Türk Telekom, AKK devrini bitirmemeye kararlı, ne düşünüyorsunuz?

Türk Telekom, AKK devrini bitirmemeye kararlı, ne düşünüyorsunuz?
Türk Telekom’un kullanıcılarına gönderdiği bilgilendirme metnine göre kullanıcıların herhangi bir onayı olmaksızın AKN’li sınırsız tarifeler, kotalı tarifelere dönüştürülüyor. Örneğin 150 GB AKN’li 16 Mbps sınırsız internet paketi tarifesi, kullanıcıların izni olmadan 150 GB kotalı pakete dönüştürülüyor. Kota bittikten sonra Türk Telekom’un ücretsiz ve sınırsız ek paketi devreye giriyor. Ek pakette ilginç bir durum var. Ek paketin internet hızı, tarifenin internet hızından daha düşük. Yani 16 Mbps kotalı pakete uygulanan ücretsiz ek paketteki 8 Mbps hızında internet sunuyor.

Ana paket hızı > Ek paket devreye girdikten sonra düşeceği hız:

-8 Mbps > 5 Mbps
-16 Mbps > 8 Mbps
-24 Mbps > 10 Mbps
-35 Mbps > 20 Mbps
-50 Mbps > 35 Mbps
-100 Mbps > 35 Mbps

Benim 16 mbps mesela aknden sonra 5'e düşüyordu, şimdi 8 ' e düşer.
İsim değişikliği yapmışlar.

Muhtemelen gece tarifesi vardı malum, akn işlemiyordu 2-8, onuda kaldırırlar akk hızını arttırdıklarından.

Geçmiş olsun Türk telekom yine açıkça milletin zekasına hakaret etti,
Güncellemeler:
Ancak kullanıcılara iletilen bilgilere göre Türk Telekom, AKN yerine farklı bir yöntem ile kullanıcıların hızını düşürecek.

BTK’nın kararına göre bu hızların düşmeden devam etmesi lazım. Türk Telekom'dan yapılan açıklamaya göre, durumun sözleşmeye aykırı olmadığı, sözleşmede 5Mbps yazmasına karşın Türk Telekom'un kullanıcı lehine olacak şekilde 8Mbps olarak süreci uygulayacağı belirtildi.
Turknet durumla alakalı açıklama yapmış, kullanıcılarına böyle bir sistemin turknette olmayacağını, aknin asla turknette yer almayacağını tekrar belirtmiş.

0|0
010

En İyi Erkek Görüşleri

• Türkiye’de internet rezil valla Ronaldo’ya verdikleri para ile tüm ülkeye fiber hat döşenirdi. İstanbul’un 2-3 mahallesine döşeyim tüm kullanıcılara yedirmeye çalışıyolar. Ayrıca fiyatlarda tavan (tüm operatörler için) gene en ucuzu TT ama en sorunlusuda aynı zamanda. Ben 1 hafta önce 6 yıllık TT’yi kapattım Turknet’e geçtim bağlayacaklar bakalım, TT altyapısında ama AKN yok.

0|0
    0|0
  • Türk telekom internet hattımı iptal ettim şu an kablosuz kullanıyorum 40 lira veriyorum sınırsız kota yok

0|0
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 8

• Allah'ta onları daş etsin daş.
    zaten verdiğimiz paraların karşılığını alamıyoruz.
    bir de çıkıp sağda solda gövde gösterisi yapıyorlar.
    ne alt yapı var ne arge...
    yazık yemin ediyorum yaa...

0|0
    0|0
  • 2 yıldan beri bekliyoruz ama belliydi bu işin altında başka bir işe olacağı...
    Bunlardan cidden bir bok olmaz.

0|0
    0|0
  • Helal olsun derim, böyle cahil #makarna beyinlerle aynı Ülkede yaşarsan gelen vurur giden vurur..

0|0
    0|0
  • AKK. nin kalkması su şartlarda zor sırf Erdoğan'ın gönlü olsun diye yapılan çalışma

0|0
    0|0
  • Yıllardır bir kaldırmadılar ya.

0|0
    0|0
  • Adamlar ince ayrıntısına kadar planlamış

0|0
    0|0
  • 2019 akk kalkacak btk açıkladı

0|0
    0|0
    • süperonlile geçerim snırsız 25mps 230 tl

• yok sistem şu, bir kotaya dönüştürüyorlar o dolunca sınırsız ve ücretsiz tarifeye geçiyorsun atıyorum 150 gb 16 mbps kullandın, kota dolunca 8 mbps sınırsız o mantık akk aynen devam yani

• kotasız internet pahalı

• Ne diyebiliriz ki

0|0
    0|0
Yükleniyor...