"Slm, nbr, cnm" gibi kısaltmaların dilimizi kısırlaştırdığını düşünüyor musunuz?

Gofreet
Binali Yıldırım sosyal medya diline isyan etti.

"Slm, nbr, cnm" gibi kısaltmaların dilimizi kısırlaştırdığını düşünüyor musunuz?

Yıldırım’ın, sosyal medyada gençler arasında yaygınlaşan kısaltma, yabancı kelime ve bozuk cümle kullanımına dikkat çekerek, “Dilimizi kısırlaştıran, nesiller arasındaki iletişimi yok eden, Türkçe’den ziyade nevzuhur bir kuş dilini andıran bu çürümeye artık ‘Dur’ deme zamanı gelmiştir” uyarısı sonrası, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Türk Dil Kurumu (TDK) ile işbirliği halinde bu konuda çalışma yapmaya hazırlanırken, Türkiye Bilişim Derneği (TBD) de bünyesinde “Özenli Türkçe Çalışma Grubu” oluşturacak.
"Slm, nbr, cnm" gibi kısaltmaların dilimizi kısırlaştırdığını düşünüyor musunuz?