İyi hissetmeye ihtiyacım var?

Aslında her şeyin farkındayım. Kendi kendime rezil ettiğim hayatımın aslında ne kadar güzel ve birçok insanın hayali olduğunun farkındayım. Ama bazı hislere ve düşüncelere engel olamıyor insan, kendi zihnini ve duygularını kontrol edemiyorsun. Nasıl başlasam bilemiyorum. Önce kendimi anlatabilirim biraz. Güzel bir bölümde okuyorum, çalışan ve eğitimli bir anne babam var ve beni çok seviyorlar. Beni çok güzel yetiştirdiler, çok şanslıyım. Çok güzel bir evimiz var, çok büyük, sade ve lüks. Sağlıklıyım, bu konuda da hiçbir sıkıntım yok. Hatta o kadar çok şükredecek şeyim var ki... Peki sorunum ne mi? Hem fiziksel hem de ruhsal olarak bahsedeceğim durumumdan. Dışarıdan bakıldığında sürekli çok beğendiklerini söyledikleri bir fiziğim var, minyon bir kızım. Ne yazık ki bu güzel vücudu sevemiyorum... Vücudumun her yeri tüylerle kaplı böyle ayva tüyü değil, ince ama köyü renkli. Göğüsümden tutun da sırt, göbek, yanaklar, bacaklarımın ve kollarımın tamamı boynumda da ince tüyler :') O kadar zor bir durum ki bir kız için. Genetik olarak böyle maalesef. Bir hastalıktan dolayı değil. Kendimi kız gibi hissedemiyorum, bir türlü barışamıyorum vücudumla, baş edemiyorum bu çirkin görüntüyle. Saçlarım da kupkuru, denemediğim şey kalmadı. Beni beğenen kişiler bu halimi görse ne düşünürdü kim bilir? Şimdi de cildiye doktorunun hazırlattığı bir saç yağı kullanıyorum. Olmuyor, olmuyor... Her şeyi ve herkesi çok düşünen birisiyim. Sürekli zihnimde düşünceler var. Birisini kırmaktan, üzmekten çok korkuyorum. Her olayı, geçmişi, geleceği, şimdiyi her şeyi o kadar çok düşünüyorum ki... İste bu yüzden ben sahip olduğum güzelliklere odaklanamıyorum. Sürekli karamsarlık içinde, ruhsal olarak bunaldığım bir hayat yaşıyorum. Belki birkaç cümleniz bile beni değiştirebilir. Kendime yeni bir hayat hazırlayabilirim.
Güncellemeler:
3 ay
Olmuyor arkadaşlar, ben kendime bakmak bile istemiyorum. Çok zor benim için, ben hayatıma kimseyi almayacağım. Beni böyle görüp tiksinecek birisi bana sadece mutsuzluk verir. Bir şekilde kendi halıma yaşayıp bu dünyadan ayrılmayı bekleyeceğim. Hangimiz sadece ruhlarımızı seviyoruz ki? Benim de hayattaki imtihanım buymuş demek ki. Sahip olduğum diğer güzelliklerle mutlu bir şekilde yaşamaya çalışacağım.
İyi hissetmeye ihtiyacım var?
0
8
Görüşünü yaz