İyi ama Herkes nerede? ( fermi paradoksu ) ?

orangeblackk
Hadi biraz beyin cimnastiği yapalım arkadaşlar. Koskoca evren de yalnız miyiz değil miyiz? Bilim insanları sürekli araştırma yapiyorlar ama şu ana kadar kimseye rastlamadık:) gezegenlere bakıyoruz hiç biri yaşam için elverişli değil. Samanyolu’ndan çıkıyoruz bir sürü galaksi keşfediyoruz bazıları dünyaya benziyor ama gene kimseye rastlamıyoruz. Yani koskoca Evren’de yalnız mıyız gerçekten? Big bang ile olsa bile evren sonuçta herseyin bu kadar kusursuz bir şekilde olacağını zannetmiyorum. Diğer türlü De bir yaratıcı düşününce insan ürperiyor. Ayda uzaylılar var diye iddia ediliyor ama resmî bir açıklama yok. NASA bulsa bile neden bunu saklar? Gelelim UFO mevzusuna. Adındanda anlasılacagı üzere tanımlanamayan cisim ama çok farklı UFO türleri var piyasada. Kimisi ışın şeklinde kimisi uzay gemisi şeklinde. Uzay gemisi şeklinde planlar pek tatmin etmiyor beni, diğer türlü ışık şeklinde olanlar ise ışınlanma yoluyla geldiklerini düşünüyorum ama neden rastlamıyoruz. Acaba insanların hala ulaşamadığı galaksiler de mi yasıyorlar? Aklıma gelmişken Mars’a felan da koloni kuracağımızı zannetmiyorum. En kısa yolculuk bile 150 gün sürerken. Zaten elon amca 4 kişiyi gönderecekmiş gidiş var ama dönüş yok.
İyi ama Herkes nerede? ( fermi paradoksu ) ?
5
1
Görüşünü yaz