KScanlar Her Gün Pürüzsüz Bir Cildin Sırrını Çözdü!
Kapat

Uzay Madenciliği Dönemi Yaklaşıyor

masterberke

Uzay hakkında ufakta olsa araştırma yapmış insanlar bilirler ki, dünyada bulunan değerli madenleri uzayda da bulunmaktadır. Henüz okyanusların derinlikleri bile tamamen keşfedilememişken, insanoğlu uzaydaki madenlere gözünü dikti.

Uzay Madenciliği Dönemi Yaklaşıyor

Bu konunun son dönemlerde gündeme tekrar oturmasını sağlayan şey ise, keşfedilen bir asteroid. Jüpiter ve Mars'ın ortasında keşfedilen bu asteroidin üzerinde bulunan değerli madenlerin değeri yaklaşık 10.000 katrilyon dolar. Yaklaşık 73 trilyon dolar olduğun bildiğimiz dünya ekonomisine oranla ne kadar değerli olduğunu anlayabilirsiniz.

İşte NASA keşfettiği bu devasa değerdeki asteroide ulaşıp üzeride değerli madenleri dünyaya getirmenin planlarını yapıyor. Bununla ilgili bir projesi var ve 2022 yılında bir uzay aracı gönderecek. Yaklaşık 3 yıl içinde asteroide ulaşması beklenen araç bu madenleri dünyaya nasıl getirecek henüz bilinmiyor.

Burdan yola çıkarak, yakın gelecekte uzay seyahatlerinin sıklaşacağını ve bu asteroid gibi keşfedilecek diğer astereoidlerden dünyamıza değerli maden taşımacılığı yapılabileceği rahatlıkla hayal edilebiliyor.

Gözlerinizi kapatın ve jetgiller çizgifilmindeki gibi bir hayatın bizi beklediğini hayal edil :)

Uzay Madenciliği Dönemi Yaklaşıyor
0
0
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

00

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

YÜKLENİYOR...