"Yıldız Kayması" olarak bilinen meteor yağmurlarından Perseid, bu gece gökyüzünde şölen sunuyor! Kimler meteor yağmurunu izliyor şuan?

Ben az önce izliyordum bir tane kaydığını gördüm 😇
Haberi olmayanlar için paylaşayım;
Halk arasında "yıldız kayması" olarak bilinen meteor yağmurlarından Perseid, bu gece en yüksek seviyeye ulaşarak gökyüzünde görsel bir şölen sunacak. Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Esenoğlu, Perseid'in 12 Ağustos Cumartesi'yi 13 Ağustos Pazar gününe bağlayan gece en yüksek seviyeye ulaşacağını söyledi.
Kimler meteor yağmurunu izliyor şuan?

Güncellemeler:
Yazının orjinalinin linkini bırakmıştım ama gifi koyarken silinmiş ;
www.google.com.tr/.../meteor-yagmuru-bu-gece-gokyuzunde-gorsel-bir-solen-yaratacak-40548098
Anladığım kadarıyla bilmeyenler gökyüzüne bakınca akın akın kayan yıldızlar bekliyordu ama saatte 3-5 arası kayacak. Yine de normal zamana göre yıldız kaydığını görmeniz çok daha yüksek. Misal ben ömrüm boyunca hiç görmemiştim ilk kez bu gece kayan bir yıldız/meteor gördüm 😄

4|4

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 66

• Benim gördüklerimi görmenizi isterdim bende şaşırmıstim neden bu gece bu kadar çok yıldız kayıyor diye ustelik buyuk ışıklı meger sebebi buymus :) harika :)

2|0
    0|0
  • Dün kaçıranlar için meteor yağmuru 2 gün sürecek ancak ay ışığından görülmeyebilir. Bir de ışığın az olduğu yerlerde görülebilir..

1|0
    0|0
  • 2 saattir bakıyorum bir bok görmedim :d

0|1
    1|1
  • En sevdigim

1|0
    0|0
  • benim hayatım kaymış yıldız kaymış çok mu

1|0
    0|0
  • Ne gerek var

1|0
    1|0
  • geceyi seviyoruz diye kimse kendini yildiz sanmasin. Aleyna babaaağ😂

0|0
    0|0
  • Hakkaride askerlik yaparken yarım saatte bir görüyorduk. Çok güzeldi.

1|0
    0|0
  • İzledim

0|0
    0|0
  • İzleyecek imkanım yoktu.

0|0
    0|0
  • Görmedim duymadım da hiç. Şimdi senden öğreniyorum.

0|0
    0|0
  • Kayın birader geldi bende misafir. Ben şuanda onun horlaöasıyla uyuyamıyorum. Buraya bir meteor düşse iyi olacak gibi :)

0|0
    0|0
  • izlemedim. çünkü haberim yoktu. ama o tür şeyleri izlemeyi severim. güneş ve ay tutulması , yıldız kayması ve benzeri gibi.

0|0
    0|0
  • Şimdi baksam ki baktımda 1 tane yıldız yok hava kirli çünki simdi bizim Dünyamızın havası kirli oldugundan dolayi gormek zor zaten her gün olan bir olay ama genede araştırdım ve şu yazıyı paylaşmak istedim apılan araştırmalarda dünyaya her saat ortalama 5 tane meteor düştüğü belirlenmiştir. Bazen bu sayı yüze kadar çıkmaktadır. Meteor yağmuru denilen gök olayında, atmosfere giren meteorların sayısı oldukça fazla olmaktadır

0|0
    0|0
  • Hava kapalı sadece 3 tane yıldız gördüm , onlar da sabit

0|0
    0|0
  • izleyemedim

0|0
    0|0
  • O zaman neymis gece yatmayip izliyormusuz 😃

0|0
    0|0
  • 03.41 saat bakıyorum ama geçmiş sanırım

0|0
    0|0
  • İzlemiyorum haberim yoktu

0|0
    0|0
  • İzliyorum şu an, 3. bölümdeyim.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    46

Kızlar Ne Diyor 75

• Ay balkondayım ama hic gormedim

1|0
    0|0
    • İyi bak ben de bir arkadaş "Gökyüzüne bakarken 4 yıldız kaydığını gördüm neden acaba?" diye bir soru sormuştu ordan öğrendim meteor yağmuru olduğunu çıktık 5 -6 dk bekledim öyle gördüm 😄

• çok güzel ben izliyorum yaklaşık 10 tane saydım ben de 😄😄

1|0
    0|0
  • Sırf onun için beklerim her sene bahçeye atarım sandalyelerimi müzikle saatlerce izlerim. 16 tane saydım bu sene rekorlardayım😂

2|0
    0|0
  • Alanyada avsallar yaylasina gittik ailecek izlemek için 5 6 tane gördük sadece 2 saat içinde. :-D

1|0
    0|0
  • yemin ederim gördüm hayal sandım

1|0
    0|0
    • İlk kez gördüğüm için ben de bir an inanamamıştım 😂

• bu gün damda yatma kararı aldım aslında bayadır yatıyorum. telefona bakarken parladı ilkinde telefon sandım ikincisinde korktum çok yakın

• Şanslısın ben bir tane gördüm sadece

• Ne tarafa bakicaz :D

1|0
    0|0
  • Baktim ama cok iyi görünmüyor sokak lambalari vsyr.. keske bu resimdeki gibi biyerde olsam iyi görürdüm

0|0
    0|0
    • Ben de.. Elektriğin olmadığı zamanlar insanların denizlerdeki yıldızların yansımasına bakarak yıldız haritası çizdiğini söylerler şimdiki zamanla karşılaştırınca hayal gibi geliyor :/

• Tek gördüğüm yanıp sönmeler asla bir kayma olmuyor, gördüklerime de babam bulut geliyordur önüne diyor. Hayallerimi sabote etmek kalp peder

0|0
    0|0
  • balkona çıktım hiçbir şey yok, yordunuz beni ya.

1|0
    0|0
  • Gideyim de butun dileklerimi dileyeyim asfsf

2|0
    0|0
  • denk gelmedi ki

1|0
    0|0
  • Üşenmedim gitim baktım hiç bir halt olduğu yok a q

0|0
    1|0
  • İşsizler izlesin :P

1|0
    1|0
  • İzlemekten zevk alıyorum gerçekten.
    Hep bir teleskop'um olsun istedim, alıcam inşallah.

1|0
    0|0
  • sanırım insanlar üzerinde olumsuz etkileri var zira gecem berbatt geçiyorr

0|0
    0|0
  • İzlerim şimdi ;d

0|0
    0|0
  • Ülkemizde onu da göremiyoruz mk nereye denk düştüysek artık ay tutulur yarım tutulur faln ajdkfk

0|0
    0|0
    • Güçte olsa görülebiliyor tabii kırsal kesimin görmesi daha yüksek şehir ışıklarından yıldılzar pek gözükmüyor malum

• Öyle işte. Biraz sinir bozucu.

• keşke bu yazıyı önceden paylassaydin izlerdik tamda doğum günümde kaymış jdjdjd doğum günü hediyesi gibi olurdu valla

0|0
    0|0
  • burda yokki bu görüntü :(

0|0
    0|0
  • İzlenilir meteorları kim sevmez ki ;) :)

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    55
Yükleniyor... ;