Kapat

Makyaj Pigmentlerinin Yüzümüzde ve Bedenimizdeki Kullanım Alanları!

Son zamanlarda özellikle göz farı olarak çok fazla kullanılan makyaj pigmentleri, yüzümüzde ve diğer bölgelerde de kolayca uygulayabiliriz. 2017 yılının bir ara moda olan dili, popoyu ve göğüsleri sime bulama trendini unutmadık :) Arap yağı bol bulunca kıçına başına sürer misali Simi bol bulan kadın da diline totosuna sürmüş.

Eyeliner

Temiz eyeliner fırçamızı suya daldırıp ıslatıyoruz ve kullanmak istediğimiz renkteki pigmente sürüyoruz. Pigmentli eyeliner fırçamızı mümkün mertebe kirpik diplerimize yakın bir şekilde sürerek göz kapağınıza eyeliner olarak uyguluyoruz. Gözlerimize dramatik bir bakış etkisi vermek için koyu renkte pigmenti de alt kirpik çizgimize uygulayabiliriz. O değilde Volkan abimizin "Dur bakma bana öyle içime akıyor o kara gözlerin, ne hisset ne de söyle, canımı yakıyor veda sözlerin" şarkısı geldi aklıma ve kara gözleri mavi gözlerle değiştirdim gitti.

Aydınlatıcı

Yeterli miktarda ışıltılı makyaj pigmentimizi fırçamıza sürüyoruz ve elmacık kemiklerimize, burun kemiğimize, dudak üstümüz ile boyun bölgemize aydınlatıcı olarak uyguluyoruz. Çirkin kız yoktur beyler sadece yeterli miktarda makyaj yapmamış (bakımsız) kızdır o hanımefendi. :)

Ruj

Pigmentli ve ışıltılı dudakları herkes gibi biz de gece katıldığımız partilere giderken uygulayabiliriz. Bunun için şeffaf dudak parlatıcınızı pigment ile karıştırıyoruz ve dudak fırçası ile dudaklarımıza sürüyoruz ya da ilk olarak dudaklarımıza parlatıcıyı sürdükten sonra parmaklarımız ile makyaj pigmentini dudaklarımıza uyguluyoruz. İşte hepsi bu kadar.

Maskara

Benim en çok hoşuma giden kısım işte burası eğlenceli kirpikler için renkli ve ışıltılı pigmentleri maskara olarak kullanabiliyormuşuz. Üstelikte çok basit bunun için kullanmak istediğimiz makyaj pigmentini temiz maskara ile karıştırmamız yeterli oluyor.

Oje

Ojemizi ve makyaj pigmentini bir metal çubuk yardımı ile iyice karıştırarak tırnaklarımıza uygulayabiliriz. Eğer makyaj pigmentini sadece tırnak uçlarımıza uygulamak istiyorsak, ilk olarak ojemizi uyguluyoruz ve kurumadan makyaj pigmentimizi tırnak uçlarımıza istediğimiz bir bant genişliği şeklinde uyguluyoruz.

Allık

Allık fırçamıza makyaj pigmenti sürüyoruz ve yanaklarımıza allık olarak uyguluyoruz. Eğer sürdüğümüz miktarı kontrol etmek istiyorsak az miktarda makyaj pigmenti ve nemlendiricimizi istediğimiz oranda karıştırarak krem allık oluşturabiliriz. Bunların yanında dil, göğüs ve popoyu makyaj pigmentine bulama gibi işlere hiç girmiyorum malum Arap yağ meselesi olmadan işin suyu çıkmadan yeni bencelere yelken açalım sağlıcakla kalınız.

#kawasaki


3|0
130

En İyi Kız Görüşü

  • Çok eğlenceli bir benceydi göze güzel geliyor seviyorum ben 😅 tabii Arap ve yağ olayını sevmiyorum 😂😂

    0|1
    0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 12

Erkekler Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...