Miss Turkey Itır Esen'in Tacı geri alındı, sebebi ise 15 Temmuz! Sizce alınması doğru mu?

Miss Turkey Itır Esen'in Tacı geri alındı!İşte o tweet! Sizce alınmalı mıydı?

• Doğru, alınmalı
    A seç
  • Yanlış, alınmamalıydı
    B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

1|2
193254

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 254

• Yanlışlıkla hayır dedim ama evet doğru bir düzen sağlamışlar, zaten attığı tweetten nasıl çirkin karakterde olduğunu belli etmiş.

52|23
    7|8
  • Zamanında araştırılıp, yarışmaya bile alınmaması gerekirdi.

Ailesinden birisi ölürse, annesi, babası vs. Onların ölüm yıl dönümünü regl olarak kutlar bundan sonra.

31|17
    2|4
    • 15 Temmuz'un tiyatro olduğunu düşünüyorum. Bana tersini iddia edene de, İstanbul'da deniz manzaralı terasımı, arabamı ve motorumu hediye edeceğim.

• Kandırlımiş olabilirler senin gözünde bizim gözümüzde şehit bu tartisilir ve sabaha kadar devam eder ben bu konuda değilim kandırılmiş diyen insanlarin ölen kişilere hakaret eden birini bu kadar savunmalarini garipsiyorum sadece insanlar ölüyor her ne şekilde olursa olsun bu küfür veya hakaret edileceği anlamina gelmiyor regl kanimla KUTLUYORUM demesi kabul edilemez.

• @isimsizcilik bu hareketi yanlıştır güzel kardeşim. Ben sözlerinin doğru olduğunu ve ya hatunun güzel olduğunu savunmuyorum. Düşünce özgürlüğü bir demokrasi ise 15 Temmuz da demokrasi günü ise neden anti demokratik bir iş yapıldı? İşte ben bunu sorguluyorum. Kim demiş, ne demiş demiyorum. Olayın peşinde de değilim. Ben sadece demokrasi var denen ülkede neden insanlar sözleri yüzünden cezalandırıyor diyorum.

• Tivite ahlaki açıdan bakışım:Her toplumun kendi oluşturduğu yazılı olmayan kuralları vardır. Buna müdahale edilirse toplumsal tepki oluşur ya da oluşma riski vardır. Bu yüzden regl kanın sosyal medyada paylaşıma bulaştırılması hoş olmayan bir durumdur. Bu yaş kızlardan beklentim daha zekice ve mizahi şekilde bir itirazı varsa dile getirmesidir.

Tivite siyasi açıdan bakışım:17 Temmuza her şeye rağmen inanmıyor olabilirsin bu kendini bağlar. Ama insan düşmanına bile savaşta saygı gösterir.2000 yıllık devlet geleneğimizde biz düşmana bile saygı göstermişizdir. Bu nedenle saygılı olunması gerekir.

Tivite yarışma açısından bakışım. Yarışma sonuçları itibarı ile fiyaskodur. Bence bu juri emekli edilmelidir. Yerlerine bu işten anlayan insanlar getirilmelidir. Yaptıkları hata ülke gündemini değiştirdi. Şimdi şöyle düşünün ortada bir güzel var. Senin kriterini sağlamış birinci olmuş sonra kızın fiziksel bir şeyi değişmemiş ama tiviti varmış. Olmaz efendim bu yarışma güzellik yarışması büyük elçi seçimi değil. Arkasında duracaksın o komite kararının. Duracak cesaretin yoksa da o yarışmayı düzenlemeyeceksin efendim.

Sonuç oğlum ne diyorsun sadede gel diyorsanız kısaca diyeyim. Birinci Itır ESEN'dir. Bence taç iade edilmeli. Itır bu tiviti silmeli ve amacını aşan bir tiviti olduğunu kabul etmeli özür dilemelidir. Konu açısından 18 yaşında bir kızın hepimiz özrünü kabul edebilecek olgunlukta olmalıyız diye düşünüyorum.

1|1
    1|0
  • Şehidimize laf etmek kimin haddine? Sadece şehitlerimize değil; o gün sokağa çıkan, tankların önüne atlayan milyonlara yapılmış bir hakarettir. 15 Temmuz'u anarsın anmazsın o senin görüşündür ama kimse şehidimize hakaret edemez. Hem de böyle iğrenç bir dille asla!

9|2
    1|1
    • anarsın anmazsın o senin görüşündür kısmını beğendim ben anmak istemiyorum ama ölenlere saygısızlık olduğunu düşünüyorum :)

• Az once haberlere bakiyordum okudum. Tevafuk oldu. Yasadigi ulkeye saygisi olmayan insanlarin degil tacinin alinmasi bu ulkenin ekmegini yemeye suyunu icmeye hakki yoktur. Defolsun baska ulkede neresini kanatiyorsa kanatsin assagilik mahluk.
    Bunun 15 temmuz vs olmasi degil mesele vatandasi oldugu ulkenin insanlarina saygisi yok bir kere. Insanligini kaybetmis.

6|1
    0|0
  • kanını s*kiyim onun

oh be rahatladım.
    şimdi yorumumu kaldırabilirsiniz...

7|3
    0|0
  • 15 Temmuz'a inanmak, sevmek zorunda değil. Ama bir milletin, bir vatanın önemli bir gününe saygılı olmak zorunda. Ülke hükümeti 15 Temmuz'u kara gün olarak adlandırmıştır ve bu hükümete inanan 1 kişi bile olsa o günü yaşadığı ve yas tuttuğu için ona saygı duymak zorunda. Kimse kafasına göre el benim, ağız benim yazar konuşurum kafasıyla yazı yazamaz.

3|2
    1|0
  • Bu kadar manevi duygularla alay edilmemeli, işte biz en çok burada kaybettik. Eskiden ölen birinin mezarını parmak ile bile göstermezdik ayıp diye, şimdi? Şimdi, ülkenin en manevi kişilerini beğeni toplama amacıyla basit bir tweet atılıyor. Bu kadar kirlendik işte. Siyaset olarak hangi düşüncede olursan ol saygısızlık yaptığın kişiler bu ülke için canını vermiş insanlar ayıptır, günahtır.

5|0
    1|0
  • İçlerinde masum vatandaşların vefat ettiği, iktidarın fırsat bu fırsat hesaplarının yaptığı o gün için böyle itici bir paylaşım yapılmamalıydı. Tacın alınması ise alakasız. Taca kadar neredeymiş bunlar. Reis-i Cumhur’da hapishaneden çıkıp başbakan olmuştu, sonuçta kanun çiğnemişti.
    Hep, iğne kendine çuvaldız başkasına hesapları.
    Herkes ikinci bir şansı hakeder. Hatası için bir özür dileyebilirdi.
    Yöneticiler kandırıldık Allah afetsin diye sıyrılıp çıkıyor güzel Ülkem’de. Ya sonuçlarını ağır ödeyenler ne oluyor?

1|2
    2|0
  • Boş işler..
    Dün Orkun Işıtmak' youtuber gezi olayında polisi öldürün diyip bugün hala medya ve ülke sessiz olup o kişiyi sosyal medyada yüceltip, yeni kapılar açıyorsa ben adaletin yapılanmasından şüphe duyarım.
    TV'lerde, internette ne düşmanlar ne hadsizler var! Kim sesini çıkarıyor? Hiç kimse! Herkes işine geleni yapıyor, tercihlerine karışamayız diyor.
    Bugün bu kıza yapılan da aynı pişkinliktir! Kızı desteklemiyorum fakat iki vatan hainini destekleyip, gücünüzün yetttiğine saldırmak yanlış.

1|2
    2|1
    • İşte aradığım objektif yorum. Korkmadan ve gerçeği görerek yazılmış. Teşekkürler.

• Ben de yorumumda bunu anlatmak istedim. Anladılar mı? Tabi ki hayır.

• @SinirliBiber Aslında çok iyi anlıyorlar abi sen merak etme, anlamamazlıktan geliyorlar. Onlar at gözlükleriyle düz yürüyen cahil nesil.
      Adaleti sağlıyorlar, kurtulacaz.
      Kurtaracaklar.
      15 Temmuz oldu heryer.

• Seni Allahsız kafir seni. Senin bu ülkede yaşaman haramdır. Allahsız seni...
    Şehit olan, Allahın özel seçtiği cennetlik kardeşlerimin hepsi tek tek senden ve senin gibilerden hesap soracak...

https://i.hizliresim.com/bLlk1Z.jpg

4|2
    0|0
  • Vatan uğruna ölen insanlarla laf edenlerin kafaları alınmalıdır. tacida o şekilde kalabilir.

5|3
    1|0
  • Sehitleri alaya alarak regl oldum demesi cok yanlis. Tayyip Erdogan'in seversin sevmezsin onu oyunu kullanarak beyan edersin lakin gercekten orada darbe icin kendi canini siper alarak durdurmaya calismasi gercektir. Bu kadar cahil bir insan sadece 15 Temmuz sehitlerine degil tum sehitlere karsi yapilmis bir ahlaksizliktir ve edepsizliktir. Sehitlik kavrami kutsaldir ve asla boyle igrenc bir yaziyla alaya alinamaz. Sehitlerin olumunu regl olarak kutluyorum da ne demek? Sehitlerin sayesinde bugun sen bu tweeti atiyorsun. Sehitler icin yas tutulur ve acisi paha bicilemez. Bu bir bayram gunu degil yas gunudur.

5|0
    1|0
  • 15 temmuzda insanlar helikopter mermisiyle paramparça olurken, namus ve vatan hain teröristlerden kurtulurken bununla alay etmek namus fukaralığı ve vatana ihanettir..

Ayrıca şehitler namusumuzdur.
    namusun ne olduğunu ne bilecek çıplaklık kraliçeleri namus fukaraları..

4|0
    0|0
  • 15 temmuz da hayatını kaybeden insanlara yapılan saygısızlığın cezasını elbette ki çekmeli.

4|0
    1|0
  • daha farklı bir söylemde bulunmuş olsaydı mallığına verir, tacı almaya gerek yok derdim. ama tweet'i görünce "zaten kafası yok, tacı neresine takacak" diye düşünüyorum. hak etmiş.

5|0
    1|0
  • 15 Temmuzun abartıldığını ya da farklı bir şey olduğunu savunabilir buna saygı duymak gerekir ancak bu yaptığı şey çok ahlaksızca olmuş. Haklılar.

1|2
    0|0
  • Her ne kadar iktidarı yobaz bulsam da, 15 Temmuz'u gözümüze gözümüze soksalar da, artık bıksak da orada ölenler insanlar. Ve bu hayattan uçup gittiler. Ardında da gözü yaşlı kişiler bıraktılar. Hiç komik bir şey değil. Çok ayıp. Böyle birinin tacının geri alınmasını doğru buluyorum. Aynı şeyi Sayın Gazi Mareşal Başbuğ Anafartalar Komutanı Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret eden yobaz ve cahil kişilerin başına da gelmesi dileğiyle.

5|0
    1|2
    • en çok beğendiğim yorum sana tek katılmadığım kısım tacın alınmasını doğru buluyorum

• @BellanınGülüşü Neden? Bence böyle pis pis düşünceleri olan birinin evrensel bir yerde Türkiye gibi şehitlerine önem veren bir ülkeyi temsil etmesi gerçekten yanlış. İstediği kadar tacı olsun. Tacında gözüm yok ama Türkiye'yi temsil edemez. Etmemeli.

• onun kararını sen veremezsin doğru olduğunu düşünmüyorum. ama o bir genç kız be herkes hata yapabilir yaşı daha küçük. bu kadar yüklenme yapılması saçma hem açıklamasında kendini yanlış ifade ettiğini söyledi. Anlatmaya çalıştığı şey bugün 15 temmüz ve ben kanadım " altında çok farklı anlamlar arandı abartmayın

• Böyle ıtırırlar işte.

4|2
    1|0
  • Türkiye'nin Güzellik yarışmasında , böyle hakaret vari paylaşıp yapan birinin Türkiye Güzeli olmaya hakkı yok.
    S. gitsin Rusya'nın Belçika'nın güzellik yarışmasına katılsın.
    Milli duyguları olmayan Millî konularda hassas olmayan kişiler bu ülkenin kağıt üzerinde vatandaşı olsa da kalben vatandaş değildir.
    Bu tip insanlar Türkiyenin DÜŞMANIDIR.

2|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    234

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 193

• Bundan sonra da her ay tacımı aldılar diye kanasın !
    Olaya hâlâ siyasetle bu yarışmanın nalaaakaası var diyerek, Atatürk'e laf etseydi yine alırlar mıydı diyerek yaklaşan var.
    Yahu kıt mısınız siz ne b*kumsunuz ! Ortada şehit var şehit hem de sayıları korkunç, harpte falan değil silahsız savunmasız öldü bu insanlar siz hâlâ ırk, milliyet, köken araştırın. Yok doğudakileri haber yapmıyolar bilmem ne oraya buraya çeken herkes net haindir lamı cimi olacak bir konu değil ! Bunun Tayyipçilikle Atatürkçülükle bilmem neyle alâkası yok İNSAN olan böyle bir tivit atmaz, her şeyden önce ölüye saygısı olur ...

3|5
    1|0
    • @müyendizhatun Beyinsizliğin ülkenin gelebileceği en son nokta. Yazık. Sizin gibiler için koyacaksın başa sizin seçtiğiniz bir p*ç dünya kaç bucak g*ttünüzden kan alınırken görecekseniz

• İt soyu? Kurtların olmadığı yerde itler çakallar volta atarmış. Siz konuşun biz yakınlarda gelicez 🤘

• @müyendizhatun92 bu ülkenin hiçbir vatan millet sevdalısı 'şehidi' hakkında ne sen ne o şimdi instagramda ağlayan çakma güzel ne de bir başkası tek kelime çirkin laf edemez! Ettirmeyiz, bizden sonrakiler de ettirmeyecek emin ol. Sen ve senin gibiler bu ülkenin parazitleri olarak kalmaya devam edeceksiniz. Sonunda layık olduğu gibi b*k yoluna gidecek leşleriniz. Biz ölülerimize saygı duyarız ama sizin mezarlarınıza zevkle işeriz 👍 Beyninin almadığı, idrak edemediğin, fikir sahibi olamadığın konularda zikir de etme burası sirk değil komikliğin âlemi yok

• Yanlış diyen insanlar neyin kafasında acaba? Yazıklar olsun!

4|7
    1|0
  • alınmamalıydı diyenleri kınıyorum. 15 Temmuz neyse de şehitler ile kendi amocunun kanını onlarla bir tutması resmen iğrençlik gaddarlıktır. bu mu ülkeyi temsil edecek?

1|5
    3|0
  • Yanlış diyenler bu Ülkeden defolup gitsin. Şerefsizler

3|5
    1|0
  • Çok doğru olmuş, sevindim.
    Zaten tipi hiç artı güzelliğe sahip değil, sokakta onlarca var ve daha güzelleri olduğu kesin şu konuda bir anlaşalım.
    Her neyse gelelim tweete.
    15Temmuzun bir kurgu olduğuna inanıyor olabilir, herhangi birisini suçluyor olabilir, gerçek olduğuna inanıyor olabilir beni ilgilendirmez amma velakin gelip orda vatanı için sokağa çıkıp şehit olmuş insanlara dalga mahiyetinde konuşursa büyük bir saygısızlık!
    Sonuçta oradaki insanların bildiği tek şey, darbenin oluşu, o an vatanın elden gittiğiydi. Yapacakları tek şey sokağa çıkmak, en azından bir grubun önüne geçmek vs. İdi.
    Darbenin gerçekliğine inanıp inanmayabilir ama şehitlere saygısızlık edemez! Ne haddine?
    Sonuçta orada şehit olmadan sokağa kendini atan insanların herhangi bir şeyden haberi yoktu, amaçları vatan için bir şeyler yapmaktı!
    Şimdi bana akp savunucusu demeyin akpli değilim, olayların abartılmasından nefret ederim. Ayrıca yaptığı şehitlere saygısızlık, bu hadsizliktir!
    İyi olmuş!

0|2
    1|0
    • @müyendizhatun Yani senin? Olsan olsan leş olursun zaten. Dışarda böyle konuşmaya yerse , alırlar aklını merak etme :)

• IQ ve EQ seviyesi deniz seviyesinin altında olana taç verirlerse böyle geri alırlar işte. Amacım kesinlikle siyaset değil;apolitik biri olarak ben her zaman için iyi olanın yanındayımdır bunun hiçbir siyasi görüşle bağlantısı yok yani. Haklı, haklıdır;haksız da haksızdır ve kim olduğu önemsizdir ve burada bu kadın düpedüz terbiyesizlik yapmış. Herhangi bir insanın kanını kendi regl kanıyla bir tutacak kadar kansız olması nedense şaşırtmadı. Bu yeni yetme güzellik kraliçeleri ergenliğe girerken beyinlerini de terk ediyor, sanırım.
    *Gecen bol olsun.*

0|1
    0|0
  • 15 temmuz bende de yeri olmayan bir gün ama asla böyle bir saygısızlık yapmam. iyi olmuş hem çirkindi de zaten 😄

2|2
    1|0
  • Siyasi görüşünü belirtirken şehitlere atıfta bulunmasaydı bari hadsizlik etmiş zaten hak etmemişte yarışmaya göz ucuyla baktım o kadar güzel kızın haklı isyanları vardı biri yalak demiş bunlara o kıza helal olsun dedim sadece Itır Esen'in yeğeni diye torpil geçilmişti iyi ders oldu şimdi şehitlerin kanıyla ve yaptığı densiz şakayla pişmanlıklara boğulsun kimin umurunda artık bir yerlerini yırtsa piyasaya adını duyuramaz diyeceğim de sanki piyasadakilerin hepsi vatan aşkıyla yanıp kavruluyor alayı hain bunların.

0|1
    0|1
  • Çok doğru bir karar olmuş bence havaya girmeden taci alinmiş millete karsi hem saygisiz hem terbiyesiz bir paylasim yapmış

3|3
    0|0
  • Doğru tabi

3|2
    0|0
  • Dengesiz pislik zaten layık değildi

1|0
    0|0
  • Sanatçı, entelektüel, politikacı veyahut herhangi bir özelliği nedeniyle marjinal bireyler olmak; ahlaksız olmayı meşru kılmaz. 15 temmuza inanmıyor olabilirsiniz; fakat ölen tek bir insana saygısızlık yapmak, yaşadığınız toplumda muhakkak bir karşılık bulur.. Bunun nasıl olacağı ise; tartışmaya açık hukuki ve vicdani bir meseledir.

1|1
    0|0
  • Şimdi kanayarak üzülüyordur. Saygısız kadın.

4|2
    0|0
  • Şimdi bişey dicem de FETÖ'cü falan diye içeri alırlar.

1|0
    0|1
  • bu twiti yapmak için ileri seviye salak olmak gerek
    iyi yapmışlar türkiye güzelini böyle biri olmamalı

0|2
    0|0
  • Herkes haddini bilecek 18 yaşındaki kız neticede. Yaşı küçük gençtir vs diyen insanları anlamıyorum zaten genç olduğu için hata bunları söylemesi. Şu an küçüktür o yazıktır vs diyen insanlara söylüyorum ki bu arkadaşımız ülke kaderini belirleyecek oy kullanma yaşına gelmiş !
    Lütfen saçmalamasınlar.

0|2
    0|0
  • Alınsın ya da alınmasın hiç umurumda değil ama şöyle bir gerçek var: Dilara Haraççıyı kaç kişi tanıyor? Hülya Avşar'dan alınan taç, Dilara Haraççı'ya verilmişti. Neredeyse o dönemde yaşayanlar hariç hiç kimse bilmiyordur adını, ben de nette gezinirken görmüştüm.
    Bizim ülkemiz reklamının iyisi kötüsü demez. Bu kız daha 2 gün öncesine kadar tanınmıyordu, hatta tacı aldığında da öyle duyulmadı. Peki ya şimdi? Neredeyse tüm ülke biliyor adını.

0|0
    0|0
  • Dibine kadar alinmasi gerekirdi bravo👏

5|3
    0|0
  • Tabii ki de alınmalı. Ülkeden atılsa yeridir vallaa

2|2
    0|2
  • Ayıp ya. Saygısızlık ahlaksızlık bunun adı. Demokrasiden özgürlükten bahseden olmuş bununla ne alakası var

0|2
    1|0
    • Vatandaşlıktan çıkartılması gerek. Bu kız türk falan değil.

Avradını s*ktiğimin MOTORU.

• Kızlar Devam
    173
Yükleniyor...