Tarih Kesinleşti! Amazon Türkiye'ye Geliyor!

Ticaret her geçen gün biraz daha gelişiyor, Amazon ise bu gelişime öncülük ediyor.

Amazon'un Türkiye piyasalarına gelişi bu yılın başından beri konuşuluyordu. Öncesinde Hepsiburada'yı satın alacağı lafları etrafta dolandı. Akabinde ise Türkiye üzerine bir warehouse kuracağını açıkladı. Yüzde 10 altında bir komisyonla çalışacak olan Amazon Türkiye piyasasına ne zaman giriş yapacak?

Tarih Kesinleşti! Amazon Türkiye'ye Geliyor!

Amazon ilk etapta Almanya üzerinden Türk pazarını ölçmek amacıyla satışlarına başlamıştı. Bu ölçümler neticesinde memnun kalmış olacak ki şu an Gebze civarlarında warehouse kurmak için yer arama çalışmalarına başlamışlar.

Türkiye'ye kendi ismi ile gelecek.

Tarih Kesinleşti! Amazon Türkiye'ye Geliyor!

Amazon şirket politikası olarak pazara girdiği çoğu ülkede ülkenin en büyük e-ticaret şirketini satın alarak onu bünyesine katma yoluyla büyüyordu. Ancak Türkiye'de önceleri Hepsiburada'yı satın alacağı tarzında dedikodular dolansa da Amazon geçtiğimiz aylarda kendi ismi ile Türkiye'ye geleceğini açıkladı. Amazon toptancılarına mart ayı için hazırlıklı olmaları çağrısını yapmıştı. Bundan sonrası için ise Temmuz ayında Amazon.com.tr üzerinden satışlara başlayacağını duyurdu.


2|4
1225
AğaçKakanWoody KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Erkek Görüşü

 • İyi de değişen ne olacak ki? Adam yurt dışından, Türkiye'ye mal satıyor diyelim. Örneğin bir suluğun fiyatı 10 dolar.
  Türk parasına çevirince 40 TL küsür bir para yapıyor bu.
  Eeee, Türkiye de değeri daha aşağıda olan bir suluğa, dolar bazından para verince bana ne faydası olacak? Kargo fiyatından bahsetmiyorum bile daha...
  Amazon, Türkiye'de şube açarsa sadece Türk ağı ve deposu kuracaksa tamam ama yurt dışı deposu ile ortak olacaksa hayatta tutmaz...

  0|0
  0|0
  • Amazon fiyat degil de sundugu kalite icin onemli

  • Hepsini Göster
  • Amazonun gelişine sevinişimizin sebebi fiyat değil anlamadığın nokta burası, alınacak hizmet kalitesi burada sevinilen nokta. Çünkü n11 de hepsiburada da ne fiyatsa amazon daha aşağısına satmayacak ürününü.

  • Ben durumu gayet iyi anladım, ben de ticaret ve üretim sektöründeyim. Yanlış anlamayın ama 2.5 yıldır üretim yapıyorum.
   Benim vatandaşım 10 dolara ürün alıp, 40 TL verirken, Amerikan vatandaşı bir şahıs 10 dolara, 40 TL'lik ürün alıp zararsızca kullanacak.
   Tamam, Amazon kaliteli anladık :D Siz kendi açınızdan fiyatı görmezden gelebilirsiniz ama Muz Cumhuriyeti'nde yaşamıyoruz, biraz realist davranalım dedim ama reklam politikaları gereği belki konuşamıyorsunuzdur, anlarım :D

Benzer Benceler

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 12

Erkekler Ne Diyor 24

Yükleniyor...