Sivas'ta Hobbit Köyü Kuruldu

Şaka değil gerçek. Artık filmlerde hayranlıkla izlediğiniz ve "keşke böyle bir evde yaşaşaydım" diye iç geçirerek hayallerini kurduğunuz "Hobbit evleri" artık Sivas'ta ziyaretinizi bekliyor.

Sivas'ta Hobbit Köyü Kuruldu

Sivas Belediyesi tarafından yapılan Hobbit Köyü, ilgi görüyor. Turizme de katkısı olacağı düşünülen Hobbit Köyü'nin peyzaj düzenlemeleri halen sürüyor.

Kent merkezine 7 Km uzaklıkta bulunan Paşabahçe Mesire Alanı'na kurulan ve Yüzüklerin Efendisi filmlerindeki Hobbit evlerini andıran yapıların tamamlanmasına az kaldı.

Şimdilik 24 ev inşa edildi.

Sivas'ta Hobbit Köyü Kuruldu

John Ronald Reuel Tolkien’in yazdığı, Peter Jackson’ın sinemaya uyarladığı ‘Yüzüklerin Efendisi’ ile ‘Hobbit’ filmi serilerinde sıkça gördüğümüz Hobbitlerin evlerinden esinlenerek inşa edilen bu köy, şimdilik 24 eve sahip

İç dekorasyonlarını tamamlanan evlerin peyzaj yani bahçe ve çevre düzenlemesine başlandı bile. 1+1 olarak inşa edilen bu evlerin yapıları dikkat çekici.

Tatil köyü olabilir.

Sivas'ta Hobbit Köyü Kuruldu

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, “Konutlar tamamlandı. Tefriş çalışmaları haricinde imalat noktasında hemen hemen eksikler kalmadı, diyebiliriz. Alanda peyzaj çalışmaları devam ediyor. Ortaya şimdi asıl görüntü çıkmaya başladı. Çok otantik, çok farklı bir görüntü. Burasının ciddi şekilde ilgi göreceğini düşünüyoruz. İnanıyorum ki başlı başına Sivas’a bir değer katacak. Turizm noktasında ilgi çekecek bir alan ortaya çıktı. Tahmin ediyorum, bayramdan sonraya kadar burası tamamlanmış olur. 1 ay gibi sürede tamamen bitmiş olacağını düşünüyorum. Önemli olan güzel şeylerin ortaya çıkması. Burası insanların 3 gün, 5 gün doğayla iç içe, her türlü şehir stresinden uzaklaşacağı, kafa dinleyeceği, kitap okuyacağı, şiir yazacağı mekan olacak. Aile ortamında kafa dinleyeceği, stresini üzerinden atacağı güzel bir alan. Biz de bunu hedeflemiştik. Bu alan ayrı bir tatil köyü havasında olacak. 17 adet evimiz var, özel bir bölüm oldu. İnşallah, ileride farklı bölümleri de buna ilave etmeyi planlıyoruz. Şekil ortaya çıktı, fonksiyonu ortaya çıktı, ihtiyaç olduğu sürece de büyüme çalışmaları devam edecektir” dedi.

Talep oldukça fazla!

Sivas'ta Hobbit Köyü Kuruldu

Hobbit köyünde bulunan mevcut ev sayısı 70 ya da 80'e çıkaracaklarını belirten Aydın, şunları söyledi:

Sivas'ta Hobbit Köyü Kuruldu

Şu anda talebe cevap veremiyoruz. Çok sayıda talep var. Burası doyumluk değil, tadımlık olacak. Bunu sürekli büyüteceğiz. İhtiyaç olduğu takdirde bu alana 70- 80 civarında bu tür toprağın içine gömülü, ön kısmı vadiye bakan ev yerleştireceğimizi ön görmüştük. Bu ihtiyaca göre, talebe göre, zaman içinde o sayıya ulaşacak; diye düşünüyoruz. Her yerden talep var. Burayı gelip, gören herkes bize ‘5 yıldızlı oteli değil, ben burayı tercih ediyorum’ diyorlar. Burada biz müşteri problemi zaten yaşamayacağız. Buraya her gelen kendiliğinden diğer müşterileri de getirecektir. Zaten sayının çok fazla olmaması açısından öyle bir sıkıntımız olmayacak. Bu işi başlatırken, daha çok işin ticari boyutundan öte bu alana bir zenginlik katsın, bu alana bir farkındalık katsın istedik. İnsanların şehir hayatından çok muzdarip olduğunu biliyoruz. Böyle alternatif yerler aradıklarını da biliyoruz. Burası kadar mükemmel bir yer, ben henüz görmedim. Çok yeri de gezdim, gittim, gördüm. Her yerin güzel olan yönleri de var; ama bir bütün olarak düşündüğümüz zaman burası her yönüyle çok özel bir yer oldu.

Faruk Ayhan Utkan / KizlarSoryor Haber Editörü


0|4
1224
Faruk Ayhan Utkan KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Erkek Görüşleri

 • Çok güzel görünüyor yayla sanırım sağlık açısından da faydalıdır bir iki gün gidipkaşmak lazım ihmal etmemek gerekli. Emeğimize sağlık

  0|0
  0|0
 • Turin meşekalkan gesi bağlarında orkları vuruyor bilbo da yüzüğü Sivasın yollarında kaybediyor film böyle herhalde

  0|0
  0|0

En İyi Kız Görüşleri

 • yok ebenin örekesi. lan bu ne. daha önce de duymuştum ben bunu

  0|0
  0|0
 • İşte bu çok güzel olmuş turist çeker gibi geldi bana

  0|0
  0|0

Benzer Benceler

Senin görüşün nedir?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1022
Yükleniyor...