Valilik İnceleme Başlattı: Aksaray'da Otizmli Çocukların Yuhalanması

Mehmetçik İlkoklu
Mehmetçik İlkoklu

Aksaray Valiliği, kentteki bir okulda 'otizmli öğrencilerin yuhalandığı' iddialarını yalanlayarak, olaya ilişkin incelemenin başlatıldığını duyurdu.

Aksaray Valiliği, sosyal medyada yayılan 'otizmli çocukların yuhalandığı' iddialarına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, iddialarının gerçeği yansıtmadığı belirtilerek, konuya ilişkin incelemenin başlatıldığı kaydedildi. Valilik'ten yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı, ''Aksaray merkez Mehmetçik İlkokul'unda 32 derslik mevcut olup, 42'si özel eğitim öğrencisi olmak üzere toplam 334 öğrenci öğrenim görmektedir. Özel eğitim öğrencileri burada 5 yıldır eğitimlerine devam etmektedirler. Bazı medya organlarında yayınlanan 'Aksaray'da otizmli çocuklar yuhalandı' haberi gerçeği yansıtmamakta olup, çocuklar okullarında normal eğitim öğretimlerine devam etmektedirler. 2020 yılı yatırım programında 12 derslikli bir özel eğitim okulu planlanmış olup konuyla ilgili gerekli inceleme başlatılmıştır.''

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Twitter hesabından yaptığı açıklama ile yaşan olayla ilgili şu ifadeleri kullandı:

Otizmli çocuklarımız ve ailelerini inciten hadise; ne eğitim sistemimizle ne de toplumsal değerlerimizle örtüşmektedir. Engelli çocuklarımıza ve ailelerine yönelik yürüttüğümüz her çalışmada hassasiyet gösterirken; böylesi bir münferit olayın yaşanmış olması kabul edilemez.

Valilik İnceleme Başlattı: Aksaray'da Otizmli Çocukların Yuhalanması
2
3
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşleri

 • Ben Yalan olduğuna inanmıyorum olayın üstünü örtmek istiyorlar ben izledim açık açık yuhladılar Milli Eğitim bu konuya çok ciddi el atmalıdır. Dünya Medyasında Haber Olursa Türkiyenin imajına büyük leke gelebilir. Türkler Otizmli çocukları yuhladı deyip haberi çarpıtabilirler. malüm bu haber bir Rus Medyasına kadar gitti Rus medyasını da takip ediyorum Türkiye de Otizimli çocuklara hakaret başlığı atılmış
  Görüş hala geçerli mi?
 • Yauz0732
  Ne acayipsin hayat. Hâlbuki yuhaladiklari çocuklar, onlardan daha zekidir. Bkz. https://m.cda.pl/video/13829295e
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşleri

 • kudayay
  Hiç şaşırmadım. Böyle bir sistemde herkes kendini ancak düşünüyor. Kaynaşma, dayanışma ütopya oldu
  Görüş hala geçerli mi?
 • Pembelaleler
  Umarım yuhalamamışlardır!
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

01
 • ahhbukizlar
  İleriki zaman diliminde olayın aslı ortaya çıkar. Lakin şöyle bir durum var. Eğitim sadece çocuklar gençler için değil büyükler için de şart.
  • bende öyle umuyorm ama haberin gerçek olduğu söyleniyor o acı veriyor bide bunu bizim basın haber yapınca Batı Basınına malezeme bile olduk Dünya Medyası diyecek!! (Türkiye de otizmli çocuklara Hakaret)

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

YÜKLENİYOR...