Bu Kış Konfor Ve İpeksi PÜRÜZSÜZLÜK Bir Arada!
Kapat

Tutuklu Yargılanan ABD'li Rahip Terör Suçlamalarını Reddetti

Melike Gozence r

FETÖ terör örgütü ile ilişkisi olduğu iddiasıyla tutuklanan ABD'li rahip, Pazartesi günü çıkarıldığı mahkemede terör ve casusluk suçlamalarını reddetti.

Tutuklu Yargılanan ABD'li Rahip Terör Suçlamalarını Reddetti

35 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanan Andrew Brunson, 15 Temmuz'daki darbe girişiminin düzenleyicisi olarak suçlanan Fetullah Gülen ile ilişkisi olduğu iddialarını reddetti.

Türkiye'ye Kuzey Carolina'dan gelen rahip, 20 yıldan uzun süredir Türkiye'de yaşıyor ve 2016 yılından beri tutuklu olarak yargılanıyor.


Suriyeli mültecilere yardım ediyorum, PKK'ya yardım ettiğimi söylüyorlar. Bir kilise kuruyorum, Gülen'in ağından yardım aldığımı söylüyorlar, ”dedi Brunson, mahkemede gizli tanıkların ifadelerine atıfta bulundu.

Gizli tanıklardan biri, Brunson'u bir Hristiyan Kürt devleti kurmak için çabalamakla ve kuzey Suriye'de aktif olan Kürt YPG milislerine silah tesliminde ABD kuvvetlerine koordinasyon sağlamakla suçladı.

Hayatımı adadığım rahiplik hizmetim artık baş aşağı döndü. İsa için çabalamaktan asla utanmadım ama bu iddialar utanç verici ve iğrenç ”diyor Brunson, “Evime geri dönmek istiyorum,” diyen Brunson'un davası 18 Temmuz tarihine ertelendi.

İzmir'in Aliağa ilçesinde bulunan cezaevinde tutuklu olan Brunson, Türkiye'nin en büyük üçüncü şehrinde küçük bir Protestan cemaatine hizmet eden İzmir Diriliş Kilisesi'nin papazı.

Tutuklu Yargılanan ABD'li Rahip Terör Suçlamalarını Reddetti

Erdoğan Brunson'un kaderinin, Gülen'in Türkiye'nin iade edilmesine bağlı olduğunu belirtiyor.

ABD Başkanı Donald Trump, Brunson ile ilgili attığı tweetinde, “Ona casus diyorlar ama ben ondan daha çok bir casusum. Umarım, ait olduğu güzel ailesine evine dönmesine izin verilecektir! ” dedi

Melike Gözence / KizlarSoruyor Haber Editörü

Son Güncelleme: 7 Haz 2018 / 04:06
Tutuklu Yargılanan ABD'li Rahip Terör Suçlamalarını Reddetti
4
1
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşü

 • ersnkrcn
  Bir söz vardır, ateş olmayan yerden duman çıkmaz. emeğine sağlık.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • Gizli Üye
  Güzel evet iyi bence
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

03
 • scare
  tayyip niye tutuklanmadı onu anlamadım hala
 • MagRipOgLu
  Emeğine sağlık.
 • Gizli Üye
  Ellerine sağlık, teşekkürler bilgi için.
YÜKLENİYOR...