1 ay

Akşener sizce İmamoğlu'nu mu ortak aday olarak görmek istiyor?

alexx10
Bugünkü 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları için İmamoğlu'nun davetlisi olarak İstanbul'a gelen Akşener, ön protokolde İmamoğlu ile yan yana oturdu. Akşener'in yanında İYİ Parti İl Başkanı'nın yanı sıra milletvekilleri ve genel başkan yardımcıları da bulunuyordu. Aynı zamanda siyasi kimlik olarak birbirlerine zıt görünen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile Akşener'in birkaç kez beraber gülüşerek konuştuğu görüldü.

Bugünkü kutlamalarda kürsüye konuşma yapmak için çıkan Akşener, İmamoğlu'na övgüler de dizdi. Hatta öyle ki kendisini Fatih Sultan Mehmet ile aynı yere koydu ve ikisine de kararlı lider benzetmesi yaptı. İstanbul'u alan iki büyük lider imasında bulundu.

Ekrem İmamoğlu'na Fatih Sultan Mehmet benzetmesi yapan Akşener, "1453, Fatih Sultan Mehmet, (Ekrem İmamoğlu'na) aynı senin gibi, dedi ki 'Ya İstanbul beni alır, ya ben İstanbul'u alırım' Bizans'a rağmen, Avrupa'ya rağmen, Haçlılar'a rağmen, 'ya İstanbul'u alırım, ya İstanbul beni alır' İki kararlı lider, ve İstanbul alındı." şeklinde konuştu.

Aynı zamanda İmamoğlu, Akşener konuşma yaparken sol kolunun yanında konumlandı ve kendisi konuşması bittikten sonra kürsüden indiğinde Akşener'in çıkacağını anlayınca kendisine eşlik ederek koluna girdi ve beraber sahneye çıktılar.

Bugünkü görüntüye, aralarındaki samimiyete, partiler arasındaki uyuma ve konuşmalara bakarsak İYİ Parti lideri ve teşkilatının Cumhurbaşkanlığı Adaylığı için en potansiyelli aday olarak gördüğü isim Ekrem İmamoğlu...

Siz ne düşünüyorsunuz?
Akşener sizce İmamoğlunu mu ortak aday olarak görmek istiyor?
Akşener sizce İmamoğlu'nu mu ortak aday olarak görmek istiyor?
1
2
Görüşünü yaz