Papa'dan Eşcinsel Açılımı: Eşcinsellerin Varlığı Tanrı'nın İsteğidir

Tugrul Turcan r

Katolik Kilisesi lideri Papa Francesco'nun geçen ay Vatikan'da görüştüğü bir erkeğe "Eşcinsel olup olmaman mühim değil. Tanrı seni böyle yaratmış ve seni olduğun gibi seviyor" dediği ortaya çıktı.

Papa'dan Eşcinsel Açılımı: Eşcinsellerin Varlığı Tanrı'nın İsteğidir

Şili'de çocukluğunda Katolik bir din adamının cinsel tacizine uğrayan Juan Carlos Cruz, geçen ay sonunda Papa'nın daveti üzerine gittiği Vatikan'da, Papa'yla neler konuştuklarını İspanyol El Pais gazetesine anlattı.

Juan Carlos Cruz, kendisini taciz eden Fernando Karadima isimli din adamını şikayet ettiğinde eşcinsel olmasından dolayı bazı Şilili din adamlarının kendisini "sapkın" gibi göstermeye ve cinsel taciz iddialarını bu gerekçeyi de öne sürerek geçiştirmeye çalıştıklarını söyledi.

Tanrı seni böyle yaratmış ve seni olduğun gibi seviyor.

"Papa'ya benim kötü biri olduğum söylenmişti. Bense, çok iyi bir insan olmadığımı ama kötü bir insan da olmadığımı, yaşamım boyunca kimseyi incitmemek için çabaladığımı anlattım. Söylediklerim karşısında Papa bana şöyle dedi: 'Juan Carlos, eşcinsel olup olmaman mühim değil. Tanrı seni böyle yaratmış ve seni olduğun gibi seviyor. Benim için de bunun bir önemi yok. Papa seni böyle seviyor. Olduğun gibi olmaktan mutlu olmalısın'."

Kilise adına özür diledi.

Papa'dan Eşcinsel Açılımı: Eşcinsellerin Varlığı Tanrı'nın İsteğidir
Juan Carlus Cruz, Papa'nın kendisinden af dilediğini de ekledi. Cruz'un söylediğine göre Papa Francesco, "Papa adına ve kilise adına, yaşadıkların için özür diliyorum" dedi.

Papa'nın bu sözleri, 2013 senesinde söylediği "Ben kimim ki eşcinselleri yargılayayım" açılımından bile daha ileri bir adım olarak görülüyor.

Papa, 2013'teki açıklamasında "Bir kişi eşcinselse ve Tanrı'yı arıyorsa, iyi niyetliyse, ben kimim ki onu yargılayayım" demişti.

Papa'dan Eşcinsel Açılımı: Eşcinsellerin Varlığı Tanrı'nın İsteğidir

Papa'nın bu hareketi, eşcinselliğin Tanrı tarafından verildiği düşüncesine dayandığı için daha da "kucaklayıcı bir adım" olarak yorumlanıyor.

Vatikan'ın uzmanı gazetecisi Christopher Lamb, Twitter'a yazdığı mesajda Papa'nın bu sözleri için "Bu açıklama 'Ben kimim ki yargılayayım' sözlerinden öteye geçiyor, 'Tanrı seni seviyor'a varıyor" dedi. Lamb, bu sözlerin Papa'nın "yargılayıcı olmaktan ziyade merhamete odaklanmış bir Kilise" yaklaşımını yansıttığını da vurguladı.

Uluslararası İnsan Hakları İzleme örgütü İcra Direktörü Kenneth Roth da Papa'nın sözlerini, "Papa Francesco'dan eşcinsel bir adama kayda değer bir kucak açma" diyerek övdü.

Tuğrul Turcan / KizlarSoruyor Haber Editörü

Son Güncelleme: 26 Şub 2019 / 01:02
Papa'dan Eşcinsel Açılımı: Eşcinsellerin Varlığı Tanrı'nın İsteğidir
29
46
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşleri

 • Gizli Üye
  Bu papalar illuminati orgutun icindeler.
  Bu illuminati dunyayi hukmediyor.
  Amaclari Allaha karsi gelmek anlicagin birer seytanlar.
  Doganin dengesini bozmak istiyorlar.
  Bu yuzden transgender ve escinseller cogaliyor.
  Escinselik dogru birsey degil Allah bosuna kadin ve erkek yaratmadi.
  Sadece kadin ve erkek birlesirse bebek olusabilir normal dongu budur.
  Izledigimiz programlar, filmler, hollywoodeki unluler, sarkilar hepsi bizi manipule etmek icin bilinc altimiza sacma seyler yerlestiriyorlar. Bakmayin izlemeyin dinlemeyin. Yediginiz yemeklere dikkat edin. Erkekler ozellikle yediginiz etlerde ve ictiginiz sutlerde ostrojen bulunuyor bunlar sizi kadin hissetirmenize sebeb oluyor. Kadinlarda dikkat etsin kulandiklari pedler ve condomlar giriyor vajinaja bunlar kisirlik olusturabilir. Herseyi yazamiyorum buraya ama gozlerinizi acin herseyi arastirin Tek gercek olan ALLAHDIR. Bunun icin islami karariyorlar islami terrorist olarak gosteriyorlar medya. Cunki o seytanlar biliyor ISLAMin gerecekligini.
  Görüş hala geçerli mi?
  • Gizli Üye

   tskkurler eig icin

 • Travestiİdilnaz
  Ateist olmasaydım sanırım hristiyanlık ya da museviliği seçerdim.
  Bu dinlere mensup insanlar daha hümanist, akla ve iyiliğe daha çok önem veren. Dini günümüz şartlarında yaşayan insanlar.
  müslümanlık çok sert bir din. Korkutucu öğretileri ve paganistik ritüelleri var.
  Hoşgörü 0 dır. Kafirsen cehennmliksinidr bu kadar basit.
  Görüş hala geçerli mi?
  • ByWood

   Evet doğru kafirsen cehennemliksin bunun neresı mantıksız?

  • @ByWood çok hoşgörülüymüş

  • Yuhannaaa27

   Senle daha önce konuşmuştul bu soruları sanırım sormuştun bana kurtuluş üzerine falan.

  • Hepsini Göster

En İyi Erkek Görüşleri

 • reaxsy
  escinsellik bir hastalıktır ve allah yaratmadı bunu, yüz yıllardır escinsellik yoktu çünkü o dönemlerde bizler kiyametten çok ama çok uzaktaydık fakat kiyamet yaklaştıkca insanlar kendi cinslerine ilgi duyup onlarla yatacaklarını dinimiz bildirmistir. ve yapmaya başlamışlardır burada tek sorun yapmaları değil doğruymus gibi ve allahı sorumlu tutmalarıdır asıl sorun allah günah olan şeyi yaptırmaz ve günah olan şeyi yaratmaz ve insani escinsellik olarak yaratmaz çünkü zaten allah kendi kitabinde lut kavminin yani kadın kadın, ve erkek erkeğe olacak ilişkileri helak ve haram kılmıstır.
  Görüş hala geçerli mi?
 • -_-ugurcan97-_-
  ya arkadaslar anasınıfına giderken ilk defa bir erkekten hoslandığımı hissettim ileriki zamandada internetten çevreden falan gey olmayı öğrendim. kucukken barbie bebeğim vardı ev işleri yapmayı severdim. hepiniz felaket senaryosu yazmışsınız eşcinsellik doğada olan bişey kendini ötekileştirenler o zaman ömür boyu ruhunu tanrıya adasınlar dünyadan tamamen ayrışın o zaman ne mal insanlarsınız. fikirlerinizi paylaşırken bile gizlendiğinizi görüyorum kendinizden kaçabilirsiniz ama benden kaçamazsınız
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

2744
 • MütefekkirSeyyah_
  Böyle saçmalık mı olur?

  Lut kavmini niye helâk etti o zaman Cenab-ı Hak?

  Pompei de burnunun ucundakilerden de mi ibret almazlar?

  Bu kadar saçma bir adam olamaz..

  Bu yazıyı paylaşanı da ayrıca kınıyorum!!

  Bir de Kur'an ne diyor ona baksaydınız!

  #Vesselam
  • zeus_hera

   Lut Kavmini cenab-ı hakk mı helak etti yoksa tektonik hareketlenmeler sonucu biriken enerjiden ötürü oluşan depremin sebep olduğu volkanik patlama mı helak etti? Sen biraz da bilimle uğraş, hep din hep din olmaz.

  • @zeus_hera hey yavrum heyy
   Daha Lut kavminin nerde olduğunu bilmiyor gelmiş bana yok şöyle yok böyle..

   Senin bahsettiğin deprem ve volkanik patlama, dünya ve içindekilerin sahibi Allah'ın emriyle oluşmuştur! Senin saydıklarına bizler sebep diyoruz.. Fakat unutma her sebebin bir müsebbibi vardır!

  • zeus_hera

   Allah Müslümanları da yok ediyor, bir toplum sırf eşcinsel diye yok edilmez. Senin zihniyetindeki hacı ve hocalar, 99 Marmara depreminde ölen binlerce insanın arkasından günahkar dediler. Keşke savunduğun fikrin ardındaki pislik adamları görebilsen

  • Hepsini Göster
 • Dream_YTT
  bu ne saçmalık birader ya tanrı nın onu eşcinsel yaratması mümkün değil bunu da akıl edemiyecekse yani çok saçma Allah size bu bedeni emanet etmiş u toprağı bu dünyayı emanet etmiş siz beğenmeyip çirkin buluyorsunuz öylemi! bir kıl yaratacak haliniz var mı veyatta bir el yapacak gücünüz? çok saçmalıyorlar artık kıyamet yaklaşıyor böyle yaptıkça eşcinseller artıyor erkek erkekle kız kızla evleniyor
  • ekinLox

   eşcinsellik kimsenin seçebileceği bir şey değildir. allah öyle yaratıyor ve yarattığı şeye günah diyorsa dinini sorgula

 • Torian
  LGBT'ler arasında hristiyanlığı yaymak için böyle söylemlere başvuruyor. Baktı ki herkes, özellikle de eşcinseller akın akın ateist oluyor Papa da onlara sevimli gözükmeye çalışıyor :D Papa'nın ne tür bir şeytan olduğunu azıcık kafası çalışan herkes anlar. Bıraksın bu işleri.
 • PearlFlower
  Zaten bunu doktorlarda söylüyor. Bu bir pskolojik hastalık değil yani tedavisi yok. Saygı duymak gerek. Asla yargılamadan hayatımızda yer vermeliyiz.
 • Nickbulamadımkiiiiii
  1-zina zaten en büyük günah (her dinde)2-hele hele ters ilişki, HELE ki erkek erkeğe.. bunlar da okumuyor araştırmıyor belli oldu
 • Blue_Circle
  Zaten öyle yani, bunu bir kere düşünmek yeter anlamak için. Ne yazıkki dünya üzerindeki çoğu insan düşünme becerisinden yoksun. Bu da tanrının isteği olsa gerek.
 • ByWood
  Papa’ nın düşünceleri kendısını bağlar. Katolikler böyle düşünmüyor. Bu taraf toplamak için bir misyonerlik gösterisi başka bişey değil. Hristiyanlık ve musevılık sanıldığı kadar hoşgorulu bır din deıldir
 • ÇıtırÇitos
  Kesinlikle katılıyorum, insanlar farklarıyla güzel. Aksi takdirde, sadece tek bir tip olurdu bu dünya üzerinde.
 • taylan7676
  Şimdi o papayı bağlar zaten neden se dinin en üst düzey yetkilisi olarak görülüyor mutlaka bir diyeceğim de yok ama akademik yönlerini çok merak ediyorum
 • AliUZ
  Heteroseksüel bir erkek olarak asla anlayamayacak olsam da, eşcinsel insanlara saygım sonsuz. Herkes kendi hayallerini ve isteklerini gerçekleştirme hakkına sahiptir.
 • Yuhannaaa27
  Kutsal Babamız doğru söylemiş. İsanın dediği gibi ilk taşı günahsız olan atsın
  • mavişim33

   kimse de o kadına ilk taşıı atamamış :) çok güzel bir örnek vermiş sin hamd olsun mesihe

 • Senõrita93
  Papa bu ayeti görmemiş mi acaba? 🤔
  “Bir erkek başka bir erkekle cinsel ilişki kurarsa, ikisi de iğrençlik etmiş olur. Kesinlikle öldürülecekler. Ölümü hak etmişlerdir.” [Levililer 20:13, Eski Antlaşma/Kutsal Kitap]
 • MarsUltor3000
  Bunların insanlara hastalıklı gibi bakmalarından nefret ediyorum!
 • SinirliBiber
  Harika. Herkes sevilmeli. Önce insan olduğu için sevilmeli. Irk, din, dil hep önemsiz detaylar. Emeklerinize sağlık.
 • pembeciwciw
  Ben de boyle dsünyorum tercih degil yaratilistir bence
 • Vindicta
  zaten hepsi eşcinsel bu papazların. çoğunlukla gay oluyorlar. alıştıra alıştıra veriyor hristiyanlara. papayı destekliyorum.
 • inflames-54
  Tanrı istemezse hiç birşey olmuyorsa, insanlara can veren, içine cinsel dürtüyü koyan da aynı tanrıysa eğer evet papa haklı.

 • askoveaylesi
  Şükür din dunyasida desteklesede rahat nefes alsalar...
 • Engiiiiin
  Allah cc o penisi bana gay olayım diye değil dünyadaki bütün kızlara kadın lara tecavüz ediyim diye verdi mk
 • Çokacillütfen2
  Acaba Papa İncil'i merak edip de bir kere okumuş mu?
 • LadyDiamond
  helal olsun papa ya :D seni gönülde tebrik ediyorum. seni bu güzel zihniyetinden dolayi kutluyorum.
 • Lovegood
  Bu bunak papanın yüzünden dünyada eşcinsellik normal oldu zaten Allah ıslah etsin
 • Comentario
  Ortacag karanlıgında da hristiyanlar baslattı bu hoşgörüsüzlüğü
 • gümüşhane
  tövbe estafrullah kafayı yemiş bu adam bunadı iyice ne dedigini bilmiyor hiç bir dinde hoşgörüyle karşılanmıyor
 • Onrevr
  Papa ve Vatikan genel olarak tam bir o çocuğudur...
 • EliJahh
  Papa'nın demesini bekliyodu sanki herkes. Papa kimin umrunda.
 • bısokm2
  sonunda ya bizim buradaki ibnelerde katolik olur giderler avrupaya kurtuluruz
 • ikstanblumut
  Ne papa ne imam ne şah ne hoca bırakın ya mantığınızla hareket edin...
 • Üyeismikullanımda00
  Baktıkça gördükçe diyorum ki Allahım sana şükürler olsun ki ben Müslümanım
 • korkmaz01
  simdi bu dedi diye cennete giderim gunahi yok diye herkes bir merak salar escinsellige
 • GAYGünlüklerii
  Saçmalık katılmıyorum
 • GreatBook
  Papa da iyice azıttı her şeyi tanrıya bağlıyor
 • __ALİÇO__
  Papayı elime geçirsem aralıksız...
 • geliyorumbirsn
  güncelleme gelmiş galşba
 • kırmızı_bisiklet
  keşke müslüman din adamları da bize öyle dese.
 • IAmarPresterAen
  Papa da eşcinsel olabilir :D
 • _karadenizli52_
  İlginç. Emeğine sağlık
 • İlginç.
 • Bakseeen
  Pappaaa paappaaa çok üzülüyor
 • suzuu33
  love is love 🏳‍🌈🌈
 • sendenoncee
  Yaradılış
 • Executioner35
  papa da güzel kardeşim heralde
 • Emegine saglik..
 • Aliistanbul3455
  TM papaya gore
 • Atanmamış-öğrtmnn
  Biyoloji. Dersi almasıı gerek
 • Papa loading...
 • _PsychoPrincess_
  Papa haklı
 • _SAVIOR_13
  aha papaya bah
 • Gök-mavi
  Papa haklı
 • Nazlıcnnn
  Yorumsuz
YÜKLENİYOR...