Şarbonlu et yememek için?

Biliyorsunuz s”alaklar ülkenin başındakiler bu şarbonlu etleri kurbandan beri başımıza bela etti çoçuğun biriside ölmüş gerçi ben hayvanların etlerin falan denetlenmeden ülkeye sokulduğunu duydum millet hastalanınca başlamış ş*refsizler anladık üretemiyorsun da ya da üretmek istemiyorsun da niye ordan burdan getirdiğin hayvanı kontrol etmiyorsun? Öyle pek haber de yapmıyorlar bu durumu rezil olmasınlar diye zaten ülkenin %50 si a haber izleyip mehter çalıyor şimdi ben uzağa gidiyorum orada okul okuyacagım ama yemekhane okul falan yemek yicem ailem zaten etobur sürekli et yerler her seye et koyuyorlar ne yapacagım şarbonlu et nasıl anlaşılır? (Gereksiz konuşacaklar yazıp daha fazla sinir etmesin beni)

0|0
516

En İyi Erkek Görüşleri

• su katılmamış serefsiz bunlar olduğu için denetleme yapmıyorlar. gümrüklerde ne kadar rüşvet döndüğünü bilsen, kafayı yersin. adamların bu ülke insanını, bu ülke insanının eğitimini, bu ülke insanının sağlığını, geleceğini düşünüyorlarsa, en adi serefsiz insanım. hepsi hırsız istisnasız. hepsi sahtekar dinci, bunlara oy verenlerde sahtekarlar, tamam insanız beşeriz hata yaparız, verme abi ikinciye oy, niye veriyorsun? bu kansızlar olmadan önce iktidar dininimi yaşamadın, kafir mi oldun, onlar sayesinde mi müslüman olduk? her seçim öncesi bombalamalar olmadığımı? korku panik havası estirilmedi mi? Rusyanın, eniştesinin haberi oldu darbeden, bir onun olmadı, marmaristeki yazlıktan istanbula bunu kaçıran tüm ucak personeli vatan haini çıkmışmış, adamlar gerçekten vatan haini olsaydı ucakta elinin altındayken işlem yapamazmıydı? adam zeka geriliği olan insanlar sayesinde iktidar ve buna oy verenlerde halen müslümanım diyen embesiller. zerre kadar denetim yok, heleki akliysen sana herşey serbest, daha yeni 400 milyarlık ucak aldı. neymiş katar emiri hediye etmiş. hediye rüşver demektir, o mevkiide birisi bu hediyeyi alamaz. velevki hediye olsun. 9 şehide şarbon çıktı, ben iki kere bu konuda yazı yazdım soru sordum kimse iplemedi bile... Ateistler bu kadar adilik yapmaz..

0|1
    1|2
  • ailene diyeceğim bir şey yok tanıdıkları yerden yetiştirilişini gördükleri yerden et temin etsinler , yani kasaptan marketten vs. almasınlar.
    yemekhaneye gelince , etli yemekler tüketme.
    onun yerine protein barındıran acı fasülye tohumu , mercimek gibi besinler tüketmeye bak. en azından şu mevzu gündemden çözümle kalkana dek.
    bakarsın belki kuş gribi gibi , domuz gribi gibi bunlarda gündemden kalkar. ne olacağını bilemeyiz ama seninki geçici bir tedbir elbette. sonsuza kadar et yemeden duracak değilsin.
    en azından bir kaç ay. olur ya şarbonludur , at eti eşek eti satanlardan her şey beklenir 2 bin aşağı fiyat çekerler millette atlar yani.
    belli olmaz. bir kaç ay idare et geç.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Anlayamazsın pek ama eti çoook iyi pişirirsen hastalanmazsın

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 14

• Araştırmayı kendin mi yaptın? Ülkeye sokulan her ürün denetleniyor bu et ise hayli hayli detaylı oluyor oldu da denetlenmeden girdi et bunu gönderene niye bok atmıyorsun derler adama

1|1
    1|1
    • He b”k denetleniyor ondan şarbonlu et yayıldı et tüketmeyin diyorlar bazı özel ve resmi yerlerde et geçici kaldırıldı orada sona ne yazmışım hala yazmışsın okuma kıtı mısın

• salak salak konuşma lan, 8- 9 tane şehirde şarbon çıktı kansız yalama

• "boşver ya ölen ölsün nolucak alah yolunda ölüyek işde daha iyisi var mi? şarbon etinden ölmek farzmış hatta şehit sayılıyomuş duymadınmı hahahah haydi çal mehteri ooohhhh receb teyp erdokan ceddin deden ceddin baban oohhhhh yol yapdıııı yol yabdıııı duble yol yabdıııı "

0|1
    0|0
  • Atatürk'ün yaptığı hatalardan biriside seçmen hakkı için IQ yerine yaş sınırı getirmiş olması. Yaş sınırı yerine IQ sınırı olsaydı seçmenlerde tayip gibi itler gelmezdi başımıza.

0|2
    1|3
  • Tayyip erdoğan olduğu sürece bu ülke huzura ve güvenliğe erişemeyecek maalesef

1|2
    1|3
  • Malesef bilemwzsin üstelik senin önüne pişip gelecek hiç. bilemezsin. en güzeli yememek.

0|0
    0|0
  • Koktuğu söyleniyor. Konusuna dikkat etmek laazım ama o da anlaşılır mı bilemem

0|0
    0|0
    • Şarbon hastalığının 3 formu vardır. Biri de akciğer sarbonu. Koklayinca sana da geçer. Bu konuyu beşeri hekimlerden değil veteriner hekimler den dinlemeniz gerekir. Selamlar

• @efeefeeee1 o zaman veteriner çalıştırmamız lazım evde başka çare kalmadı

• Paran yeterse calistirirsin

• Ne yazık ki anlaşılmıyor. Ve sorun vahim bir çok yerde şarbon sıkıntısı var. Allah yardımcımız olsun.

0|0
    0|0
  • Senin anlaman zor yediğin etlerin muhakkak veteriner hekim kontrolünden geçmiş olduğuna dikkat edin

0|0
    0|0
  • Kime salak diyon?

0|0
    0|0
  • 2-3 ay dısarda et yememek bence daha saglıklı olur

0|0
    0|0
  • Erkeklerden görüşlere devam
    4

Kızlar Ne Diyor 4

• Allah akıl fikir versin insan denetlemez mi gelen hayvanları. Diyarbakırda bir çocuk ölmüş Allah rahmet eylesin bir an önce önlemler alınmalı et yemekten korkar olduk.

0|0
    0|0
  • Et yemeyeceksin o zaman anlamak imkansız yani çok zor

0|0
    0|0
  • Yemeyin uzun süre ölmezsiniz etsiz..

0|0
    1|0
    • Zaten sevmiyorum ama gittiğim yerlerde yapabilirler ailemde yiyor

• ülkene şarbonlu et sokuyorlar denetlemiyorlar bundan halk ölüyor zarar görüyor ve sen yemeyin mi diyorsun bundan da millet suçlu oldu ya bir şey demiyorum vallahi

• Öyle birşey mi dedim? Napak gidek pataklayak mi? Başka ne yapabilirsin zehirli etlerimi ye diyim, yeme dicem tabi..

• Gitip koyun alacaksın kestireceksin

0|0
    0|0
Yükleniyor...