Bu Kış Konfor Ve İpeksi PÜRÜZSÜZLÜK Bir Arada!
Kapat

"Etnospor Kültür Sanat Festivali" Gün Sayıyor!

ksHaber a

İstanbul'da bu yıl 3. kez düzenlenecek olan Etnospor Kültür Festivali'nin sanat yönetmeni Yasin Tütüncü, bu yıl katılımın yoğun olacağını ve 1 milyonu aşkın insan beklediklerini söyledi.

9-13 Mayıs'ta düzenlenecek 3. Etnospor Kültür Festivali'nin sanat yönetmeni Yasin Tütüncü, festival ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Tütüncü, festivalin önemine dikkat çekti ve "Festivalimiz ücretsiz. Aileler, yaş grubu ayırmaksızın, istedikleri saatte buraya gelerek vakit geçirebilirler. Geçen yıl 750 bin kişi ziyaret etmişti. Bu sene 1 milyonu aşkın kişi bekliyoruz. Festivalimizi gelip görenler, buradan çok memnun ayrılıyorlar. Belki birkaç ayını ayırarak gezip göremeyeceğiniz detaylar, buradaki geniş alanda yer alıyor. Üstelik bir fuar alanında değil, tamamen otantik bir alanda ziyaretçileri ağırlıyoruz. Bu da insanların ilgisini çekiyor." dedi.

Bu yıl festivalde iki yeni spor dalı daha olacak!

Tütüncü, festivalde bu yıl iki farklı geleneksel spor dalı daha olacağını söyledi. Geçen yıl 11 geleneksel spor dalının yer aldığı festivale bu sene 2 spor dalı daha katılıyor.

Tütüncü, şöyle konuştu:

"Dünyanın çeşitli yerlerinden konuklarımız gelecek. Hazırlıklar büyük bir oranda tamamlandı. Festivalde bu sene yeni içerikler olacak. Festivalimizde geçen yıl 11 farklı spor dalı vardı. Bu yıl ilave olarak iki farklı geleneksel spor dalımız var. Japonya'nın tarihinde oldukça önemli bir yere sahip olan 'yabusame' adında bir atlı okçuluk olacak. Katarlıların ilgiyle takip ettiği hatta hemen hemen her Katarlının evinde bulunan şahinleri bu sene getiriyoruz. Zaman zaman gazetelerde 'milyonluk şahinler' diye duyuyoruz. Bunlar gerçekten kıymetli hayvanlar. Her yıl büyük bir festivalle Katarlılar da bu şahinler üzerinden bir organizasyon gerçekleştiriyorlar. Katar açısından oldukça önemli bir yere sahip. Bu sene Katar şahinlerimiz de geleneksel spor dallarımızın arasında yer alacaklar."

Festivalde sadece geleneksel sporların olmadığını vurgulayan Tütüncü, "Aynı zamanda festivalimizde pek çok kültürel ögeye de yer veriyoruz. Hem geleneksel spor dallarını hem de onlara bağlı kültürleri burada insanlarla buluşturmaya çalışıyoruz. Bu sene de 30'dan fazla dünya mutfağını Yenikapı'ya taşıyoruz. Yerel aşçılar, yemeklerin nasıl yapıldığını, içinde ne olduğunu burada izleyicilere gösterecekler." dedi.

Festivalin kesinlikle kaçırılmaması gerektiğinin altını çizen Tütütncü, "Festivalimize gelenleri tekrar bekliyoruz. Daha önce gelmeyenler için de büyük bir fırsat olduğunu söyleyebilirim. Uluslararası alandaki katılımcıların bu festivalde olması İstanbul ve Türkiye için büyük bir fırsat." diyerek sözlerini tamamladı.

Etnospor Kültür Festivali 9- 13 Mayıs'ta Yenikapı'da yapılacak.

Kaynak: AA

Son Güncelleme: 3 Haz 2018 / 04:06
"Etnospor Kültür Sanat Festivali" Gün Sayıyor!
11
3
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşü

 • Etno spormuş yani kültür? Kusura bakmayın saçma gibi geldi bana.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • Dehrin
  Kültürel festivallerin olmasını seviyorum ve destekliyorum👏👏
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

210
 • Enerji_Yöneticiniz
  Okçuluk ile ilgilenen biri olarak mutlaka katılacağım 😊🏹🏹

  Paylaşımınız için teşekkürler 😊🙏🏻
 • Ellerine saglik
 • Furkankaanaksoy
  Paylaşım için teşekkürler ellerinize sağlık.
 • SaykoPrens_
  Emeğine Sağlık
 • MagRipOgLu
  Emeğine sağlık
 • Örümcek_Adnan
  yaw bırakın atla katırla bayrakla dolar düşmez
 • Pikachu24
  Emeğine sağlık 😏
 • Gizli Üye
  Vay bizim ekibin tamamı var Emrah abide çıkmış 😁
 • Gizli Üye
  Bravo 👏
 • Gizli Üye
  Bunu yapan aslında Bilal Erdoğan :D
 • Gizli Üye
  Çok güzel
 • Gizli Üye
  Elinize sağlık.
YÜKLENİYOR...