İnternetten yayın lisansı için MİT ve Emniyet'ten izin koşulu geliyor. Bu uygulamanın artı ve eksileri neler olabilir?

RTÜK ve BTK uzmanlarının hazırladığı taslağa göre, internetten yayın lisansı için MİT ve Emniyet'ten izin koşulu getiriliyor.

Cumhuriyet'ten Sinan Tartanoğlu'nun haberine göre, tüm radyo-tv yayınları, platform yayınları ile Netflix, Blu TV gibi 'IPTV' formatındaki yayınlar 'denetim, erişim engeli, lisans iptali' gibi geniş bir sansür çarkının içine alınıyor.
İnternetten yayın lisansı için MİT ve Emniyet'ten izin koşulu geliyor. Bu uygulamanın artı ve eksileri neler olabilir?

İnternetten yapılan yayınlara, radyo ve TV'lerde olduğu gibi para cezası değil mahkeme kararı ile karartma cezası öngörülüyor.

Cumhurbaşkanının yayın yasağı yetkisi, internet radyo-TV'lerini de kapsayacak. Bireysel iletişim için yapılan görüntülü ve sesli yayınlar denetim dışı bırakılırken scope ve vekil yayınlarının durumu belirsiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise;, "İnternet kafeler vardı şimdi iş evlerde kurulur hale geldi. Zehir evin içine girmiş vaziyette. Bu tehlikeden kurtulmamız lazım" diye konuştu.
Kaynak:Sputnik

2|0
612

En İyi Kız Görüşleri

En İyi Erkek Görüşleri

• İşlerine gelmiyor hep sansür hep sansür ağız tadıyla bir şey izleyemiyoruz şu ülke de zaten iyice cıvıttılar.

0|0
    0|0
  • Burada bence yayınlamadan izin alınacak öyleyse.

4|4
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 4

• Herşeye burunlarını soksunlar aman eksik kalmasınlar... bezdirdiler ya bıktım ciddrn bu ülkenin saçmalıkarından. sırf vergi almak için değilse bende bir şey bilmiyorum..

0|2
    0|0
  • Denetim evet ama boyutu ne kadar olmali onemli kismi

0|1
    0|0
  • Açılın ben Efbiay ajanıym: p

0|0
    0|0
  • Soruya fransızım ben

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Sanal ortam bataklığını düşünecek olursak iyi bir şey...

0|0
    0|0
  • Sıra oraya gelmişti her dert bitti tabi.
    Eline sağlık bilgilendirme için..

0|0
    0|0
  • İlk kez duydum. Umarım gerekçeleri objektiftir haklıdır...

0|0
    0|0
  • Lan derken bile sansür olcak artık internet dizilerinde bile

0|0
    0|0
  • Saçmalıktan başka bişey değil

0|0
    0|0
  • Sacmalik

0|0
    0|0
  • 2 kat filtre himmm 🤔