Teknolojik gelişmeler insanların karakterlerini değiştiriyor mu?

Teknolojinin bu denli gelişmesi, araştırma yapabileceğimiz alanların çok genişlemesi insanların karakterini, görgü ve kültür seviyelerini etkiledi mi sizce?
Teknolojik gelişmeler insanların karakterlerini değiştiriyor mu?

#BenşiiDiyeceksiniz

1|3
3646

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 46

• Gercek yuzlerini ortaya cikarir cogu zaman

1|1
    0|0
  • Teknolojik gelişmeler olsada kafa yapımız sabit. Adam ekonomik Abd ye ambargo koymak için abd malı apple ın ürününü çekiç ile parçalıyor! Sizce böyle bir anlayışı olan toplumda teknoloji olsa ne olmasa ne. Önce bu kişilerin kendini geliştirip ardından teknoloji yi anlaması lazım değerli arkadaşım. Güzel post için teşekkürler.

1|0
    0|1
  • Tembelleştirdiği bir gerçek ve bence teknolojide insanın karekterini etkiler yeni nesil teknoloji manyağı olmuş bencilleşmiş hal hatır sorulmuyor görgü sıfır kültüre gelince ise teknoloji internet biraz evrensel olduğu için kendi kültürümüzden çok batının kültürünü öğreniyoruz çünkü bu teknolojinin abisi onlar adamlar satıyo bize bu işi inceden farkında değiliz keza çocuklarımız sokakta oyun yerine evde tabletle oynuyor asosyal olarak nasıl bir etkisi olmaması beklenir ki zaten

1|0
    0|0
  • Bu da laf mı? Özellikle genç kardeşlerimiz uygulama diye adlandırdığımız programlara göre hayatlarını şekillendiriyorlar. Soruları sen de görüyorsun. ''Bir çocuk var. Filan uygulamadan fotoğrafını beğendim ama o benimkini beğenmedi. Sizce beni sevmiyor mu?'' Bu tip arkadaşlar o çocuğun belki bir sıkıntısı olabileceğini, telefona pek bakma şansının olmayacağını, belki de çok daha farklı sebeplerden o programı artık kullanmadığını düşünemeycek kadar beyinleri sulanmış durumda. Kaldı ki uygulama dediğimiz şey sanal, zahiri, gerçek olmayan bir görüntüden ibaret. Sanal bir ortamda fotoğrafının altındaki beğen seçeneğine tıklasa neee tıklamasa ne. Bakalım gerçek hayatta seni görse beğenecek mi?
    Hangisine göre yaşayacağız. Gerçek hayatta yüzümüze bakmazken paylaşımlarımız beğenenleri dost mu bilelim? Yoksa internet ortamında hiç rastlamazken ihtiyaç duyduğumuzda yanımızda olanları mı dost bilelim?

1|1
    0|0
  • Evet, elimizin altında her tür imkan var. Baya tembelleştiriyor.

1|0
    0|0
  • Tarihe bakıyorum, açıkcası karakterde, davranışlarda pek bir fark yok.
    Zekâ seviyesi düşük insanların sayısı çok.
    Bir de sisteme uyan insanlar daha fazla.

1|0
    0|0
  • Ne yaparsan yap karakter değişmez. Sadece karakterini sergilediğin mecralar değişir.

1|1
    0|0
  • değiştiriyor. kızların rahat koca bulmasını sağlıyor.

1|0
    0|1
  • Karakter değil belki, ama teknolojinin artmasıyla kültürel bir değişim sağlandığı malumdur.
    Eskilerin dediği gibi eşşeklik ise baki kalır.

1|0
    0|0
  • Evet, herkes sosyal medyada yaşar oldu.
    Kimse olmasa da olur diyip yanlızlaşıyor insanlar. Bencillik had saffahada.

1|0
    0|0
  • Valla gevşek insan doldu etraf herkes birbirine yürüyo 😂

1|0
    0|0
  • Alışkanlıklar değişiyor... ama dönüp dolaşıp aynı yere gelme arayışı var... sohbet muhabbet..

1|0
    0|0
  • İnternet hayatımı çok fazla değiştirdi. Yapmayacağım şeyleri yaptırdı.

1|0
    0|0
  • Değiştiriyor gecen 60 lı yaşlarda iki teyzenin tlf larının kaç gb olduklarını tartışırken duydum

2|0
    0|0
  • Evliler aldatıyor bekarlar rahat durmuyor anne baba çocuğunu ihmal ediyor

1|0
    0|0
  • Hemde nasıl bir eski Türk toplumuna bak birde şimdiki 🙂

1|0
    0|0
  • Tabiki kısmende olsa değiştirir.

1|0
    0|0
  • Bilimsel araştırmanın sencesi bencesi olur mu?

0|0
    0|0
  • Değiştiriyor gadasi

3|0
    0|0
  • Kültür seviyesi arttı tabi ki

1|0
    0|0
  • Erkeklerden görüşlere devam
    26

Kızlar Ne Diyor 36

• Bence kötüye gidiyor daha çok. Arkadaşlarımla dışarı çıkıyorum oturuyoruz ama karşımda telefonla oynuyorlar. Telefonla oynacaksınız niye dışarı çıkıp boşa para harcıyorlar ! Karşında ki insana da saygısızlık üstelik.

2|0
    0|0
  • he ne demezsin çok değiştim anca geriledim hiç bir faydası olmadı ne zaman insanların ortamına karıştim o zaman iyi hissettim hem burası kendi kimliğimizle bile duygularımızı açığa vuramayacak kadar kötü.

1|0
    0|0
  • Etkiliyor bu da can sıkıcı bir durum. Sanki olmazsa yokuz gibi.

1|0
    0|0
  • Kesinlikle degistiriyor. Bencil tembel herseye kolay ulasir ve kolay bikar duruma getiriyor.

1|0
    0|0
  • insanlara olan güvenimi yok etti resmen, etkilemek az kalır yanına

1|0
    0|0
  • Değiştirmemelii.
    İnsan karakter'inden ödün vermemelii.

1|1
    0|0
  • Değiştiriyor tabiki. eski insanlara bakınız anlarsınız.

1|0
    0|0
  • Evet artık tahammül sınırı yok. Kimse kimseyi dinlemiyor.

1|0
    0|0
  • Evet heleki şu TikTok dan sonra herkes belli etti kendini

1|0
    0|0
  • Teknolojinin getirileri insanları çift karakterli yapıyor

1|0
    0|0
  • Etkiliyor tabi

1|1
    0|0
  • Bazi yönde iyi etkiledi bazı yönde ise kötü evet.

1|0
    0|0
  • Eed etkiliyor hem de aşırı derecede

1|0
    0|0
  • Hayır

1|0
    0|0
  • Hangi karakter?

1|0
    0|0
  • Evet , değiştiriyor sanki.

1|0
    0|0
  • Evet. Olduğu gibi olmaktan çıkarıyor

1|0
    0|0
  • Değiştirdi bile

1|0
    0|0
  • Etkilediğini düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • Kesinlikle değiştiriyor. Asosyal olabiliyoruz.

1|0
    0|0
  • Kızlardan görüşlere devam
    16
Yükleniyor...