İnsansı robot ‘Mini Ada’ önce dans etti, sonra kontrolünü kaybedip kürsüden düşerek parçalandı! Peki siz ne düşünüyorsunuz?

Bu sene Akdeniz Bilişim Zirvesi’ nin dördüncüsü düzenlendi. Programda dans etmesi planlanan insansı robot ‘Mini Ada’ ise dans etmeye başladıktan sonra kontrolden çıkarak sahneden düştü ve parçalandı.

Oysaki her şey güzel başlamıştı 🌸
Oysaki her şey güzel başlamıştı 🌸

Ama Konya’da üretilen Mini Ada’nın gösterisi çabuk bitti 😯
Ama Konya’da üretilen Mini Ada’nın gösterisi çabuk bitti 😯

İnsansı robot ‘Mini Ada’ önce dans etti, sonra kontrolünü kaybedip kürsüden düşerek parçalandı! Peki siz ne düşünüyorsunuz?

Twitter kullanıcıları olayın ardından tabiki boş durmadı, Mini Ada’ya insanlığın ağır geldiği ve Mini Ada’ nın failing stars (düşme) akımına uyum sağladığı gibi tweetleri havada uçuşturdurlar.

Peki siz yurt dışında oldukça başarılı robotlar üretilirken, ülkemizde teknolojinin daha robota dans kontrolü sağlatacak kadar gelişmemiş olması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Peki siz bu olayı ciddiye almayı mı yoksa dalgaya vurmayı mı tercih edersiniz?

#araknesoruyor 🌸

0|2
519

En İyi Erkek Görüşleri

• Kim üzdü bu robotu

Kesinlikle yurtdışındaki boston dynamics robot bunun bir örneği zaten sektördeki lider.

2|0
    0|0
  • bir anda yurt dışındaki robotlar gibi hareket etmesini beklemek için hayalperest birisi olmak gerek robot üretiminde güzel adımlar atılmış geliştirilirse bir gün yurt dışındakiler gibi olabilir

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• O robot ada insan da olabilirdi sahnede kaza geçirip düşebilirdi. Abartıldığını düşünüyorum. Ülkemizde başarılı işler yapılır benim inancım var sadece yurt dışında şartlar bizim ülkemizde olmadığı için daha ağır işlicek.

1|0
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 17

• Ne düşüncez allahın adını verdim ne ne ne? Telefon bataryası şişince patlıyor telefon da intahar mı ediyor sence

0|0
    2|2
    • Soruyu detaylarıyla birlikte, tam olarak okuyalım ve ona göre yanıtlar verelim lütfen.

• Platini meme yapmıştır onun yaaa ah kıyamam. :(
    Platinini zımparalayın geçer o. :D

1|0
    0|0
  • Bi' düşüncem yok, talihsiz bi' an sadece.

Şu twitter da iyice, her b*ka atlayan niteliksizler kazanına döndü.

1|0
    0|0
  • heyecan yaptı çocuk... :) bir iki güncelleme ile kendine gelir

1|0
    0|0
  • Geç başladık, Boston robotics en az 10 yıldır uğraşıyor

1|0
    0|0
  • İlk geliştirdiğin prototipi satarsan böyle olur.

1|0
    0|0
  • Üzdü. 🙄

1|0
    0|0
  • Iron Man filmimden bir sahne geldi aklıma 😃

1|0
    0|0
  • Utanıyorum artık

1|0
    0|0
  • robot bunların neyine ya hahahahahaa

1|0
    0|0
  • Yerler sabunlu canım ayağı gaymı ş garibanın 😂

1|0
    0|0
  • Bende bunu anlamiyorum

1|0
    0|0
  • Dahasi da olacak

1|0
    0|0
  • Yeter artık demiştir

1|0
    0|0
  • robot aklı kalbı de yok nasıl heyecan yaptıkı :)

1|0
    0|0
  • Bana ne bundan.

0|0
    0|0
  • sen ne düsünüyorsan onu

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• sunum yaparken ben
    ahahah çok iyi be

1|0
    0|0
  • Utanç

1|0
    0|0
  • yazik ya allah rahmey eylesin

1|0
    0|0
  • Daha adında hayır yok, ada nedir yani?

1|0
    0|0
    • 7gün

Dünya’nın ilk bilişim programcısı Ada Lovelace adlı bir kadın, teknolojinin kaderini değiştirdiği kabul edilir. Bilişimciler o yüzden ‘Ada’ ismini çok severler ✔️

• 7gün

Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. 🙏 Ama isim cidden anlamsız. Ağda der gibi. 😂

• 7gün

Rica ederim 🌸😂

Yükleniyor...