Bilgisayar alacağım ama hangi marka ve model olmalı?

hesapsahibi
Selam. Uzun süredir bilgisayar arayışındayım. Şu an bir bilgisayarım var modeli HP Pavilion x360 Convertible i5 7. gen. Yaklaşık 4 yıl önce aldım. Almaz olsaymışım dedirtti bana. Üst komşudan daha fazla ses yapabileceği aklıma gelmezdi bile. Normalde bu bilgisayarın hoparlör sistemi baya iyiydi. B&O. İlk aldığım zamanlarda bangır bangır fiyatının hakkını vererek müzik çalıyordu. Son bir iki yıldır fan sesi sanırım bayağı arttı. Ses seviyesini 12 yapınca her şeyi gayet net duyuyordum bu fan sesinden sonra 100 e alsam anca. Hafızası falan da doldu kendi kendine. Marka ve modele göre bilgisayarın kalitesi değişir ama bu bilgisayara dolar yükselmeden önce 7000-8000 küsür gibi büyük bir fiyat verdik ve cidden pişman oldum. Bu yüzden HP bilgisayar tavsiye etmezseniz sevinirim. Ayrıca bir sitede HP'nin Türkiye'de yenilenmiş ürün sattığını öğrendim. Doğruluk oranı ne bilmiyorum ama uzun yıllar Teknosa , Media Markt ve bir kaç yerde daha çalışmış biri yazmıştı. Ayrıca HP'de aşırı bir ısınma sorunu da var. Genel olarak neredeyse tüm modellerde var. Masaüstü bilgisayarda önerebilirsiniz ama tercihim laptoptan yana 9.000-16.000 arası bir bütçem var. Apple da tercih etmiyorum. Bana kaliteli , dış görünüşü kaba olmayan , oyun oynanabilecek -sims 4, valorant, csgo gibi- , ram'i en az 8 olan , hafızası fazla olan kaliteli bir laptop önerebilir misiniz? Ve de bir arkadaşım Asus bilgisayar önerip duruyor ama Dell daha iyi diyenler de var. Aradığım özelliklere uygun bir bilgisayar var mı? Bütçemi aşmamaya özen gösteriyorum ama tamamen harcamak ta istemiyorum. Ama model yazmakta serbest olun lütfen. Apple hariç tüm marka ve modellere açığım
Güncellemeler:
1 yıl
bu soruyu geç görsenizde lütfen tavsiyenizi yazın 5 ay sonra alacağım muhtemelen
Bilgisayar alacağım ama hangi marka ve model olmalı?
4
4
Görüşünü yaz