Asgari ücret zammıyla ilgili ilk rakam açıklandı! 7500 TL asgari ücret sizce yeterli mi?

mimarselim

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, asgari ücret değerlendirmesinde kendi hesaplamalarını paylaştı ve 7 bin 500 lira seviyesini işaret etti. Demiröz'ün açıklamaları ise şöyle:

'Asgari ücrette hem işçiyi hem de işvereni koruyarak normal bir rakam tespit edilmeye çalışılıyor. İkinci dönemde 6. aydan sonraki enflasyonu dikkate alırsanız; bu benim şu andaki hesaplamalarıma göre konuşulan bir şey yok ama 7 bin 500 TL ve üstü seviyelerinde bir asgari ücret düşünülebilir.'

Sizce 7.500 TL yeterli bir miktar mı? 🤨

Asgari ücret zammıyla ilgili ilk rakam açıklandı! 7500 TL asgari ücret sizce yeterli mi?
Yeterli
Yetersiz
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
Asgari ücret zammıyla ilgili ilk rakam açıklandı! 7500 TL asgari ücret sizce yeterli mi?