Seçime katılma hakkı engellenmesin diye CHP Milletvekilleri fedakarlık etti. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

24 Haziran 2018'de yapılacak seçime girip giremeyeceği tartışılan İYİ Parti B planını devreye soktu. CHP'li 15 milletvekili istifa ederek İYİ Parti'ye katılacak. Bu hamleyle İYİ Parti'nin Meclis'te grup kurarak seçime girmesi sağlandı. CHP'li Altay yaptığı açıklamada istifa eden milletvekillerini duyurdu. Parti sözcüsü Tezcan ise, "Seçimde yarışları ortadan kaldıracak hiçbir şeye müsaade etmeyiz" dediSeçime katılma hakkı engellenmesin diye CHP Milletvekilleri fedakarlık etti. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

1|2
3276

En İyi Erkek Görüşü

• akp iyi parti secimlere girsin diye kurultay süresini 6 aydan 3 aya indircek ka nun önermişti. mhp mi ne karşı cıkmış herhalde. böyle dönek adamlarla siyaset olmaz. iyi parti yerine hdp olsa onada gecerler. safı belli değil kendileri adam cıkaramayıyor koskoca chp iyi partiye sıgınıyor

6|2
    1|2
    ARTIK GEÇERLİ BİR GÖRÜŞ DEĞİL

En İyi Kız Görüşü

• 1- İyi Partinin seçime girmesini engelleyecek olan yok
    2- O Vekiller kendi istekleriyle gitmedi Kılıçdaroğlu gönderdi
    " 2 ay sonraki seçimde sizi Milletvekili adayı göstermem, biz Meral hanımla anlaştık O aday yapacak sizi " dedi adamlar mecburen gitti

KILIÇDAROĞLU başka partiye adam gönderene kadar adaylarının kim olacağını açıklasın

" Cumhurbaşkanı adayı oluyorum ulen " desin
    Birkaç ay önce " çık karşıma " diyordu
    Aha 2 ay sonra seçim var, çık karşısına da görelim

2|6
    3|2
    ARTIK GEÇERLİ BİR GÖRÜŞ DEĞİL

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 75

• 7 göbek CHP li olarak oyumu zaten Mersl abla ya verecektim. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır diyen CHP seçmeni demokrasinin ayakta kalması için her seferinde kendinden başka partiye oy vermek zorunda kalan bilinçli seçmendir. Bu kararı bir CHP li olarak takdir ediyorum. Demokrasiyi katledenler utansın. Herkesin söz söyleme hakkını engelleyenler utansın.%1 bile temsil edilmeli seçim barajı tamamen kalkmalı.

4|3
    1|0
  • Sahsen İYİ partiye oy vericem
    Bu ülkeye erken seçimden vs herseyden once rte nin karsisinda dimdik durabilecek bir yiğit lazim

4|6
    1|1
  • Geçmişte yapılan büyük hatalardan ders almış bir CHP bugün Türk halkının tamamını düşünmüş ve büyük bir fedakarlık almıştır. Bunu görmezden gelemeyiz.

5|5
    2|3
  • ne olursa olsun mhp yüzünden yine akp kazanacak insanlar geçinemiyoruz diyorlar yinede akpyi seçiyorar

7|4
    2|3
  • MHP den ayrılıp milliyetciliği iyice ayaklar altına aldılar deyip 8 aydır ortalarda dolanıyorsun şimdi sol bir partiden sırf cıkarların için yardım alıyorsun o istifa eden vekillerde chp de işe yaramayan gereksizler grubu senelerdir cık karşıma diyen kılıçtaroğlu erken secim sözü geçince bülent ersoydan daha erken döndü millet sandıkta kime basacağını karıştırdı 😂😂

0|2
    3|5
    • Seçimler den hemen sonra hodri meydan okuyup erken seçim diye bağıran kılıçtaroğlu şimdi neden karşı anlamıyorum

• Yani adam vasıfsız birilerinin kuklası biliyor bu ülkeyi yönetemeyeceğini ama ona oy verenler anlamadı hala

• Yorumlara bakıyorum da arap aşıkları hükümet yancıları basmış :D yav he he korkaklık. Siz zaten fosil bahçeliyi süs bitkisi olarak yanınızda taşıyorsunuz di mi? :D

4|3
    0|0
  • Ben iyi partinin seçime katılmasını gerekli görüyordum. Öyle ya da böyle seçime katılıyor olması iyi oldu.

4|3
    0|0
  • dünya tarihinin en kötü muhalefet partisi olmaya aday, öyle ki R. T. E senelerdir bu parti sayesinde oy alıp, iktidar mücadelesini en ufak ter atmadan kazanıyor.

2|2
    2|0
  • Mhp akpye destek olunca bisey olmuyorda chp iyi partiye destek oluncami kiyamet kopuyor bence iyi yapmislar😉

5|2
    4|3
  • Bunlar tam bir enayi zaten kendileri oy alamıyor bide bölünüyorlar neyin kafası bu anlamıyorum...

4|4
    4|4
  • ulkenin geldigi hale bakin. normalde koalisoyonlar secim sonucuna gore olur bizde masallah tam tersi. ya herseyi gectikde 1 bucuk sene olan secimi 2 ay icinde yapmak nasil biseydir? daha partilerin adayi bile yokken. yazik oluyor mis gibi ulkemize cok yazik (kes lan fedöcu yazarlar simdi).

1|0
    0|1
  • ne alakası var be? zaten katılacaklardı hep şov hep şov. Hdpyi destekle Fetonun partıs Meral Gülenı destekle hep aynı tiyatro. sonra neden akp kazanıyor. tabi akp kazanırr...

3|2
    5|5
  • 2 ay gibi kısa sürede seçim yapılacak.
    Bir taraftan ülke 2019 a dayanmaz çöker batar diye,
    Diğer taraftan oy kaybediyorlar ve İYİ partinin bu kadar iyi karşılanacağını düşünemiyorlardı.

Chp ve İYİ parti tek aday çıkarırsa çok güzel olur.

2|1
    0|0
  • buda demektir ki chp nin adayı meral akşener. 2. ekmeleddin vakası hayırlı olsun.

6|3
    4|2
    • Akıllanamadılar hala. 😆

• Konuşup prim veriyoruz aslında. Boşverin yazık "atamın" kemikleri sızlıyor. Buna acıyorum saaadece.

• Diyorumya işte gülüp geçiyorum sadece

• bunlar da solcu mu sağcı mı ne book oldukları belli değil

4|4
    7|2
    • Cumhuriyetçi.

• @pentin bırakın bu boş lafları
      bu kamal olduğu sürece chp ye gün yüzü yok bunu bildikleri için saadete iyi partiye hdp ye yalakalık yapıyorlar
      yine de başaramayacaklar
      chp nin zihniyeti değişmeden bu ülkenin iktidarı değişmez

• Sjdjsjjs bisi desem olay admin tartisiyora doner neyse.

• Abi o değilde biz bunları siyasetçileri niye hep görüyoruz arkadaş seçiyoruz gönderiyoruz gidip iyi kötü işlerinizi yapın ve milleti 5 sene rahat bırakın seçimlere kadar unutturun kendinizi

Niye tvde gazetede orda burda görüyoruz okuyoruz yok şu milletvekili şuraya gitti Başbakan surayi açtı yahu
    bir rahat verin mevzuatta görevleriniz yazıyor gidip onu yapın olay olmayın magazin olmayın bunlari yaparak önde olmayın amaç ne ya ünlü olmak mi görev yapmak mı

0|0
    2|2
  • Öyle olmaz böyle olur dediler, hayırlısı olsun bakalım.

4|3
    0|1
  • Son yıllarda gördüğüm en onurlu hareketlerden biri, gerçekten tebrik ettim.

6|1
    4|3
  • Adı sanı duyulmamış adamları iyi partiye kitlediler. Madem öyle genel başkan Yardımcıları grup baskanvekillerini gönderselerdi.. Meralin bu ülkede alacağı oy
    %3 boşuna gaza gelmeyin. Adam gibi bir aday bulun. Bu hareketler Tayyip Erdoğan i %60 ile iktidar yapar.

1|0
    4|3
  • millet ne derse o olur evelallah , niyeti halis olan kazansın oyun oynayan sandığın dibine batsın , diye dua edelim

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    55

Kızlar Ne Diyor 31

• Seçime girecek mi girmeyecek mi birilerinin lütfuna kalmisti. CHP tarihin en buyuk kıyağını yaparak cumhuriyete ve insanlarin seçim hakkina sahip cikmis. Helal olsun.

5|4
    7|3
  • Chp'yi bu yüzden çok seviyorum. Artık tayyip lütfetti de girdiler muhabbeti çeviremeyecek akp'li güruh. İyi parti'nin seçime girmesini engelleme şansları da kalmadı. A haber izleyeyim bu akşam da eğlenirim biraz. :D

3|0
    1|0
  • Her şeyden evvel eğitimin hiçe sayılması bana çok dokundu tamam anladık seçim falan ama oyuncak ettiler her şeyi bir salın artık be

2|1
    0|0
  • Abi merale telefonla konuşsun sms atsin diye 1.5 trilyon gitti bunlara ülkeyi versek ülkeyi satarlar lan. Gözünüzü açın.

2|2
    2|5
    • Şimdi nelerimiz gidiyor bunu da takip ediyor musun küçük hanım? (Şeker Fabrikaları, Arap şeyhlerine peşkeş çekilen Türkiye toprakları vb.)

• onların kalpleri mühürlü ne anlatırsan anlat bu olmaz, metroda bir solcu chp li yani bana dediki kardeşim tayyip bu ülkeyi altın suyuna batırsa bize her gun bir kilo altın bağışlasa yinede istemiyoruz sevmiyoruz yani adam kör olmuş devlet düşmanlığı ne hale getirmiş onu, şimdi amerikanın işgaline zarı olanlar var yeterki tayyip gitsin

• Aynen öyle tayyip sanki analarini s...

• Siyasette görmek istediğimiz hareketler bunlar😍🙏🙏

3|0
    0|0
  • İyi parti fena geliyor..
    Bakalım erken seçimde ki planlar nasıl yıkılacak 😄

3|0
    0|1
  • Hep kendi ayaklarina sıkıyorlar inatla AKP kazansın istiyorlar 😑😑

0|1
    2|1
  • Hicbir partinin sağlam olduğunu düşünmüyorum hepsinde bir b*kluk var

0|1
    3|0
  • Kisiler degismedikce partilerin adinin degismesi hicbirseyi degistirmez sahsi adima.

0|0
    1|0
  • Yine kötü art niyetli partilerinin kötü itifakı olucak bu seçimdede hak eden kazansın...

0|0
    1|0
  • bu iyi partinin başındaki kadın çiller döneminde mafya ilişkilerini idare etmiyormuydu?

0|0
    3|0
  • Hadi bakalım hayırlısı

4|2
    3|0
  • Hepsi batsın allah kahretsin hepsini.

0|3
    4|4
  • Körler sağırlar birbirini ağırlar xd

0|1
    4|4
  • helal olsun