Oynadığınız En İyi, En Korkunç Korku Oyunları Hangileri?

Selam arkadaşlar,
Geceleri pek uyumuyorum, canım sıkılıyor şu pandemi döneminde; haliyle oyunlara verdim kendimi. Korku oyunları çok ilgimi çekiyor. Oynadığınız en iyi korku oyunları hangileri? Tavsiyeniz var mı?

Şimdiden çok teşekkürler!
0 2

Çok Süper Cevap

  • En Korkunç Korku Oyunları Hangileri?

    1- Phasmophobia

    Oynadığınız En İyi, En Korkunç Korku Oyunları Hangileri?

    Henüz yeni bir oyun olan Phasmophobia, çıkar çıkmaz en iyi korku oyunları arasına adını yazdırmayı başardı. Tek kişinin yaptığı oyunda, arkadaşlarınızla veya tek bir şekilde oynayabiliyorsunuz. Oyundaki amacınız, hayaletli mekanlara giderek elinizdeki aletlerle hayaletin türünü öğrenmek. Belli ipuçlarından hayaletin türünü bulabiliyorsunuz. Oyunu Steam üzerinden satın alabilirsiniz.

    2- Blair Witch

    Oynadığınız En İyi, En Korkunç Korku Oyunları Hangileri?

    Karanlık ve kasvetli bir ormanda gerilimin dibine vurmak istiyorsanız size Blair Witch oyununu tavsiye ederim. 2019 yılında piyasaya sürülen oyun, oyuncular tarafından çok beğenildi ve en çok oynanan korku oyunlarından bir tanesi haline geldi. Korkuyu iliklerinize kadar yaşamak istiyorsanız bu oyuna bakabilirsiniz.

    3- Metro Exodus

    Oynadığınız En İyi, En Korkunç Korku Oyunları Hangileri?

    Kıyamet sonrasını konu alan Metro Exodus, aslında serinin diğer oyunlarından sonra oynanması gereken bir oyundur fakat içerisinde yeteri kadar korku ve gerilim olduğu için bu listeye almak istedim. Metro Exodus’a Steam ve Epic Games Store gibi dijital oyun mağazalarından ulaşabilirsiniz.

    4- Outlast 2

    Oynadığınız En İyi, En Korkunç Korku Oyunları Hangileri?

    Outlast serisinin her oyunu bu listeye girebilecek seviyede korkunç ancak son oyununu listeye almak istedim. Oyunda bir gazeteci ve eşinin hamile bir kadının cinayetini araştırmak için Arizona’ya gitmesi konu alınıyor. Sonrasında gazeteci ve eşi ayrı düşüyor ve başlarına türlü korkunç olaylar geliyor. Oynarken korkuyu iliklerinize kadar hissediyorsunuz. Oyunu Steam üzerinden satın alabilirsiniz.

    5- Amnesia Rebirth

    Oynadığınız En İyi, En Korkunç Korku Oyunları Hangileri?

    Korku oyunu denilince akla gelen ilk serilerden bir tanesi olan Amnesia, 2020’de piyasaya sürülen Rebirth oyununda da korkuyu ve gerilimi sonuna kadar yaşatıyor. Bir uçak kazası ile başlayan oyun, korku dolu bölümlerle sizi karşılıyor. Her anı ayrı korkunç olan bu oyunu Steam üzerinden satın alabilirsiniz.

    6- Pathologic 2

    Oynadığınız En İyi, En Korkunç Korku Oyunları Hangileri?

    2019 yılında Ice-Pick Lodge tarafından yayınlanan oyun, diğer oyunlardan farklı bir yapıya sahip. İçerisinde korku ve hayatta kalma barındıran bir macera oyunu olarak adlandırabiliriz. Oyunun hikaye yapısı tamamen sizin diyaloglarınıza bağlı olarak şekilleniyor. Oyuna Steam üzerinden ulaşabilirsiniz.

    7- Resident Evil 2 Remake

    Oynadığınız En İyi, En Korkunç Korku Oyunları Hangileri?

    Capcom tarafından geliştirilen Resident Evil serisinin ikinci oyunu ilk çıktığı dönemlerde büyük bir oyuncu kitlesini çekmeyi başarmıştı. Oyunun grafiklerinin eskimesiyle birlikte 2019 yılında Resident Evil 2 Remake adı altında yenilenmiş görüntüler ile piyasaya çıktı. Oyun zombi istilası sonrasını anlatıyor. Resident Evil 2 Remake oyununu Steam üzerinden satın alabilirsiniz.

    8- Control

    Oynadığınız En İyi, En Korkunç Korku Oyunları Hangileri?

    Remedy Entertainment tarafından 2019 yılında piyasaya sürüldü. Aslında oyun daha çok aksiyon oyunu kategorisine girer ama içerisinde bulundurduğu bazı içeriklerden dolayı korku oyunu listesine girebileceğini de düşündüm. Oyuna Epic Games Store ve Steam üzerinden erişebilirsiniz.

    9- The Evil Within 2

    Oynadığınız En İyi, En Korkunç Korku Oyunları Hangileri?

    Korku oyunlarının usta isimlerinden bir tanesi olan Shinji Mikami, The Evil Within 2 oyununda da oldukça başarılı bir iş ortaya koymuş. Oyunda ana karakterimiz Sebastian Castellonas, ilk oyunda yaşadıklarından sonra psikolojik tedaviye başlar fakat bir türlü bundan kurtulamaz. Sonrasında kendisine ihtiyacı olan biriyle tanışır ve yeni maceralara atılır. Oyun Steam üzerinden alınabiliyor.

    10- Dead By Daylight

    Oynadığınız En İyi, En Korkunç Korku Oyunları Hangileri?

    Gerilim, heyecan ve korkunun içerisinde bolca bulunduğu Dead By Deadlight, 5 kişi oynanıyor. Oyunda bir kişi katil diğerleri ise kaçmaya çalışan insanlar oluyor. Oyundaki amacınız hayatta kalmak. Her anı korku dolu olan bu oyunu kesinlikle denemenizi tavsiye ederim. Oyunu Steam üzerinden satın alabilirsiniz.

    11- Slender: The Eight Page

    Korku dünyasının sembol isimlerinden bir tanesi olan Slender-Man, oyun dünyasına da korku dalında damgasını vurmuş durumda. The Eight Page oyununda Sleder-Man’e yakalanmadan 8 parça kağıdı toplamaya çalışıyorsunuz. Oyundaki tek kural ise arkaya bakmamak. Oyunu Steam üzerinden satın alabilirsiniz.

    12- Alien: İsolation

    The Creative Assembly tarafından geliştirilen Alien: Isolation, 2014 yılında piyasaya sürülmüştür. Oyun başarılı bir korku ve hayatta kalma oyunudur. Oyunda, Alien yani bir uzaylı yaratığa karşı mücadele verirken diğer taraftan kötü insanlarla da mücadele etmeniz gerekiyor. Oyun Steam ve Epic Games üzerinden satın alınabiliyor.

    13- Amnesia: The Dark Descent

    Amnesia serisinin son oyununu yukarıda önermiş olsam da bu oyuna ayrı bir parantez açmak istedim. Bunun sebebi ise eski olmasına rağmen korkunun doruklarını yaşatması. Gerektiği yerde yerinizden zıplatıyor, gerektiği yerde ise içinizi inanılmaz bir gerilim ile dolduruyor. Korku oyunları PC listesinde bulunması gereken bir oyun. Oyunu Steam üzerinden satın alabilirsiniz.

    14- Visage

    Psikolojik korku tarafında önerebileceğim oyunlardan bir tanesi olan Visage, büyük ve eski bir evin içerisinde geçiyor. Oyunun gerçek üstü olaylar üzerine kurulmuş olması korkuyu bir tık arttırıyor. Oyunda amacınız yaşadığınız hikayelerin altında yatan gerçeği ortaya çıkarmak. Bence en güzel korku oyunları arasında yer alıyor. Oyuna Steam üzerinden ulaşabilirsiniz.

    15- Little Nightmares

    Alışılmış korku oyunlarından farklı olan Little Nightmares, korkudan zıplatmasa da atmosferi ile gerilimin dibini yaşatıyor. Oyuda Six adında bir çocuğu yönlendiriyoruz. Etrafımızdaki her şey bizi yakalayıp karanlık bir bölgeye kapatmaya çalışıyormuş gibi geliyor. Oyunu denemenizi tavsiye ederim, oldukça etkileyici bir atmosferi var.

    PC korku oyunları listem bu şekildeydi, umarım işine yarar.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

3 8
  • Amnesia serisi, Outlast, Phasmophobia, Silent Hill (özellikle P. T)

  • Outlast 2

  • Oyun oynamam

  • En korkunç bana göre Merhaba komşu

  • Oyunum korkunç değil

  • revil 2

  • Outlast

  • Call of Duty serisinin Zombi modları. Uykusuz bile bıraktı beni. Hele o heryerden çıkan köpekler , bosslar. Nazi ve japonzombiler.

  • Resident evil 7 biohazard Der susarım.

  • Outlast 2 korkunç ama yaratıklar korkutmuyor oyun yapımcısı oyuna içerik eklemekten çok jump scare eklemiş.

  • 9 yıldır oynadığım en iyi oyun WorldOfTanks en korkuncu outlast2