Vaktinin çoğunu oyun oynayarak geçiren yetişkinleri nasıl buluyorsunuz? Toplum gözünde oyun bağımlılığı çocukluktan ibaretmidir?

1995'li yıllardan itibaren hayatımıza giren ve ilk olarak çocuklara hitap edip sonrasında yetişkinlere yönelik projeler düzenleyen oyun firmaları ve tüm zamanımızı başında geçirdiğimiz zamanlar ve şu zaman...
Bu saatleri ayrıcalık olarak sayan şirketlerin "gamer" adı altında dudak uçuklatan donanımlar üretip piyasaya sürmeleri, kasa toplama hastalığı ve bunu takip eden yaş farketmeksizin oyun çılgınlığını siz sevgili KS sakinleri nasıl değerlendiriyor?

Yan mahalle yakınında bulunan kültür merkezlerindeki söyleşilere ve tiyatrolara kulak asmayarak kilometrelerce ilerideki oyun fuarlarına gidip izdiham derecesindeki kalabalıklara katılan 10-50 yaş arası oyun bağımlılarina Dünya Sağlık Örgütü'nun "Ruhsal Sağlık Problemi" belirtisi olduğunu nasıl karşılıyorsunuz?

Nereden geliyor bu çılgınlık? "Bizim zamanımızda" diye başlayıp "bu kadar oyun çılgınlığı yoktu" şeklinde devam eden aşırı bağımlılık, insanların kendi hayatlarını kazanmasına engel değilmidir?

Oyun uğruna çalışmaktan kaçınıp evde olmayı tercih edenlere bakışınız nedir?
Teknoloji çağındayız ve gayet normal karşılanmalı.
A seç
Çocuğum olursa onu bu tür şeylerden uzak tutacağım.
B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Vaktinin çoğunu oyun oynayarak geçiren yetişkinleri nasıl buluyorsunuz? Toplum gözünde oyun bağımlılığı çocukluktan ibaretmidir?
0
1
Görüşünü yaz