2023'te Lozanın zamanı bitince ne olacak?

Ülkemizde sınırlar olarak haklar olarak bir değişiklik olacakmi? Yoksa sadece anlaşma bitmiş mi olacak?

0|0
1055

En İyi Erkek Görüşü

• Lozan antlaşması bizim 100 yıl içinde güçlü bir devlet olmayacağımız üzerine kuruludur.
    Boğazların uluslararası statüsü madenlerimizin kullandırılmaması. Misak-ı milli sınırlarımızın güçlü bir devlet halinde olmamız durumunda geçerli olması
    Musul ve kerkük ve Batum dahil olmak üzere...

1|1
    0|1
    • MAdenlerin kullandırılmıyor mu:) Türkiyenin her yerinden demir, çinko vs bir sürü maden çıkıyor. Daha yeni altın sıkcak somadan hangi madeni kullanamıyorsun batman da petrol çıkartılıyor

• @KimMiyim sana bir soru neye inanıyorsan ona cevap ver, doğruyu söyle Lozan barış antlaşmasını doğru bulmuyor musun ve Lozan keşke olmasaydı da Serv antlaşması kalsamıydı diyorsun.

• Avrupa nufusunu besleyemediği zaman illaki savaş çıkartıyorlar
      Amaç zaten İmparatorlukları parçalamaktı
      Sevr değil ben misak-ı milliden yanayım
      @asiyimben

En İyi Kız Görüşü

• boğazlardan geçiş parası alıcaz ve yeraltı kaynaklarımızı kullanabilicez. askeri alandaki kısıtlamalar da ortadan kalkıcak.

1|0
    0|0
    • Ergen saçmalama. Birilerinden duyduğun şeyleri bilmeden söyleme. Yeraltı kaynaklarını zaten kullanıyrsun. Kim kandırıyor sizi gerçekten bilmiyorum. Türkiye de çıkan madenlere bak bakayım. Hiç mi coğrafya dersi görmedin

• LA de get ergen, baban kesin ot kafalı bir akpli:) Herkes istediğini yazarmış embesil, ben bu işin okulunu okudum sen git önce üniversiteyi kazan

• @asiyimben ailemde hiç kimse akp li değil gerizekalı!!!
      Ben gördüğümü söylüyorum!
      Simdi istediğini yaz cevap alamayacaksın ve sen her seferinde söylememe rağmen bana hala ergen diyebiliyorsan senin ailen de TAŞ kafalı ki sana nasıl insan olunur öğretememişler. Ucuz beyninden git başkaları yararlansın burada bir işe yaramadı. Sen sadece kendini yetişkin zanneden ve düşünemeyen bir bireysin ve bu ülkede sizin gibiler yüzünden bu durumda!!!

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 54

• Baya bir Hong Kong- İngiltere - Çin anlaşması ile karıştırılmış Lozan. Böyle kapitülasyonlar yok , aranızda Tarih dersine giren varsa bunu hatırlar Kapitülasyonlar Kurtuluş Savaşı sırasında Sovyetler Birliği ile yapılan 28 Mart 1921 Anlaşmasının 7. Maddesiyle "geçersiz ve kaldırılmış" sayıldı. Kapitülasyonların gerçek anlamda kaldırılması ise Lozan Antlaşması'yla olmuştur.

Yani madeni suyu demiryollarını vesaireyi ülkenin Millet Meclisinin yaptığı kanunlara göre ilgili Bakanlıklar işletti. Lozan 2023 kurtuluşu siyaset efsanesidir , yutan da yutuyor. Oysa kapitülasyonlar , o çok yüceltilen ama hiç okunmayan 453 maddelik Sevr Anlaşması ile daha da güçlü bir şekilde Osmanlı Devleti'nin sırtına bindirildi.

Madenler devlet bankaları tarafından işletilirken , Etibank ; demir çelik fabrikaları tamamen devlet elindeyken ; hiç yok şimdi , Limanlar 3 bir yanda iken ; hiç yok şimdi.. Satıldı satıldı satıldı. Ptt bile Telekom adı altında satıldı ve

Bunların hiç biri 2023 te geri gelmeyecek.

1|1
    0|1
    • tıpık bır turk dusuncesı!! yalnız bundan ekmek yıyenlerın ocağının gazı nereden!! bu gaz ne zaman bitecek..

• 2023 tekı rüya keşke o olsaydı:(((

• Bizim milletimiz araştırmadığı ve okumadığı için inanıyor 2023 gibi olaylara Bizimkiler ne sevr antlaşmasını bilir ne Montre boğazlar sözleşmesini ne de Lozan barış antlaşmasını anca birilerinin dediklerine inanırlar

• 2023te mehdi mi gelecek hadi canım Adnan Oktar mı demiş bunu o dedi ise kalsın 😂😂😂
    Daha var kıyametin kopmasına kıyamet için büyük alametler, açlık içinde yaşayan sefalet içinde yaşayan insan kalmayacak, konstantine de bir tek müslüman bile kalmayacak A harfi ile başlayan bütün ülkeler müslüman olacak,
    Dürüstlük kalmayacak ölümsüzlük bulunacak bunlar henüz gerçekleşmiş değil 2023, e kadar olmasıda muhtemel bir durum değil 😄

0|0
    0|0
    • Adnan Oktar haaa hiç güleceğim yoktu kedicikleri mi söylemiş ne bilir o sabetaist be kıyamet gününü falan

• ya yok oyle bırsey ne bıze bır yer verecekler ne yıtırdıklerımızı yerıne koyulacak ahmak olmayalım lütfen.. okuayalım.. duymayalım!!

0|1
    0|0
  • İnsanlar 2023 yılında antlaşmanın biticeğini ve Türkiye'nin bir anda bor, petrol zengini olacağını veya topraklarının genişliyceğinden bahsediyor. Aslında bu tamamen kör cahil bir saçmalıktan bir şey değildir. Antlaşmanın metnini okuyan arkadaşlar bilir, okumayanlarda Atatürk İlke ve İnkılapları Tarihi dersini takip etmeleri yeterlidir. Metne göre antlaşmanın süresi 100 yıldır. 100 yılın sonunda taraf devletlerden biri itiraz edene kadar antlaşma uzar. Taraf devletlerden birinin itiraz etmesi durumunda ise İngiltere başkanlığında bir komisyon kurulur ve görüşmeler yapılır. şu an ki durum ve muhtemel bir 8 yıl sonra ki durumumuzu göz önüne aldığımızda antlaşmanın en karlı taraflarından biriyiz. İtiraz etmemiz tam bir ahmaklık olur. Umarım soruna cevap bulabilmişsindir.

0|1
    0|0
  • Adnan oktar mı ajshxkqnshkamdjqnjwlsjjwkzjalshskndnsjs
    Normalde efendi biriyim böyle aptalca hareketler yapmam fakat o kadar komikti ki telefonu dusuruyordum.
    2023 te mehdi falan gelicek diyemezsin boyle bir kuram söz konusu değildir. Ne zaman cikacagi belli olamaz 2023 demelerinin sebebi Akp iktidarinin 2023 e kadar tüm icraatlerini bitirip artık sözü geçen ve Savaşa hazır bir ülke konumuna gelmemizdir.

0|0
    0|0
  • Ee şimdi Lozan antlaşması bitmiyor mu?
    Hani boğazlar bize geri verilecek di? Ülkede bolluk bereket olacak araba uçak denizaltı-üstü yapacaktık.. Yeraltı kaynaklarımızın hepsini hamuduyla götürecektik
    Araplara bile benzin-mazot-kerozin-bor satacaktık?
    Ulan bu Lozanlılar harbi yalancıymış yaa

0|0
    0|0
    • 2023'te islam devletleri birleşecek

• Onu anladım hacım da bu Lozan meselesi ne olacak?
      Lozanlıların yalanı yanına kar mı kalacak?
      Hani antlaşma bitecek biz de boğazdan geçen gemilerden para alacaktık?
      İslam devletleri birleşince Lozan'a savaş açalım nasıl olsa birleşince en güçlü biz oluruz..

• A. Oktar, din tüccarından başka bir şey değil. Utanmasa açık açık ben Mehdi'yim diye fırlayacak ortaya...

0|0
    0|0
  • Arkadaşım lozanın zamanı bitmesi gibi bir durum söz konusu değil, Lozan zamana dayalı bir antlaşma değildir, ömür boyu geçerliliği vardır. Nitekim lozan kötü bir antlaşmada değildir, o günün şartlarında yapılabilecek en muhteşem antlaşmadır. Hele ki Sevr antlaşması ile kıyasladığımızda. O yüzden 2023 diye bir şey yok 2023 muhtemelen ak partinin cumhuriyeti yıkma girişimiyle karşımıza çıkacak.

0|0
    0|0
  • Kimse bunun farkında değil

0|0
    0|0
  • Gelsinler artik ya

0|0
    0|0
  • Lozan 2023de bitmiyor ki :D Ulan ne cahilsiniz ya :D :D Lozan suresiz antlasma arkadasim suresi yok Lozan sonsuza kadar olacak :)

0|0
    0|0
  • 2023 te Atatürkün kurduğu Türkiye cumhuriyeti tamamen yok olacak malesef yeni osmanlıyı kurma hedefleri o tarih bütün cabaları onun için

0|1
    0|0
  • Bazı arkadaşlar bütün yer altı kaynaklarının kullanıldığını vs. savunmuş zamanında dersten kaçmanın sebebi bunlar. o yüzden pek bir şey demicem

0|0
    0|0
  • Kendi Madenimizi İşleyeceğiz.

1|0
    0|1
  • Valla lozan bitmez. Ülkemizin kendini toparlamasıyla bir yerlere çekmeye çalışıyorlar. Ülke direniyor ama felaketlere tam çeyrek var.

Lozan sonrası nemi olacak? Musul kerkük tekrar topraklarımıza katılma ihtimali olacak.
    Boğazların geçişinde para kazanmaya başlayacağız hemde ciddi rakamlar.
    Ülkemizde 100 yıllığına engellenilen altın maden toryum uranyum petrol bor aramaları ve işletmeleri, serbest kalacak.

Bu üç madde herşeye yeterli daha çok var ama boğazlar elinde olan dünyayı yönetir.

0|0
    0|1
    • Hadi inşallah

• ARkdaş ben boşa okudum zaten. SEn uluslararası hukuk profesörüsün galiba:) Doğal su yollarında geçiş ücreti alamazsın

• Ruzgar kardeşim saçma konuşma zaten şuanda da para alıyorlar. Petrol çıkarılıyor, Bor çıkarılıp işleyecek teknoloji olmadığı için dışarıya ham olarak satılıyor uranyum türkiyede zaten çok az fakat toryum var ama toryum da nerede kullanılıyor dersen kullanılmıyor. Bana sakın santrallerde toryum kullanılıyor deme

• ülkeyi batırıcaklar

0|0
    0|0
  • ben anaormal birşey olmayacağı kanaatteyimm

0|0
    0|0
  • Senin 2023 te lozan bitecek diyen zihniyetten ne farkın kaldı..

Ne biliyorsun belki şimdi geldi.

0|0
    0|0
    • Şu an 60 yaşında zaten gelmiş. 2023'te biat olacak

• hiç bir şey olmayacakkkkkkkkk

0|0
    0|0
  • Şimdikinin petrol zengini arabistan gibi olacaz ve bunu engellemeye çalışıyorlar. Bilmedikleri tek şey Türklere hiçbir engel işlemez.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    34

Kızlar Ne Diyor 9

• Bunu nereden çıkarıyorsunuz ben tarih bölümünü bitirdim ama ne Lozan antlaşmasında resmi olan hiçbir evrakta hatta yazışmalarda dahi böyle birşeye rastlamadım. Bu bir şekilde bizden gizleniyorsa bilemem ama mutlaka hocalarımızdan birinin bunun hakkında bilgisi olmalı hangi hocama sorduysam böyle birşeyin olmadığını söyledi.

0|2
    1|0
  • 0|0
    0|0
  • :D... (küfür işareti) kendısını bıplıyoruz

0|0
    0|0
  • hahahah :D sağol güldürdün :D

0|0
    0|0
  • Ahahahahhah ulan ne güldüm 😂😂😂

0|0
    0|0
  • mehdi gelecke bilgisi varda o adam İslam'ı yanlış anlatıyor inanmayın o tarihler doğru değil inanan yok de mi o adama yıkıldım şu an

0|0
    0|0
  • çok bilgili değilimdir ama sen diyorsun ki islam dünyaya hakim olacak. iyi de, kıyamet alametleri tek bir kişinin kişi Allah'ın adını zikretmemesi, dua, Kur'an okumaması değil i? derler ki bu yüzden dünyayı dualar ayakta tutuyor diye.

0|0
    0|0
    • Allah kıyametten önce islamı dünyaya hakim kılacağına dair söz verdi. İslam ülkelerinin başına yağan bu musibetlerin onların birleşmesi içindir.. Allah birleşmediğiniz sürece size güç vermem diyor. Amerika, avrupa birliği Allah'ın bu kuralına uyup birleşiyor o yüzden Allah onlara güç veriyor ama müslümanlar Allah'ın dediklerini uymadıkları için paramparça oldular. Allah'ta çobanın koyunları tek bir sürüde toplamak için onlara vurması gibi islam ülkelerini birleştirmek için musibetler veriyor. 2023 yıllarında bu birleşme olacak. Ondan sonra bolluk, bereket ve mutluluk yılları gelecek. İslam dünyaya hakim olacak. Ondan sonra Hz. Mehdi öldükten sonra dünya hızla bozulmaya başlayacak. Kabeyi yıkacaklar, kuranları yok edecekler. Ondan sonra kıyamet kopacak

• Adnan Oktar ha ya git allah aşkına

0|0
    0|0
  • Artık bor madenlerimizi kendimizi işleyeceğiz ve biz satacağız önceden dış ülkeler çıkartıp bizim ülkeden üstünede bize parayla satıorlardı

0|0
    0|1
    • Hâla da öyle

• Bor madenlerini zaten biz işliyoruz. SAdece bor madenlerinden alet yapacak teknolojimiz yok. Hayalet uçak yapılıyor bor madeninden, sen daha otomobil yapamıyorsun hayalet uçak mı yapacaksın:)

Yükleniyor...