Bilim insanları kuantum bilgisayarı ile “zamanı geriye aldı”. Şu an mümkün olsa hangi zamana gitmek isterdin?

Bilim insanları, kuantum bilgisayarı kullanarak zamanın yönünü tersine çevirdiklerini duyurdular.

Araştırmacılar, deneyin elektronlar ve kuantum fiziği kullanılarak gerçekleştirildiğini ifade ediyor ve "En basit benzetmeyle bilardodaki açılış vuruşuyla dağılmış olan topların tekrar başlangıçtaki yerlerine dönmesine benzer bir eylemi gerçekleştirdik" diyor. (NTV)
Bilim insanları kuantum bilgisayarı ile “zamanı geriye aldı”. Şu an mümkün olsa hangi zamana gitmek isterdin?
Konu gerçek anlamda bir zamanın geriye alınması olarak algılanmasın tabi. Kuantum bilgisayarı kullanılarak, sanal bir ortamda bir şeyin birçok farklı olasılıklarının aynı anda hesaplanabilmesinin başarılmasından esinlenerek bunun gerçek hayata uygulanabilirliği üzerine gelişen bir konu.
Peki gerçekten gerçek hayatta böyle bir şeyin mümkün olduğunu varsayarsak sen hangi zamana gitmek isterdin?
Zamanda yolculuk kavramına inanıyor musun?

#asesteknolojisordu

0|0
1211

En İyi Erkek Görüşleri

• kuantum bilgisayarla zamanı geri alınca biz geçmişe gitmiş olmuyoruz. bunu normal bilgisayarlarda da zaten geri alıyoruz. zamanı geri alabilmeleri ve yaptıkları benzetme biraz tuhaf.. yapılan şey aslında açılış vuruşu yapılmış bir bilardo oyununda topları tekrar eski düzenine geri getirmek. böyle bir örnekle açıklanmış.

0|1
    0|0
  • bilincin kapalı olduğu zamansız bir yere, bedenin hem var hem de yok olduğu bir boşluk durumuna ancak koma halinde ki bir insanın farkında olabileceği bir geçiş paneline, aynı zamanda seslerin hem var, hem de yok olduğu bir yere, renklerin birbirine karıştığı toz ve gaz bulutunun tam içine.

0|1
    0|0

En İyi Kız Görüşleri

• Bu da gerçekleşirse zaten en sonunda ölümsüzlüğü bulacaklar. 5 kasım 2019’a direkt gitmek isterdim şu anda

0|1
    0|0
  • Zamanda yolculuk kavramına inanmam. Hedef olayların akışını değiştirmekse ben 2005’e geri dönmek isterdim.

0|1
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

109
  • Dejawunun bunun bir versiyonu olduğu, ruhun bedenden minik bir zaman önce hareket edebildiği kabuk eşdkşyor. 4. Boyut sonuöta zaman. Olmaz demeyeceğim. Olmaz denen her şey anlar sonra olabiliyor..

0|1
    0|0
  • Tarih hocamız sen bundan bir 200 sene önce yaşamalıydın demişti bir 200 sene öncesine dönelim bari

0|1
    0|0
  • Kaldığım yerden devam edeyim ben.
    Geri dönmek istemem.

0|1
    0|0
  • CERN ve NASA nın ilk kuruldukları zamana gitmek isterdim

0|1
    0|0
  • Böyle bir şey mümkün değil gibi geliyor. Mümkün olduğunu varsayalım, 1600'lü yıllar İngiltere'sinde bulunmayı isterdim.

0|1
    0|0
  • Zamanı geri almak için bilim adamı olmak gerekmiyor ki
    Telefonun da, bilgisayarın da zaman ayarları var oradan istediğin tarihi ayarla

0|1
    0|0
  • Şu zamana bakacak olursak peygamber efendimizin yasadigi yillara gitmek isterdim

1|1
    0|0
  • insanlığın ilk tarihlerine bana bir bilet ayarlarsınlar gidip her şeyi ben bulacam

0|1
    0|0
  • 1910'lardan başlayarak şimdiki zamana kadar gelirdim.

0|1
    0|0
  • Zaten ortaçağı yaşıyoruz daha ne kadar geriye alınır zaman

0|1
    0|0
  • Dünyadaki tüm enerji en fazla bir saniye geriye götürür o yüzden çok kasma be

0|1
    0|0
  • Teorik olarakta kuantum fizigine gore zamanı geriye almak mümkün degil ileri o başka

0|1
    0|0
  • 90'lar

0|2
    0|0
  • 90lar 😊😀 90lar müzikleri rahatlatıci

0|1
    0|0
  • 1930.😀

0|1
    0|0
  • Geçmişte ne işim var. Gelecekden bahset bize ustam

0|1
    0|0
  • Belki bir gün olur, teknoloji inanılmaz.

0|1
    0|0
  • Okudum heyecanlandim 1850 lere giderdim

0|1
    0|0
  • 1923.

0|1
    0|0

Benzer Benceler

Yükleniyor...