Kendimi gerçekten çirkin hissetmeye başladım, ne yapmalıyım?

Gizli Üye
İlk olarak, bu ilgi açlığı ve benzeri bir şey değil. Yani "Herkes güzeldir, sende güzelsin. Kendini sev." gibi klişe ve bir boka yaramayan anlamsız laflar biraz gereksiz gibi. Yüzümde bir şey var, böyle çok kötü duruyor ama o şeyin ne olduğunu anlayamıyorum. 1-2 yıl burnumu takıntı haline getirdim ama burnumda normal, sıradan, güzel gelmeye başladı artık gözüme. Gözlerim zaten pek özel bir şeye gerek yok, normal göz. Saçlarımın rengi kumral gayet sıradan normal yani. Böyle kafam mı fazla büyük, kafamın boyutu, şekli mi yüzümü kötü gösteriyor bilmiyorum. Ama hayatım boyunca kendimi hiçbir zaman güzel, mükemmel göremedim ve göremiyorum. Aslında bir dönem kendimi cidden güzel görüyordum ama bugün aynaya baktım ve gerçekten gözüme çok çirkin gelmeye başladı yüzüm. Biraz stresli bir dönemden geçiyorum. Belki oradan gelen bir mutsuzluktan dolayı böyle hissediyorumdur bilmiyorum. Ama aynaya bakıp bakıp "Bu tiple nasıl yaşıyorsun sen? kendine hiç mi saygın yok? :d" deyip gülüyorum artık. Şu takıntıdan nasıl çıkacağımı da bilmiyorum. Veya güzelleşmek için hani ne yapmam gerektiği hakkında da bir fikrim yok.
Kendimi gerçekten çirkin hissetmeye başladım, ne yapmalıyım?
3
2
Görüşünü yaz