Yaşlanmak mı , yoksa Ajda Pekkan misali yıllara meydan okumak mı?

Kendi halimde bir pazar günü geciriyorum.. Ajda Pekkan 'ın canın sağolsun klibi bugun kacıncıya dinliyorum , aynı zamanda izliyorum.. epeydir müzik kanallarına bakmıyordum..
Ajda pekkanı görünce bir insan hic mi yaslanmaz dedim.. estetik mucizesi ajda ablamızz teyzemiz hatta ninemiz , hala ekranda cıtır cıtır.. şarkısı da aynı şekil hareketli.. yaşının cok üstünde sözler müzik vs..
Ben kendimi bildim bileli Ajda Pekkan o , bu cümle annem icin de gecerli olmalı:) 40 lı yaşlarıma baslayan biriyim , ekranda hep gördügüm sima.. Çocuklugumuzda amaaan petroll.. canım petrooolll artık sana sana muhtacım petroollll.. diye avaz avaz onun sarkısını söylerdik sokakta evde.. tabi biz sokakta oynayan , birlikte aramızda oyunlar kurarak büyüyen nesildik.. eski gırgırları bilenler bilir.. uzun sapları vardır.. ev süpürülür.. biz onun sapını mikrofon yapardık.. sırayla sarkı söyleyip sarkı yarışmaları yapardık aramızda... Amaaann petroooolllll , canım petrollll... hitlerimizdendi :)

Şimdi kac yasındadır bilemedigim bir kadını cıtır kızlar modunda görünce ister istemez düşündüm ; yılların izleri , kırışıklar buruşuklar , ayrı bir anlam katıyor aslında insana.. olgunluk.. tecrübe... yaşanmışlıgın degeri bicilmezdir bana göre.. Estetik müdahalelerin yapaylık kattıgını düşünüyorum... ruh saglıgı ne kadar normal acaba.. estetik peşinde koşanların.. zamanla , kendinle barısık olmamak gibi... Sizce?
Konunun uzman görüşleri mutlaka vardır..
Yaşlanmak mı , yoksa Ajda Pekkan misali yıllara meydan okumak mı?
2
2
Görüşünü yaz