki 1999 model windows işlemciyle oyun oynar gibi FPS bir anda 140 dan 08-10 aralığına düştü kare kare ilerlemeye başladı ve bunu bir kere de yapmadı atıyorum 20 dk süren bir maçta 5 6 kez ara ara yaptı sonra düzeldi, bir daha yaptı derken sinir oldum kapattım, size sorum bunun bir çözümü var mıdır sence LOL gibi bir oyun için benim gereksinimlerim mi yetersiz kalıyor yoksa bilgisayarımda bir sorun mu var çözemedim şuana kadar hiç termal macun veya içini temizletme işlemi falan da yapmadım anlamadığım için, beni bir kısaca bilgilendirir misiniz rica etsem...
ARKADAŞLAR BİLGİSAYARDAN ANLAYAN?
0
2
Görüşünü yaz