Hayatlarının Aşkını Huzurevinde Buldular

Faruk Ayhan Utkan r

Huzurevinin sakinlerinden birkaçı onlar. İkinci baharını yaşıyorlar hayatlarının. Ve gerçek aşkı birlikte kaldıkları huzurevinde bulduklarını söylüyorlar.

Bu güzel haberin kaynağı Ankara . Yaşamlarının son demlerini huzurevlerinde, huzurla geçirmek isteyen ruhu genç insanlar, gerçek aşkı huzurevlerinde bulmanın mutluluğunu yaşıyorlar. Hayatlarının en yerinde "evet" cevaplarını vermenin ve tekrar bir aile kurmanın haklı mutluluğunu yaşıyorlar.

75. Yıl Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ile Öğretmen Necla Kızılbağ Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde dünya evine giren çiftler, herkesin "bizden geçti artık" dediği yaşta yeni birlikteliklere adım attılar.

Parola sevmenin yaşı yok

Hayatlarının Aşkını Huzurevinde Buldular

Huzurevi sakinlerinden Necla-Settar Ersoy, Kurtuluş Balkan-Fahrettin Kıral, Müzeyyen-Osman Demirbilek ile Necla Kızılbağ-Bülent Üçyıldız çifti, ikinci baharlarını, AA muhabirine anlattılar.

Bundan dört yıl önce 75. Yıl Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde dünya evine giren Necla Ersoy (72) ile Settar Ersoy (90), birbirlerini bir an olsun yalnız bırakmıyorlar.

Torunlarını büyüttükten sonra huzurevine yerleşme kararı alan Necla Ersoy,

"Buraya geldiğimde Settar Bey bana hep bakıyordu. Benim evlenmeye hiç niyetim yoktu o zamanlar ama o bakınca dikkatimi çekti. Evlendiğimizde 67 yaşındaydım ve ben eşime gerçekten aşık oldum. Bir ara aramız bozulur gibi oldu, her ailede olur, o zaman o kadar acı çektim ki... Tekrar barıştık ve şimdi çok huzurluyuz." dedi.

"Yaşın geçse ne olur? Gönüller yaşlanmıyor"

Zaman zaman solunum güçlüğü çeken ve KOAH hastası olan eşi ve kendisinin de sağlık sorunları olduğunu belirten Ersoy, en büyük eğlencelerinin gazete okumak ve konken oynamak olduğunu belirtiyor.

Ersoy, "Settar Bey benim gönlüme girdi. Ben ilk eşimden öyle bir kibarlık görmedim. Çok kibardır, iyidir, merttir. Bu huylarını çok sevdim ve derken gönlüm aktı. Hakikaten aşık oldum ve evlenmek istedik hep. Bir yuva kuralım da aynı odada olalım, hayatım hep onunla geçsin istedim. Aşk güzel bir şey. Bir gençlikte geliyor demek, bir de yaşlılıkta. İkinci bahar var, gönül yaşlanmıyor." diye konuştu.

"Aile, insanın yaşam dayanağı, bambaşka bir şey. İnsana kuvvet veriyor" diyor.

Necla Hanım'ı ilk kez huzurevindeki müzik korosunda görüp beğendiğini anlatan Settar Ersoy da birlikte olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

"Ailede sevgi, saygı çok önemli"

Kurtuluş Balkan Kıral, eşi Fahrettin Kıral ile huzurevinde okey oynadıkları esnada tanıştıklarını ve 2004 yılında da evlendiklerini söylüyor. Bu süreci şöyle anlatıyor;

"Fahrettin Bey, benim odama çiçek göndermeye başladı. Aslında bundan rahatsız oldum. Sonra buradaki bir yaşlı hanımla beni ziyarete gelmeye başladı. Anladık ki bir gönül bağlantısı var. Böyle başladı her şey. Fahrettin Bey, müzisyendir aynı zamanda, ben de oyun havası oynamayı çok severim."

İlk eşini kaybedince 9 yıl sonra huzurevine yerleştiğini belirten Kıral şöyle devam ediyor;

"Bir ailede sevgi, saygı çok önemli. Her şeyden önce saygı, ardından sevgi, aşk geliyor diye düşünüyorum. İkimiz de birbirimize saygılı olduk. Herkes de bizi seviyor, sayıyor. 'Ne şirin kocan var' diyorlar. Şirinliğiyle meşhur, ben de biraz asık suratımla. Yataktan kalkarken bakıyorum o gülerek kalkıyor, ben her tarafım ağrıyarak, oflayarak kalkıyorum. Aramızda 16 yaş fark var. Buna rağmen maşallahı var."

Yaşının asra yaklaştığına dikkati çeken Kıral, gençlere de, "Ailenin temeli sevgi ve saygıdır. Gençler sevmeden evlenmesinler." öğüdünde bulundu.

Demirbilek bas bas bağırıyor: "Sevdim tabi, nasıl sevmem"

Hayatlarının Aşkını Huzurevinde Buldular

Osman Demirbilek ile yaklaşık 8 ay önce dünya evine giren Müzeyyen Demirbilek (74), zorluklarla büyüttüğü dört çocuğuna yük olmak istemediği için 2016 yılında huzurevinde yaşamaya başladığı söylüyor.

Hayatlarının Aşkını Huzurevinde Buldular

Demirbilek, Osman Bey'in tıpkı bir centilmen misali kendisine yer vermesi üzerine tanıştıklarını söyledi. Osman Bey'den gelen ilk evlenme teklifini "Bu yaşta olmaz, bizden geçti" diyerek reddeden ama sonrasında kabul ettiğini anlatan Demirbilek, "Osman amcanızla mutluyuz. Çocuklarımın artık bana ihtiyaçları yok. Kendi halimizde burada günlerimizi geçiriyoruz. Sevdim tabii onu, nasıl sevmem." diye konuştu.

Demirbilek, "Gençler evlensinler. Yuvaları, çocukları olsun. Vatana, millete hayırlı evlat olsunlar." çağrısında bulundu.

Faruk Ayhan Utkan / KizlarSoruyor Haber Editörü

Son Güncelleme: 17 Haz 2018 / 11:06
Hayatlarının Aşkını Huzurevinde Buldular
4
16
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşleri

 • Gizli Üye
  Huzur evinde böyle bir aşk görmek şaşırtıcı ama takdir etmek gerekir.
  Zira bu şekilde olan aşklar çok nadir görülür.
  Görüş hala geçerli mi?
 • taylan7676
  Alla gönüllerini kalpleriniz huzurla doldurup. Birbirlerinin desteğiyle güze ömür geçirmeleri dileğiyle
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • Bananedunyadan
  Vay be helal olsun yaşla bir ilgisi yok sevmenin Allah bundan sonra onlara bol bom huzur ve sağlık versin inşallah

  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

314
 • ersnkrcn
  Sevmemim yaşı olmadığını anlatan güzel bir paylaşım.
 • ProofStriker06
  İnsanların o tarz yerlerde son nefesini beklemelerini istemem şahsen. Bu habere bu açıdan çok sevindim. :) Ellerinize sağlık.
 • _karadenizli52_
  Beğenerek okudum, emeğine sağlık.
 • Neğaşe
  Ben merde bulcaaam 😉😂
 • Engiiin
  Böyle giderse ben 99 yaşıma kadar evlenmem
 • reaxsy
  aşk mı bu
 • Aliistanbul3455
  Mutlu ollulrar
 • Vay be ne guzel
 • Mırzann
  Emegine saglik
 • MagRipOgLu
  Cidden helal olsun. Aşk heryerde var :)
 • Pikachu24
  Hep mutlu olsunlar 😏
 • hayalimse
  Ben nerde bulucam merak ediyorum 😅🧐
 • Serkannn91
  Sevmenin yaşı yoktur
 • lHondaHRC
  vay bee helal olsun :)
 • Gizli Üye
  Emeğine sağlık
 • Gizli Üye
  Bravo onlara👏🏻
 • Gizli Üye
  Bizim durum da bu olacak işte
YÜKLENİYOR...