Apple, Netflix’e rakip oluyor! Sizce Apple dizi ve film sektöründe başarılı olabilir mi?

Apple, Netflix’e rakip oluyor! Sizce Apple dizi ve film sektöründe başarılı olabilir mi?

Apple, uzun süredir çevrimiçi film ve dizi platformu kurmak için çalışmalarına devam ediyordu. Apple, çalışmalarının son noktasına geldiğini "It's show time"(Şov zamanı) sloganıyla duyurdu. Netflix'e dişli bir rakip geliyor!

Teknoloji dünyasının dev ismi Apple, Netflix'e rakip olacağı tarihi açıkladı. İki dev isim, Apple ve Netflix'in rekabetinden ise elbette pratikte kullanıcılar faydalanacaktır. Son yıllarda Apple, alışılagelmiş ürünlerin yanı sıra 'yenilikçi şirket' olmanın gerekliliklerinden biri olarak yeni bir atılıma hazırlanıyor.

Apple, 'It's show time' (Şov zamanı) sloganı ile duyurduğu lansman, 25 Mart'ta yapılacağı açıklandı. Kaliforniya Cupertino'daki Apple Campus'te gerçekleşecek "şov" Apple'ın yeni gövde gösterisi olabilir. Bir süredir çevrimiçi film ve dizi platformu kurmak için yoğun mesai harcayan Apple, bugüne kadar bu proje kapsamında 2 milyar dolar civarında harcama yaptığı belirtiliyor. Apple, yeni çevrimiçi izleme platformunun lansman sonrasında dünya genelinde yayına başlamayı planlıyor.

Apple, Netflix’e rakip oluyor! Sizce Apple dizi ve film sektöründe Netflix kadar başarılı olabilir mi?

#araknesoruyor 🌸

0|2
2016

En İyi Erkek Görüşleri

• Son süreçte birçok köklü kuruluş (The Walt Disney Company, bbc-itv, fox) dijital platformlar kurması ya da kuracak olması Apple'ın işini zorlaştırır.

Diğer bir taraftan uygun ücret ve içerik kalitesi bakımından yeni platformların kurulması güzel olacaktır.

Kimse kimseyi tahtından edemez sadece platformların gelir payları düşecektir. Apple'ın Türkiye'de tutacağını pek zannetmiyorum.

2|0
    0|0
  • netflix'in orta paketi türkiye'de 28 lira apple piyasaya bir 150 liradan falan girer herhalde. Onu da gider sadece iphone, ipad ve imac'lerde izleyebiliriz

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşleri

• Utanmadan diziyi sahne sahne satar bu Apple. Diyalogların da bazılarını kaldırıp onları da satar. Kulaklık girişini kaldıran adamlardan ne beklenir ki?

2|0
    0|0
  • Başarılı olur 😊

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1814
  • Para var huzur apple'da ama başarılı olabilir mi o tartışılır

1|0
    0|0
  • Netflix aylık ücret alır, Apple her dizi/film başına ücret alır.
    Kapitalizmin babası Steve babanın zihniyetiyle dünyanın en değerli şirketi olan firma, bunu yapar ve Netflix'in de önüne geçer..

2|0
    0|0
  • Slogana eklesinler aynı kalite daha fazla ücret ya da kötü kalite yüksek ücret diye Apple müzik’e üye olduk istediğim şarkıyı bulamıyorum kısıtlı seçenekler sırf ses kalitesi canlı diye kullanıyorum yan uygulamaları zaten bilerek ses kalitesinden mahrum bıraktırıyor

1|0
    0|0
  • Eğer bunu başarabilecek olsaydı insanlar Spotify yerine Apple Music uygulamasını kullanıyor olurdu.
    Apple'ın böyle bir yeteneği olduğunu düşünmüyorum.

2|0
    0|0
  • cok zor gunumudekı buyuk rekabetlerın yasandıgı bıde zaten dunyadakı fılm endustırıının dararldıgı donemlerdeyız zor bence

1|0
    0|0
  • Olur.
    Sektör çok gelişti ve yeniden keşfedilecek pek bir şey yok.
    Paran varsa en iyi seti de senaristi de oyuncuları da yönetmeni de tutarsın. Gerisi zaten gelir.

1|0
    0|0
  • İşini üst düzey yapan bir firma, bu kategoride de başarılı olabilir 🙂

1|0
    0|0
  • Steve Jobs yaşadaydı netflix çıkmadan bombayı patlatacaklardı.

1|0
    1|0
  • Telefonu ve bilgisayarı yeterlidir. elektronik aletler konusunda belki 1 yenilik olabilir ama film dizi konusunda çok zor bence..

1|0
    0|0
  • Eğer statu olarak kullanılabilirse basarili olur kesinlikle ozellikle türkiyede :))

1|0
    0|0
  • Kaliteli olduğundan değil marka olduğundan yine para kazanacaklardır

1|0
    0|0
  • apple bence netflix kadar gevşek olmaz korsancıların peşine düşer

1|0
    0|0
  • Müzikte olduğu kadar olabilir ancak. Yer edinir fakat liderliği alamaz

1|0
    0|0
  • Apple bence bu sektöre hiç bulaşmasın Netflix candır onu kimseye değişmem 😂😂

1|0
    0|0
  • Orayadamı el attı bravo valla 😁

1|0
    0|0
  • Evet, başarır daha kaliteli olur öylelikle

1|0
    0|0
  • Daha başarılı olur bence.

1|0
    0|0
  • Sanmiyorum netflix candir :)

1|0
    0|0
  • la bilir. Şimdiden ön yargılı olmayalım :)

1|0
    0|0
  • Bilmem

1|0
    0|0
  • Netflix kadar olamaz

1|0
    0|0
  • Netflixe rakip yok

2|0
    0|0
  • İzlemeye hazırım, iyi olan kazansın.😀

1|0
    0|0
  • Hayır olamaz 🤪

1|0
    0|0
  • Netflix kadar tutulacağını sanmıyorum

1|0
    0|0
  • Olabilir

1|0
    0|0
  • Olabilir.

1|0
    0|0
  • Olmazz

1|0
    0|0
  • Olamaz herkesin bir yeteneği var apple batar

1|0
    0|0
  • sanmıyorum

1|0
    0|0
  • Telefonunu sevmiyorum sitesini de sevmem.

1|0
    0|0
  • 1 film izlemek 50 TL nedeni fragmanında Elma reklamı oluşu 🙄

1|0
    0|0
Yükleniyor...