Güzellik bir lanet mi yoksa nimet mi?

Allah bir yerden verdiğini bir yerden alır mı? Güzel insanların hayatları daha mı zor?
Lanet vs nimet
Lanet vs nimet

2|3
14872

En İyi Kız Görüşleri

• Nimet. Her yerde bu güzel bir özellik. Ben guzel degilim ama guzel arkadaşlarım var. Bir yere girerken kapıyı tutuyorlar kiza, alışverişte indirim yapıyorlar ben pazarlik yapmaya kalksam abla bize geliş fiyati öyle diyorlar ama guzel biri birazcik indirim dese hemen indiriyorlar, otobüste ya da hastanede koltuklar doluysa kalkip buyrun oturun diyorlar. Tabii bende kucuk emrah gibi kaliyorum kızın yaninda öyle. Ben güzel degilim çünkü. Guzel/yakışıklı olanların 1-0 önde olduklarini dusunuyorum. Bunlar gözümün önünde gerçekleşiyor cunku. Daha avantajlılar her zaman. Benim yüzüme bakmıyorlar malesef. Saydıklarımın dışında da bir sürü şey var ama daha uzatmayayım.

4|1
    1|0
    • Karşıdan karşıya geçerken arabalar durup yol veriyor buda benim gözlemim 😁

• @Whatisreal erkeklerde de var o. Bakıyorum guzel bir kizsa etrafinda pervane oluyor, her istedigini yapıyorlar. Konusmuyorsa da kızla uzaktan öyle bakıyorlar garibim. Ama guzel ya da yakışıklı olursa tum kapılar ona açılıyor. Bu cok doğru. Bunu egitim hayatinda da gözlemliyorum. Hocalarla arasi genelde iyi oluyor ve yazılı notları düşük olsa bile sözlüyle geçiriyor hoca. Her konuda avantaj iste. Keske o avantaj icinde bende olabilseydim. Yine erkekte cok sıkıntı olmuyor bence. Kadin daha estetik ve güzellik gibi cogu kavram kadına yönelik oldugu ve erkekler görsele cok baktığı için kız guzel değilse daha zor. Erkek illa birini buluyor bence. Kadinlar da da var gorsellige bakan ama erkek kadar cok degil. Zeka ve karakter önemli oluyor daha çok.

• Iki taraf için de aynı durum ve iki tarafta da kaybeden bizleriz. Ama önemli değil elimde tek kalan ve bana değer veren arkadaşlarım var. Onurum, gururum ve durustlugum..☺

• Insana bagli
    hem güzel olup hem basarili ve iyi olmak mümküm ama nadir boyle kisiler geneli zaten güzelim baska biseye ihtiyac yok diyerek yasiyor hem insanlara kötüler hem bir baltaya sap olamiyorlar. Belirli yasa kadar onun bunun göz zevki oluyorlar sonra fos.
    Olanla sükr etmek lazim böbürlenmek degil sonucta elde olsaydi herkes güzel olmak isterdi bu secilmis bisey degil yani.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşleri

• zekamız az qnqs hem çirkinler gibi kendimizi kanıtlama ihtiyacı hissetmediğimiz için kendi yağımızda kavruluyoruz. çirkin kankilerim kadar ne para peşinde koştum ne de kız, bazen özeniyorum onlara bende onlar gibi çirkin olsam kendimi kanıtlama ihtiyacı hisseder miydim? bir de bu minik pipililerde var kendini kariyerle falan kanıtlama merakı. hep özenirim boş boş düşüncelere dalarken... başka bir analizimse bir insan ne kadar rahat bir ortamda doğarsa hayatla mücadele etme oranı para pul vb. sevdası azalıyor. fakir doğanlar hayatla mücadele etmekten zevk alıyor. en dipteki köleden nitelikli köleye evrildikleri için zevk alıyorlar.

1|1
    0|0
  • Güzelliği; elbise ile süsleyenler var mesela, bu arkadaşlar herkesin gözünde günlük nimettir😃 E haliyle hayatları da lanetlik oluyor😃

Bir de zeka ile süsleyenler var ki; işte onlar ömürlük nimettir, nadir bulunurlar ama nedense bulanlar da kıymetini bilmezler.

0|1
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

14670
  • İşe alırken bile güzel olanı seçiyorlar. Nimettir.

9|7
    0|0
  • Nimettir...

0|4
    1|0
  • Nimettir.

2|4
    0|0
  • Nimet

1|4
    3|1
  • Kullanabilene nimettir

0|0
    0|0
  • Ah hic sormayin hayat bize cok zor🤦‍♀️

0|1
    0|0
  • Doğru kullanıldığında niymettir tabi...

0|1
    0|0
  • Nimet tabi

0|1
    0|0
  • Nimet, nimet

0|1
    0|0
  • Nimettir net

0|1
    0|0
  • Nimettir

0|1
    0|0
  • Nimettir

1|1
    0|0
  • Bence her ikiside lanet olmasının sebebi it kopuğun çok olduğu semtlerde peşine takılan çok olacaktır. Takip etmeler taciz etmeler. Sadece erkekler başınıza bela olacak diye bişey yok düşünsenize çok güzel bir kız, kıskanç psikopat semt kızın bunun güzelliğine zarar vermek istediğini, yüzüne faça çektiğini vs benim hayal güçüm biraz yüksek olabilir ama bunlar olur mu olur imkansız değil. Ve faydalarıda çoktur hemde fazla fazla. Ben lanetliyim deeermişim (şaka) 😃

0|1
    0|0
  • Öyle zamanlar oluyor ki diyorsunuz lanet bazen oluyor ki nimet. Kızlar bilir

0|1
    0|0
  • Kalbi de güzelse nimettir tabi kii 😄

0|2
    0|0
    • Tamam anladık güzelsin 😀

• Allaha cok sükür ama güzellik yakisiklilik falan mühim deģil önemli olan kalp 😉

• Dünyanın en kısa fıkrası bunlar 😀kimse önem vermiyor kalp güzelliğine genelde kalbin üstündeki odaklanmış durumdalar aadfgg

• Güzellik her şeyde nimettir.

0|2
    0|0
  • Güzelliği kullanan kişiye görw değişir salaksa güxel olsa nolur

0|1
    0|0
  • Değişiyor

1|2
    0|0
  • Nimet olanda var lanet olan da

0|2
    0|0
  • Lanettir hep nazara geliyoruz ya hastalıkla geçiyor hayatımız

0|2
    0|0
  • Nimet

0|1
    0|0
  • nimet

0|0
    0|0
  • Güzellere sormak lazımm

0|1
    0|0
  • Bazen lanet bir şey olabilir. Sevilip sevilmediğini anlayamazsın

1|2
    1|0
  • Tabiki nimettt

0|3
    0|0
  • Çevrene göre değişir.

0|1
    0|0
  • Nimet

0|1
    0|0
  • Nimet

0|1
    0|0
  • Kesinlikle nimet...

0|0
    0|0
  • Bence değişkendir çünkü akıllarda hep guzel olana torpil varmış gibi oluyor tabi çoğu kişiler güzelliği daha ön planda tutuyo

0|1
    0|0
  • Nasıl kullanman önemli

0|1
    0|0
  • yerine göre nimet yerine göre lanet

1|2
    0|0
  • Su zamanda lanet olabılır

0|2
    0|0
  • Guzellerin işi zor nimet ile lanet arası :)

1|1
    0|0
  • Güzelliğin şöyle bir eksisi var. Karşındaki kişi seni gerçekten seviyo mu yoksa yanında olmasının nedeni görünüşün mü? Bunları bilemiyosun. Ama genel olarak baktığında nimettir. Güzelliğini kullanarak çoğu şeyi yapabilir, yaptırabilirsin. Güzelliğin yanında ağzın da laf yapıyosa...

1|1
    0|0
  • Güzel insanlar dünyalık burası onların cenneti bizim cennetimiz ahiret

0|1
    0|0
  • Bence her ikisi de. Rağbet güzele ve zengine demişler. Güzelsen bir sıfır başlıyorsun hayata birçok konuda faydasını görebilirsin hiçbir şey olmasa ilgi görüyorsun. Fakat bazen de insanın başına dert açabiliyor; sapık bir hayran, saplantılı bir aşk, kıskançlık. Maniac filmi en iyi örneği. Bir de nedense güzeller mutsuz oluyor.

2|2
    0|0
    • Bu nasıl güzel, doğru yazmaktır.
      Türkçeyi böyle kullananları görmek mutluluk verici.

• Kesinlikle doğru.. Allah çirkin şansı versin diye boşuna dememişler :)

• Cok güzelsen lanet

0|1
    0|0
  • Nimet.

0|1
    0|0
  • Güzelliğin köpegiyim

0|1
    0|0
  • Nimet ama zor gercekten

0|0
    0|0