Kadınlar güzel olmak zorunda mı?

Neden böylesiniz? böyle olmayı bilinçli bir şekilde mi yapıyorsunuz yoksa toplum tarafından buna mecbur bırakıldığınızı mı düşünüyorsunuz?liv tyler'ın günlük cilt bakım ve makyaj rutinini izledim az önce. normalde bu tür videolara meraklı değilimdir ama çocukluğumdan beri aşık olduğum kadının youtube'da böyle bir videosuna rastlayınca izlemeden edemedim.

her saniyesini izledim. gözlerim kocaman oldu izlerken. kana susamış gibi izledim. öyle bir izledim ki anlatamam size. bir erkek olarak on altı dakika boyunca bir kadının güzelliğini korumak için nelere katlandığını izleyince kendimi çok tuhaf hissettim. bir şeyler şimşek gibi dank etti kafama.

kadının bir erkeği elde etmek için yapması gereken tek bir şey var: güzel olmak. bunu hepimiz çok iyi biliyoruz, erkeğin güzelliğe olan zaafı kadınınkinden çok daha büyük. kadın da erkeğe karşı en büyük silahının güzellik olduğunu çok iyi biliyor ve güzel olmak için büyük çabalar sarfediyor. ama sadece erkekler için yapmıyor bunu, en başta kendisi için yapıyor. güzel olmak kadının hayatta kendini ispatlamak için kullandığı en popüler yöntem! güzel olmak için diyet yapıyor, makyaj yapıyor, onlarca çeşit kozmetik ürün kullanarak devasa bir endüstriyi var ediyor, estetik yaptırıyor, vücut hatlarını en güzel şekilde göstermesi için çeşit çeşit kıyafetler giyiyor ve sosyal anlamdaki varlığını en çok güzelliğini ön plana çıkararak sürdürmeye çalışıyor. güzel olmayı ve bunu herkese göstermeyi hayatının amacı olarak benimsemiş milyonlarca kadın var.

neden böylesiniz? böyle olmayı bilinçli bir şekilde mi yapıyorsunuz yoksa toplum tarafından buna mecbur bırakıldığınızı mı düşünüyorsunuz?
Kadınlar güzel olmak zorunda mı?
30
12
Görüşünü yaz