12 Saat Boyunca #KokunHalaÜzerimde! Duş Keyfini Katlamanın Sırrını Keşfet!
Kapat

Sahte ve Kaçak Alkol İçin Yurt Genelinde Operasyon Gerçekleştirildi

Faruk Ayhan Utkan r
Sahte İçki Operasyonu
Sahte İçki Operasyonu

Son günlerde sahte içki kaynaklı ölümlerin önüne geçmek için Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 81 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda kaçak ve sahte alkol denetimi gerçekleştirildi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin talimatıyla gerçekleştirilen operasyonda içki satışları ile işletmelerin gıda güvenliği açısından uygunluğu denetlendi. Polis ve zabıta ekiplerinin de katıldığı operasyonda, 81 il merkezindeki eğlence mekanlarına baskınlar düzenlenerek incelemelerde bulunuldu.

Ankara'daki operasyonda 61 işletme denetlendi.

Başkentte İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Korkmaz tarafından yönetilen operasyona, Altındağ Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra zabıta ekipleri de katıldı. Ankara'da 2018 yılında 2 binin üzerinde alkollü içki satışı yapılan mekanın denetlendiği belirten Korkmaz, uygunsuzluğu tespit edilen 116 işletme hakkında yasal işlem gerçekleştirdiklerini vurguladı.

Bazı mekanların kapıları kırılarak içeri girildi, operasyonda 150 polis görev aldı.

Altındağ Emniyet Müdürlüğüne bağlı kaçakçılık ve asayiş birimlerinin de destek verdiği operasyonda, 150 polis görev aldı. Ekipler, kent genelinde 61 işletmeyi denetlerken, 24 içki şişesinden numune aldı. Bu kapsamda, 5 işletmede 12 şişe şüpheli içkiye el konuldu. Bu arada polis ekipleri ruhsatsız çalıştırıldığı belirlenen 10 iş yerini de mühürledi.

İstanbul'da içki şişelerinden şüpheli bulunanlardan numuneler alındı.

İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri de 39 ilçede eş zamanlı kaçak ve sahte alkol denetimi başlattı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin de destek verdiği denetimlerde, sahte ve kaçak içki kontrolleri yapıldı. Bandrolleri tek tek kontrol edilen işletmelerdeki içki şişelerinden şüpheli bulunanlardan numuneler alındı. Kontrollerin aralıksız şekilde uygulanacağı bildirildi.

Son Güncelleme: 19 Tem 2019 / 05:07
Sahte ve Kaçak Alkol İçin Yurt Genelinde Operasyon Gerçekleştirildi
3
5
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşü

 • xyzman
  Ben bu tür operasyonların gerçekten insanların sağlıkları için yapıldığını zannetmiyorum. Devlet vergi almadığı herşeye savaş açar. Örneğin genel ev işletir. Ama fuhuş operasyonu yapar.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • saskinomayra
  İzmirde yok mu yaa... Neyse bir dahakine artık.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

24
 • Sokrates1977
  Elalem görüş yazmak için görüş yazmış.

  O değilde bir espri patlatayım,
  şu sahte alkol satan müslümandır ha :D

  Hep şöyle ince espriler yaptığım için anlaşılmıyor
 • Entero
  Ha ha ha bütün restoran otel eğlence merkezi bunları satıyor ama büfeler orjinal satiyo onlarada 10 dan sonra yasak sadece gülüyorum
 • aybay_leyla
  Gerçeğinden ne hayır geldi ki.
 • Selimpasa
  Vay be
 • AcımasızKedii
  İyi.
 • 201465
  İyi.

YÜKLENİYOR...